Innlandet · Norge

Trysil Høyfjellssenteret: sneprognose og vejret

For Trysil Høyfjellssenteret viser prognosen fra Open-Meteo · MET Nordic, udsendt 4. nov., 08.00, modelleret snefald på 0 mm i 800 m, 0 mm i 950 m og 0 mm i 1.100 m i de 24 timer fra 4. nov., 11.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Prognosekilde

Meldte forhold for Trysil Høyfjellssenteret: Lifte: 0 af 16 åbne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 10.37 · kildetid ubekræftet). Snedybde: 0 cm (ved Høyfjellssentret; skiområdets melding; SkiStar; Hentet 4. nov., 10.37 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information

Høyfjellssenteret er nordporten til Trysil, grupperet af SkiStar med Fageråsen og ifølge SkiStar præget af en roligere højfjeldsfølelse med mange grønne og nogle røde pister. Prognosen beregnes ved receptionen på Høyfjellsenter.

Planlæg din rejse

I dag i overblik

Fra de officielle meldinger, PisteWindow har hentet. Hver værdi beholder sit eget område og sin tid.

Lukket i dag
Lifte
0 af 16 åbneTrysil · Høyfjellssentret
Pister
Ikke meldt
Snedybde
0 cmved Høyfjellssentret · skiområdets melding
Sæson
Sæsondatoer endnu ikke kontrolleret
Alle meldinger og kilder

Områdets dækning: Siden beskriver sektoren Høyfjellssenteret og Fageråsen mod nord. Sydsektorerne Turistsenteret og Skihytta samt den stejle Høgegga har egne sider. De 69 pister og 41 lifte, SkiStar angiver, beskriver hele bjerget, ikke denne port.

Dit vinterbillede

Aktuel oversigt

Skematisk bjerglandskab · Trysil Høyfjellssenteret

Sneen under dine ski.

Snedække, præparering og overflade på de præparerede pister.

Åbn skiområdets melding

Trysil Høyfjellssenteret

Vejret fremover
Prognose tilgængelig

-2 – 5 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Udstedt 4. nov., 08.00

Se bjergprognosen
Kilder og metode

Lokale meldinger beskriver observerede forhold. Vejrprognosen vises særskilt; den fastslår ikke pistekvalitet eller snedække.

Illustrationen forbinder de tre visninger. Den er skematisk, ikke et rutekort eller et billede af det aktuelle snedække.

Lagene på 800, 950 og 1.100 m starter højt, fordi receptionens punkt ligger højere oppe på bjerget end sydsidens busstoppesteder. De er højdejusterede modelværdier for det punkt, ikke målinger på pisterne.

Bjerget, time for time

Sammenlign de næste 48 timer i repræsentative højder.

Fuldstændig prognose · Tilgængelige prognosetimer: 48/48

Udstedt: 4. nov. 2026, 08.00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturprognose time for time5,2 °C
Temperaturprognose time for time-5°0°8°4. nov., 116. nov., 10
Prognoseværdier time for time
Trysil Høyfjellssenteret · 950 m · Europe/Oslo
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfugtighed %Vind m/s
4. nov. 2026, 11.005,20743,9
4. nov. 2026, 12.005,10753,2
4. nov. 2026, 13.004,80763,5
4. nov. 2026, 14.004,40783,6
4. nov. 2026, 15.003,60824,2
4. nov. 2026, 16.002,70884,5
4. nov. 2026, 17.002,30904,9
4. nov. 2026, 18.002,20905
4. nov. 2026, 19.002,10915,5
4. nov. 2026, 20.0020915,5
4. nov. 2026, 21.0020895,9
4. nov. 2026, 22.001,90886,3
4. nov. 2026, 23.002,30846,3
5. nov. 2026, 00.002,30846,4
5. nov. 2026, 01.002,20846,3
5. nov. 2026, 02.0020856,7
5. nov. 2026, 03.001,90867
5. nov. 2026, 04.001,80877
5. nov. 2026, 05.001,70897,2
5. nov. 2026, 06.001,60926,7
5. nov. 2026, 07.001,40956,7
5. nov. 2026, 08.001,20956,1
5. nov. 2026, 09.001,60956,4
5. nov. 2026, 10.002,30917,6
5. nov. 2026, 11.002,60887,5
5. nov. 2026, 12.0030877,5
5. nov. 2026, 13.0030847,1
5. nov. 2026, 14.002,80837
5. nov. 2026, 15.002,20847
5. nov. 2026, 16.001,30887,2
5. nov. 2026, 17.000,70887,4
5. nov. 2026, 18.000,20867,3
5. nov. 2026, 19.00-0,20896,8
5. nov. 2026, 20.00-0,30867
5. nov. 2026, 21.00-0,40826,7
5. nov. 2026, 22.00-0,50827,1
5. nov. 2026, 23.00-0,70836,5
6. nov. 2026, 00.00-0,70826,2
6. nov. 2026, 01.00-0,60805,8
6. nov. 2026, 02.00-0,50764,9
6. nov. 2026, 03.00-0,40723,6
6. nov. 2026, 04.00-1,20742,3
6. nov. 2026, 05.00-1,90700,6
6. nov. 2026, 06.00-2,40742,1
6. nov. 2026, 07.00-2,30752,7
6. nov. 2026, 08.00-2,10773
6. nov. 2026, 09.00-10773,3
6. nov. 2026, 10.00-0,10813,4
Modelleret snefald · næste 24 timer
0 mm vandækvivalent
Timer med vådtemperatur ≤ −2 °C
12/48 h
Længste sammenhængende periode
12 h

Vand i modelleret snefald, ikke centimeter nysne eller målt snedybde. Kræver 24 fuldstændige timer.

Vejr til sneproduktion

Kun en vejrbedømmelse. Udstyr, vandforsyning og faktisk drift af snekanoner måles ikke. Vådtemperaturformlen er ikke korrigeret for lufttryk i højden.

Stull (2011)

Sådan ændrede prognosen sig

Endnu ingen sammenlignelig prognosehistorik.

Prognosearkiv
Udforsk et snevandsscenarie

Indtast en antaget startmængde snevand. Dette er et eksperimentelt massebalancescenarie, ikke observeret snedybde, pisteberedskab eller en sæsonprognose.

Sæsonudsigt

En destinationsspecifik sæsonudsigt er ikke tilgængelig her. Korttidsvejr er ikke en prognose for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Bjergdata time for time
Prognose / Højde

Ét bjerg. Forskellige forhold.

Følg prognosen fra landsbyen til det høje bjerg.

Europe/Oslo

800 m6°C950 m5,2°C1.100 m4,4°C
Ingen 0 °C-krydsning mellem tilgængelige højder
Beregning

Lineær interpolation mellem prognosetemperaturer. En inversion kan give flere linjer. Grænsen mellem regn og sne kan være anderledes.

Skematisk højdeprofil. Prognoser for ét lokalt modelpunkt, justeret for højde.

Modelleret

Forventet snefald

Vandindholdet i det forventede snefald.

4. nov., 11.00 → 5. nov., 11.00

800 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

950 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

1.100 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

Modelleret

Vejr til sneproduktion i nat

I nat · 18.00–08.00 lokal tid.

800 m

0 h · Egnet vejr · 14/14 vurderede timer

18—Over vurderingens grænse · 2,4°C
19—Over vurderingens grænse · 2,5°C
20—Over vurderingens grænse · 2,4°C
21—Over vurderingens grænse · 2,3°C
22—Over vurderingens grænse · 2,3°C
23—Over vurderingens grænse · 2,2°C
00—Over vurderingens grænse · 2°C
01—Over vurderingens grænse · 2,2°C
02—Over vurderingens grænse · 2°C
03—Over vurderingens grænse · 2,1°C
04—Over vurderingens grænse · 2°C
05—Over vurderingens grænse · 2°C
06—Over vurderingens grænse · 2°C
07—Over vurderingens grænse · 2,1°C
950 m

0 h · Egnet vejr · 14/14 vurderede timer

18—Over vurderingens grænse · 1,2°C
19—Over vurderingens grænse · 1,2°C
20—Over vurderingens grænse · 1,1°C
21—Over vurderingens grænse · 1°C
22—Over vurderingens grænse · 0,8°C
23—Over vurderingens grænse · 0,8°C
00—Over vurderingens grænse · 0,8°C
01—Over vurderingens grænse · 0,8°C
02—Over vurderingens grænse · 0,6°C
03—Over vurderingens grænse · 0,6°C
04—Over vurderingens grænse · 0,6°C
05—Over vurderingens grænse · 0,7°C
06—Over vurderingens grænse · 0,8°C
07—Over vurderingens grænse · 0,9°C
1.100 m

0 h · Egnet vejr · 14/14 vurderede timer

18—Over vurderingens grænse · 0,2°C
19—Over vurderingens grænse · 0,3°C
20—Over vurderingens grænse · 0,2°C
21—Over vurderingens grænse · 0,1°C
22—Over vurderingens grænse · -0,1°C
23—Over vurderingens grænse · -0,1°C
00—Over vurderingens grænse · -0,1°C
01—Over vurderingens grænse · -0,1°C
02—Over vurderingens grænse · -0,2°C
03—Over vurderingens grænse · -0,2°C
04—Over vurderingens grænse · -0,2°C
05—Over vurderingens grænse · -0,3°C
06—Over vurderingens grænse · -0°C
07—Over vurderingens grænse · -0,1°C

✓ Egnet vejr · — Over vurderingens grænse · ? Utilgængelig

Beregning for sneproduktion

Resterende hele timer mellem 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls vådtemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vejr bekræfter ikke produktion. Se metodens begrænsninger nedenfor.

På bjerget

Udsigter på kort sigt

Timeprognose, justeret efter højde.

Prognose

Lufttemperatur

5,2°
Modelleret

Mulighed for sneproduktion

12 / 48 h

Længste kuldeperiode: 12 h

Temperaturprognose time for time5,2 °C
Temperaturprognose time for time-5°0°8°4. nov., 116. nov., 10
950 m · Europe/Oslo
RejsedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,9° / 5,2°0 mm (13 h)
5. nov. 2026-0,7° / 3°0 mm (24 h)
6. nov. 2026-2,4° / -0,1°0 mm (11 h)

Udbyderens opdatering: 4. nov., 08.00 · Hentet: 4. nov., 09.17 · Europe/Oslo

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på bjerget
800 m950 m1.100 m

Skematisk højdeprofil

Sådan beregner vi

Vådtemperatur: Stulls tilnærmelsesformel (2011) nær havniveau. Lufttryk i Alperne og meget kolde, tørre forhold begrænser nøjagtigheden. Potentielle timer bruger en grænse på −2 °C; udstyr, vand og driftsbeslutninger er ukendte. Snebalancen bruger nedbørsfordeling efter vådtemperatur og en justerbar graddagsfaktor for smeltning. Ikke kalibreret forskningsmodel.

Stull (2011) ↗
Udforsk et snebalancescenarie
Scenarie

Scenarie for snebalance

Undersøg en snebalance med din egen startværdi.

Illustrativ vandbalance, ikke snedybde eller pisteforberedelse. Der tilføjes ingen kunstig sne. Stråling, vindtransport og præparering er ikke med.

Konceptuelle snelag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Prognosearkiv

Hvad har ændret sig i prognosen?

Prognosekilden eller beregningen har ændret sig.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign opdateringer for de samme timer og samme højde.

Udstedt: 4. nov. 2026, 08.00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09.17
Åbn gemt prognose ↗

Døgnsammenligningen vælger den gemte udstedelse nærmest 24 timer tidligere (inden for 6 timer); ugesammenligningen bruger 7 dage (inden for 12 timer). Mindst seks sammenhængende fremtidige timer skal matche. Kilde og modelversion skal være ens. Sammenligningen beskriver ændringer i den prognoseperiode.

Denne visning bruger én prognose. Sandsynligheder og historiske træfsikkerhedsmål er ikke tilgængelige.

Sne og lifter

Skiområdets officielle information

Meldinger fra skiområderne

Officielle kildemeldinger for områder med mindst 30 km pister. Hver sektor beholder sit eget dækningsområde.

SkiStar · Trysil

Trysil · hoyfjellssentretMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Lifter åbne for sæsonen: 0 / 16

Værdier meldt af kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snedybde · uberørt terrænMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snedybde · præpareret pisteGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Meldt snefald · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Meldt snefald · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeoplysninger: Sektoroversigt opført af kilden. Åben for sæsonen er ikke aktuel offentlig drift. Pistesammendraget og de navngivne rækker stemmer ikke overens, så den opførte pisteoversigt er ufuldstændig.

Liftstatus
  • Toppekspressen · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Brynbekken · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Stormyra 2 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Stormyra · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Familietrekket · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Kanken · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Skarven · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Hytteheis · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Stjerna · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Smotten · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Isiz · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Myrsnipa · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Rullebånd Skistar Lodge · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Rullebånd Hytteheis 2 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Rullebånd Skiskole · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Rullebånd Barneområdet · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
Pistestatus
  • 36 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 37 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 38 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 40 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 41 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 43 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 45 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 47 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 48 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 51 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 57 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 66 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 71 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 72 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 73 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 74 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 29 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 50 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 81 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 44 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 46 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 52 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 53 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 54 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 58 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 68 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗
Dagligt rapportarkiv

Dagligt rapportarkiv

SkiStar · Trysil

Trysil · hoyfjellssentret4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Lifter åbne for sæsonen: 0 / 16

Værdier meldt af kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snedybde · uberørt terrænMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snedybde · præpareret pisteGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Meldt snefald · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Meldt snefald · 72 hSnö senaste 72h0
Officiel kilde ↗

SkiStar · Trysil

Trysil · hoyfjellssentret3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Lifter åbne for sæsonen: 0 / 16

Værdier meldt af kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snedybde · uberørt terrænMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snedybde · præpareret pisteGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Meldt snefald · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Meldt snefald · 72 hSnö senaste 72h0
Officiel kilde ↗

Spørgsmål om sne og lifte

Hvor meget sne ventes der i Trysil Høyfjellssenteret?

For Trysil Høyfjellssenteret viser prognosen fra Open-Meteo · MET Nordic, udsendt 4. nov., 08.00, modelleret snefald på 0 mm i 800 m, 0 mm i 950 m og 0 mm i 1.100 m i de 24 timer fra 4. nov., 11.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Prognosekilde ↗

Hvor meget sne er der i Trysil Høyfjellssenteret?

Snedybde: 0 cm (ved Høyfjellssentret; skiområdets melding; SkiStar; Hentet 4. nov., 10.37 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information ↗

Hvilke lifte er åbne i Trysil Høyfjellssenteret?

Lifte: 0 af 16 åbne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 10.37 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information ↗

Hvad er forskellen på nysne og snedybde?

Nysne er den sne, der falder i en periode. Snedybde er hele snelaget på jorden og afhænger også af tidligere sne, smeltning og sætning. PisteWindows prognose viser modelleret snefald som vand i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgængeligt her.

Der er ingen lokal bjergjournal for destinationen.

Innlandet · Norge

Lær bjerget at kende

Blide grønne pister dominerer, og børneområdet Valleland ved Gammelgård ligger ved liften F11 med tallerkenlifte, tæpper, lette pister og kælkebakke. Fun Ride findes på pisten 81. Billedet er et skema, ikke et kort over pisterne.

Karakter
Roligere højfjeldsfølelse; mange grønne og nogle røde pister[5]
Familier
Børneområdet Valleland (Gammelgård) ved liften F11; Fun Ride på pisten 81[5]
Ved bunden
Skiskole, skiudlejning, restauranter, SkiStarshop, grillplads, toiletter, parkering[5]

Før din skidag

Er Høyfjellssenteret roligere end sydsiden?

SkiStar beskriver det som roligere, med højfjeldsfølelse og mange grønne pister. Det er sektorens egen karakteristik, ikke et målt besøgstal.[5]

Hvor tages prognosen for Høyfjellssenteret?

Ved receptionen på Høyfjellsenter, et punkt i OpenStreetMap. En model justerer den til 800, 950 og 1.100 m, så det laveste lag ligger allerede højt på bjerget.[2]

Hvad er der til børn på Høyfjellssenteret?

Børneområdet Valleland ved Gammelgård ved liften F11 med tallerkenlifte, tæpper, lette pister og kælkebakke. Dagens melding viser, om det kører.[5][1]

Destinationens kilder

PisteWindow · Gennemgået

  1. SkiStar Trysil · SkiområdeSkiStar
  2. Trysil Høyfjellssenteret · Placering og højdeOpenStreetMap
  3. SkiStar Trysil · Meldingsdata og målestederSkiStar
  4. SkiStar Trysil · Lift- og pistestatusSkiStar
  5. SkiStar Trysil · Guide til skiområdetSkiStar
  6. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo