Trentino · Italien

Canazei–Campitello: sneprognose og vejret

For Canazei–Campitello viser prognosen fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, udsendt 6. nov., 19.00, modelleret snefald på 0,1 mm i 1.450 m, 3,5 mm i 2.100 m og 3,9 mm i 2.500 m i de 24 timer fra 6. nov., 23.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Prognosekilde

PisteWindow har ingen aktuel melding om lifte, pister eller snedybde for Canazei–Campitello og viser kun prognosen. Dagens status findes på skiområdets officielle side. Den seneste opdatering mislykkedes; værdierne stammer fra en tidligere hentning. Skiområdets officielle information

Canazei–Campitello giver adgang til Sellaronda. Prognosen bruger et punkt i landsbyen Canazei.

Planlæg din rejse

I dag i overblik

Fra de officielle meldinger, PisteWindow har hentet. Hver værdi beholder sit eget område og sin tid.

Ingen aktuel melding

Den seneste opdatering mislykkedes. Værdierne stammer fra en tidligere hentning.

Lifte
Ikke meldt
Pister
Ikke meldt
Snedybde
Ikke meldt
Sæson
Sæsondatoer endnu ikke kontrolleret
Alle meldinger og kilder

Områdets dækning: Sellaronda går gennem flere områder; regionale totaler er ikke en lokal opgørelse. Tjek begge retninger og de enkelte lifter før start. Prognosepunktet ligger i Canazei; Campitello er en særskilt adgangsby.

Dit vinterbillede

Aktuel oversigt

Skematisk bjerglandskab · Canazei–Campitello

Sneen under dine ski.

Snedække, præparering og overflade på de præparerede pister.

Åbn skiområdets melding

Canazei–Campitello

Vejret fremover
Prognose tilgængelig

-2 – 0 °C · 2.100 m · 6. nov. – 8. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Udstedt 6. nov., 19.00

Se bjergprognosen
Kilder og metode

Lokale meldinger beskriver observerede forhold. Vejrprognosen vises særskilt; den fastslår ikke pistekvalitet eller snedække.

Illustrationen forbinder de tre visninger. Den er skematisk, ikke et rutekort eller et billede af det aktuelle snedække.

For Canazei–Campitello er værdierne i 1.450, 2.100 og 2.500 m højdejusterede modelprognoser ved prognosepunktet Canazei (landsby), ikke observationer eller separate vejrstationer.

Bjerget, time for time

Sammenlign de næste 48 timer i repræsentative højder.

Fuldstændig prognose · Tilgængelige prognosetimer: 48/48

Udstedt: 6. nov. 2026, 19.00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturprognose time for time0,1 °C
Temperaturprognose time for time-5°0°3°6. nov., 238. nov., 22
Prognoseværdier time for time
Canazei–Campitello · 2.100 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfugtighed %Vind m/s
6. nov. 2026, 23.000,10741,7
7. nov. 2026, 00.00-0,20,2951,6
7. nov. 2026, 01.00-0,30,1870,9
7. nov. 2026, 02.00-0,50,2921
7. nov. 2026, 03.00-0,60,4971,4
7. nov. 2026, 04.00-0,70,61001,3
7. nov. 2026, 05.00-0,80,71001,5
7. nov. 2026, 06.00-0,90,41001,6
7. nov. 2026, 07.00-10,71001,8
7. nov. 2026, 08.00-1,10,2991,4
7. nov. 2026, 09.00-0,90,1981
7. nov. 2026, 10.00-0,20950,7
7. nov. 2026, 11.000,10960,9
7. nov. 2026, 12.000,301001
7. nov. 2026, 13.000,20,11001
7. nov. 2026, 14.000,30,11000,7
7. nov. 2026, 15.000,10,1991
7. nov. 2026, 16.00-0,20991,2
7. nov. 2026, 17.00-0,50991,2
7. nov. 2026, 18.00-0,70991,1
7. nov. 2026, 19.00-10980,9
7. nov. 2026, 20.00-10990,6
7. nov. 2026, 21.00-1,10980,3
7. nov. 2026, 22.00-1,10980,1
7. nov. 2026, 23.00-1,301000,8
8. nov. 2026, 00.00-1,301000,2
8. nov. 2026, 01.00-1,401000,6
8. nov. 2026, 02.00-1,80990,5
8. nov. 2026, 03.00-1,801000,5
8. nov. 2026, 04.00-1,901000,6
8. nov. 2026, 05.00-2,101000,6
8. nov. 2026, 06.00-2,10990,3
8. nov. 2026, 07.00-2,20990,2
8. nov. 2026, 08.00-2,30980,3
8. nov. 2026, 09.00-1,90970,6
8. nov. 2026, 10.00-1,20960,9
8. nov. 2026, 11.00-0,60911,1
8. nov. 2026, 12.00-0,30891,1
8. nov. 2026, 13.00-0,40870,9
8. nov. 2026, 14.00-0,30880,7
8. nov. 2026, 15.00-0,10870,6
8. nov. 2026, 16.00-0,30880,5
8. nov. 2026, 17.00-0,70930,2
8. nov. 2026, 18.00-0,90940,1
8. nov. 2026, 19.00-1,10940,6
8. nov. 2026, 20.00-1,60920,8
8. nov. 2026, 21.00-1,90900,8
8. nov. 2026, 22.00-2,20880,9
Modelleret snefald · næste 24 timer
3,5 mm vandækvivalent
Timer med vådtemperatur ≤ −2 °C
9/48 h
Længste sammenhængende periode
5 h

Vand i modelleret snefald, ikke centimeter nysne eller målt snedybde. Kræver 24 fuldstændige timer.

Vejr til sneproduktion

Kun en vejrbedømmelse. Udstyr, vandforsyning og faktisk drift af snekanoner måles ikke. Vådtemperaturformlen er ikke korrigeret for lufttryk i højden.

Stull (2011)

Sådan ændrede prognosen sig

Temperaturændring i fælles prognosetimer: +0 °C · 65 h

6. nov. 2026, 13.00 → 6. nov. 2026, 19.00

Prognosearkiv
Udforsk et snevandsscenarie

Indtast en antaget startmængde snevand. Dette er et eksperimentelt massebalancescenarie, ikke observeret snedybde, pisteberedskab eller en sæsonprognose.

Sæsonudsigt

En destinationsspecifik sæsonudsigt er ikke tilgængelig her. Korttidsvejr er ikke en prognose for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Bjergdata time for time
Prognose / Højde

Ét bjerg. Forskellige forhold.

Følg prognosen fra landsbyen til det høje bjerg.

Europe/Rome

1.450 m2,7°C2.100 m0,1°C2.500 m-2,5°C0°C · ≈ 2.115 m
Anslået 0 °C-niveau: ≈ 2.115 m
Beregning

Lineær interpolation mellem prognosetemperaturer. En inversion kan give flere linjer. Grænsen mellem regn og sne kan være anderledes.

Skematisk højdeprofil. Prognoser for ét lokalt modelpunkt, justeret for højde.

Modelleret

Forventet snefald

Vandindholdet i det forventede snefald.

6. nov., 23.00 → 7. nov., 23.00

1.450 m

0,1 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

2.100 m

3,5 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

2.500 m

3,9 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

Modelleret

Vejr til sneproduktion i nat

I nat · 18.00–08.00 lokal tid.

1.450 m

0 h · Egnet vejr · 9/9 vurderede timer

23—Over vurderingens grænse · 0,2°C
00—Over vurderingens grænse · 1,6°C
01—Over vurderingens grænse · 0,2°C
02—Over vurderingens grænse · 0,3°C
03—Over vurderingens grænse · 0,6°C
04—Over vurderingens grænse · 0,4°C
05—Over vurderingens grænse · 0,9°C
06—Over vurderingens grænse · 1,1°C
07—Over vurderingens grænse · 1,1°C
2.100 m

0 h · Egnet vejr · 9/9 vurderede timer

23—Over vurderingens grænse · -2°C
00—Over vurderingens grænse · -0,7°C
01—Over vurderingens grænse · -1,5°C
02—Over vurderingens grænse · -1,3°C
03—Over vurderingens grænse · -1°C
04—Over vurderingens grænse · -0,7°C
05—Over vurderingens grænse · -0,8°C
06—Over vurderingens grænse · -0,9°C
07—Over vurderingens grænse · -1°C
2.500 m

9 h · Egnet vejr · 9/9 vurderede timer

23✓Egnet vejr · -4,4°C
00✓Egnet vejr · -3,3°C
01✓Egnet vejr · -4°C
02✓Egnet vejr · -3,8°C
03✓Egnet vejr · -3,6°C
04✓Egnet vejr · -3,3°C
05✓Egnet vejr · -3,4°C
06✓Egnet vejr · -3,5°C
07✓Egnet vejr · -3,6°C

✓ Egnet vejr · — Over vurderingens grænse · ? Utilgængelig

Beregning for sneproduktion

Resterende hele timer mellem 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls vådtemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vejr bekræfter ikke produktion. Se metodens begrænsninger nedenfor.

På bjerget

Udsigter på kort sigt

Timeprognose, justeret efter højde.

Prognose

Lufttemperatur

0,1°
Modelleret

Mulighed for sneproduktion

9 / 48 h

Længste kuldeperiode: 5 h

Temperaturprognose time for time0,1 °C
Temperaturprognose time for time-5°0°3°6. nov., 238. nov., 22
2.100 m · Europe/Rome
RejsedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
6. nov. 20260,1° / 0,1°0 mm (1 h)
7. nov. 2026-1,3° / 0,3°3,9 mm (24 h)
8. nov. 2026-2,3° / -0,1°0 mm (23 h)

Udbyderens opdatering: 6. nov., 19.00 · Hentet: 6. nov., 21.17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på bjerget
1.450 m2.100 m2.500 m

Skematisk højdeprofil

Sådan beregner vi

Vådtemperatur: Stulls tilnærmelsesformel (2011) nær havniveau. Lufttryk i Alperne og meget kolde, tørre forhold begrænser nøjagtigheden. Potentielle timer bruger en grænse på −2 °C; udstyr, vand og driftsbeslutninger er ukendte. Snebalancen bruger nedbørsfordeling efter vådtemperatur og en justerbar graddagsfaktor for smeltning. Ikke kalibreret forskningsmodel.

Stull (2011) ↗
Udforsk et snebalancescenarie
Scenarie

Scenarie for snebalance

Undersøg en snebalance med din egen startværdi.

Illustrativ vandbalance, ikke snedybde eller pisteforberedelse. Der tilføjes ingen kunstig sne. Stråling, vindtransport og præparering er ikke med.

Konceptuelle snelag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Prognosearkiv
Bjergjournalen

Hvad har ændret sig i prognosen?

Sammenlign opdateringer for de samme timer og samme højde.

Middeltemperaturen er uændret med den viste præcision.

Fælles prognoseperiode6. nov. 2026, 23.00 — 9. nov. 2026, 16.0065 h · 2.100 m · Europe/Rome

Timer mellem udbyderens opdateringer6 h

Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose
+0 °CTidligere prognose: -1 °C
Seneste prognose: -1 °C
Samlet nedbørPrognose
-0,3 mmTidligere prognose: 4,2 mm
Seneste prognose: 3,9 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret
+0 mmTidligere prognose: 3,6 mm
Seneste prognose: 3,5 mm
Timer med egnet vejrModelleret
-1 hTidligere prognose: 23 h
Seneste prognose: 22 h
DetaljerTidligere prognoseSeneste prognoseÆndring
Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose-1 °C-1 °C+0 °C
Samlet nedbørPrognose4,2 mm3,9 mm-0,3 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret3,6 mm3,5 mm+0 mm
Timer med egnet vejrModelleret23 h22 h-1 h

Modelleret snefaldsvand og timer med vejr egnet til sneproduktion.

Sådan fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen vælger den gemte udstedelse nærmest 24 timer tidligere (inden for 6 timer); ugesammenligningen bruger 7 dage (inden for 12 timer). Mindst seks sammenhængende fremtidige timer skal matche. Kilde og modelversion skal være ens. Sammenligningen beskriver ændringer i den prognoseperiode.

Denne visning bruger én prognose. Sandsynligheder og historiske træfsikkerhedsmål er ikke tilgængelige.

Prognosestatus

1.450 mNy prognose6. nov. 2026, 19.00
2.100 mNy prognose6. nov. 2026, 19.00
2.500 mNy prognose6. nov. 2026, 19.00

Sne og lifter

Skiområdets officielle information

Meldinger fra skiområderne

Officielle kildemeldinger for områder med mindst 30 km pister. Hver sektor beholder sit eget dækningsområde.

Sellaronda · Gennemgået: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol accessMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Pistestatus · Melding utilgængelig

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kun én udvalgt adgangslift, ikke en fuldstændig lokal oversigt eller bekræftelse af adgang for skiløbere. Observationstidspunkt pr. element og offentlig adgang er ikke verificeret.

Liftstatus
  • Canazei - Pecol · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Liftstatus opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗
Campitello · Col Rodella accessMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Pistestatus · Melding utilgængelig

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kun én udvalgt adgangslift, ikke en fuldstændig lokal oversigt eller bekræftelse af adgang for skiløbere. Observationstidspunkt pr. element og offentlig adgang er ikke verificeret.

Liftstatus
  • Campitello - Col Rodella · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Liftstatus opført af kilden; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Udvalg: pisteMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Liftstatus · Melding utilgængelig

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kun én udvalgt pist Belvedere–Col Rodella, ikke en fuldstændig oversigt eller retur til byen. Observationstidspunkt pr. element og adgang er ikke verificeret.

Pistestatus
  • 3-Tre (3303 m) · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildens pistestatus; observationstidspunktet for elementet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwiseMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
06.11.2026, 22:20

Pistestatus · Melding utilgængelig

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kildens status for rundturen, ikke en lokal lifttotal. Opdateringen har ingen tidszone og verificerer ikke hver strækning.

Liftstatus
  • Sellaronda clock'wise · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Rundturens række i kilden; opdateringen har hverken verificeret tidszone eller verificeret betydning af observationen.
Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwiseMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Pistestatus · Melding utilgængelig

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kildens status for rundturen, ikke en lokal lifttotal. Opdateringen har ingen tidszone og verificerer ikke hver strækning.

Liftstatus
  • Sellaronda counter clock'wise · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Rundturens række i kilden; opdateringen har hverken verificeret tidszone eller verificeret betydning af observationen.
Officiel kilde ↗

Sellaronda Ciampac Snow

Seneste hentning mislykkedes. Gemte meldinger nedenfor er historiske.

Ingen gemt melding. Se den officielle kilde.

Dagligt rapportarkiv

Dagligt rapportarkiv

Sellaronda · Gennemgået: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol access6. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Campitello · Col Rodella access6. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Udvalg: piste6. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise6. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
06.11.2026, 22:20

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise6. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Sellaronda · Gennemgået: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol access5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Campitello · Col Rodella access5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Udvalg: piste5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
05.11.2026, 23:50

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise5. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Sellaronda · Gennemgået: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol access4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Campitello · Col Rodella access4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Udvalg: piste4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
04.11.2026, 23:45

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Sellaronda · Gennemgået: lokale eksempler og rundturens retninger

Canazei · Canazei–Pecol access3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Campitello · Col Rodella access3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Canazei–Campitello · 3-Tre · Udvalg: piste3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur clockwise3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
03.11.2026, 23:50

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗
Sellaronda · Rundtur counterclockwise3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
13.05.2026, 17:26

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Spørgsmål om sne og lifte

Hvor meget sne ventes der i Canazei–Campitello?

For Canazei–Campitello viser prognosen fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, udsendt 6. nov., 19.00, modelleret snefald på 0,1 mm i 1.450 m, 3,5 mm i 2.100 m og 3,9 mm i 2.500 m i de 24 timer fra 6. nov., 23.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Prognosekilde ↗

Hvor meget sne er der i Canazei–Campitello?

PisteWindow har ingen aktuel melding om snedybden i Canazei–Campitello. Prognoseværdier er modelleret snefald, ikke snedybde. Skiområdets officielle information ↗

Hvilke lifte er åbne i Canazei–Campitello?

PisteWindow har ingen aktuel melding om lifte eller pister i Canazei–Campitello. Åbne lifte og pister udledes ikke af prognosen. Skiområdets officielle information ↗

Hvad er forskellen på nysne og snedybde?

Nysne er den sne, der falder i en periode. Snedybde er hele snelaget på jorden og afhænger også af tidligere sne, smeltning og sætning. PisteWindows prognose viser modelleret snefald som vand i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgængeligt her.

Der er ingen lokal bjergjournal for destinationen.

Trentino · Italien

Lær bjerget at kende

Landskabet ved Canazei–Campitello er skematisk, ikke et kort eller en visning af aktuelle forhold.

Beliggenhed
Canazei–Campitello[1]
Skiområde
Sellaronda[1]
Prognosepunkt
Canazei (landsby)[2]

Før din skidag

Er Canazei–Campitello hele skiområdet Sellaronda?

Nej. Sellaronda omfatter flere byer, og Canazei–Campitello er kun én af dem; områdets tal er ikke en lokal opgørelse.[1]

Er forbindelserne omkring Canazei–Campitello åbne?

Se den officielle lift- og pistemelding før afgang fra Canazei–Campitello. Et kort bekræfter ikke åbning.[4]

Er prognoserne for 1.450, 2.100 og 2.500 m ved Canazei–Campitello observationer?

Nej. Det er modelværdier justeret til 1.450, 2.100 og 2.500 m ved ét repræsentativt punkt (Canazei, landsby).[2]

Destinationens kilder

PisteWindow · Gennemgået

  1. Sellaronda · SkiområdeDolomiti Superski
  2. Canazei · Placering og højdeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Sellaronda · Kort over pisterneDolomiti Superski
  4. Sellaronda · Lift- og pistestatusDolomiti Superski
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo