Innlandet · Norge

Trysil Turistsenteret: sneprognose og vejret

For Trysil Turistsenteret viser prognosen fra Open-Meteo · MET Nordic, udsendt 4. nov., 17.00, modelleret snefald på 0 mm i 450 m, 0 mm i 750 m og 0 mm i 1.100 m i de 24 timer fra 4. nov., 22.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Prognosekilde

Meldte forhold for Trysil Turistsenteret: Lifte: 0 af 14 åbne (Trysil · Turistsentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 21.22 · kildetid ubekræftet). Snedybde: 0 cm (ved Turistsentret; skiområdets melding; SkiStar; Hentet 4. nov., 21.22 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information

Turistsenteret er den mest centrale base på Trysils sydside, hvor gondolen, børneområdet Eventyr, snowparken og skiskolens mødested ligger tæt. Prognosen beregnes ved busstoppestedet Turistsenteret.

Planlæg din rejse

I dag i overblik

Fra de officielle meldinger, PisteWindow har hentet. Hver værdi beholder sit eget område og sin tid.

Lukket i dag
Lifte
0 af 14 åbneTrysil · Turistsentret
Pister
Ikke meldt
Snedybde
0 cmved Turistsentret · skiområdets melding
Sæson
Sæsondatoer endnu ikke kontrolleret
Alle meldinger og kilder

Områdets dækning: Siden beskriver sektoren Turistsenteret: liftene og servicen omkring basen på sydsiden. Skihytta er en anden sektor mod syd, Høyfjellssenteret og Fageråsen ligger mod nord, og Høgegga er den stejle sektor. De 69 pister og 41 lifte, SkiStar angiver, gælder hele Trysilbjerget, ikke denne base.

Dit vinterbillede

Aktuel oversigt

Skematisk bjerglandskab · Trysil Turistsenteret

Sneen under dine ski.

Snedække, præparering og overflade på de præparerede pister.

Åbn skiområdets melding

Trysil Turistsenteret

Vejret fremover
Prognose tilgængelig

-2 – 4 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Udstedt 4. nov., 17.00

Se bjergprognosen
Kilder og metode

Lokale meldinger beskriver observerede forhold. Vejrprognosen vises særskilt; den fastslår ikke pistekvalitet eller snedække.

Illustrationen forbinder de tre visninger. Den er skematisk, ikke et rutekort eller et billede af det aktuelle snedække.

Lagene 450, 750 og 1.100 m er justeret fra busstoppestedets punkt. Det øverste svarer til SkiStars højeste skihøjde på 1.100 m for hele bjerget, som denne sektor ikke nødvendigvis når; det er modelværdier, ikke stationsmålinger.

Bjerget, time for time

Sammenlign de næste 48 timer i repræsentative højder.

Fuldstændig prognose · Tilgængelige prognosetimer: 48/48

Udstedt: 4. nov. 2026, 17.00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturprognose time for time2,8 °C
Temperaturprognose time for time-5°0°6°4. nov., 226. nov., 21
Prognoseværdier time for time
Trysil Turistsenteret · 750 m · Europe/Oslo
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfugtighed %Vind m/s
4. nov. 2026, 22.002,80874,1
4. nov. 2026, 23.002,80864,4
5. nov. 2026, 00.003,10834,4
5. nov. 2026, 01.003,20824,5
5. nov. 2026, 02.003,30824,9
5. nov. 2026, 03.003,30825,2
5. nov. 2026, 04.002,80845
5. nov. 2026, 05.002,80855,2
5. nov. 2026, 06.002,80865,1
5. nov. 2026, 07.002,80875,5
5. nov. 2026, 08.002,50885,9
5. nov. 2026, 09.002,40875,5
5. nov. 2026, 10.002,80855,4
5. nov. 2026, 11.003,40815,5
5. nov. 2026, 12.003,90755,6
5. nov. 2026, 13.0040715,4
5. nov. 2026, 14.003,90705,5
5. nov. 2026, 15.003,40725,5
5. nov. 2026, 16.002,40736
5. nov. 2026, 17.001,80746
5. nov. 2026, 18.001,30785,4
5. nov. 2026, 19.001,10824,7
5. nov. 2026, 20.000,70824,8
5. nov. 2026, 21.000,50834,6
5. nov. 2026, 22.000,60815,6
5. nov. 2026, 23.000,40786
6. nov. 2026, 00.000,30775
6. nov. 2026, 01.0000764,3
6. nov. 2026, 02.00-0,40773,1
6. nov. 2026, 03.00-0,90782,4
6. nov. 2026, 04.00-1,40791,7
6. nov. 2026, 05.00-1,80771,1
6. nov. 2026, 06.00-20700,9
6. nov. 2026, 07.00-2,10711,2
6. nov. 2026, 08.00-2,10721,5
6. nov. 2026, 09.00-1,50751,7
6. nov. 2026, 10.000,10751,4
6. nov. 2026, 11.000,90751,4
6. nov. 2026, 12.001,60731,9
6. nov. 2026, 13.0020751,9
6. nov. 2026, 14.001,90781,8
6. nov. 2026, 15.001,30831,5
6. nov. 2026, 16.000,30871,5
6. nov. 2026, 17.00-0,10871,6
6. nov. 2026, 18.00-0,40871,5
6. nov. 2026, 19.00-0,60891
6. nov. 2026, 20.00-0,80881,2
6. nov. 2026, 21.00-0,70861,7
Modelleret snefald · næste 24 timer
0 mm vandækvivalent
Timer med vådtemperatur ≤ −2 °C
8/48 h
Længste sammenhængende periode
8 h

Vand i modelleret snefald, ikke centimeter nysne eller målt snedybde. Kræver 24 fuldstændige timer.

Vejr til sneproduktion

Kun en vejrbedømmelse. Udstyr, vandforsyning og faktisk drift af snekanoner måles ikke. Vådtemperaturformlen er ikke korrigeret for lufttryk i højden.

Stull (2011)

Sådan ændrede prognosen sig

Temperaturændring i fælles prognosetimer: +0,5 °C · 63 h

4. nov. 2026, 12.00 → 4. nov. 2026, 17.00

Prognosearkiv
Udforsk et snevandsscenarie

Indtast en antaget startmængde snevand. Dette er et eksperimentelt massebalancescenarie, ikke observeret snedybde, pisteberedskab eller en sæsonprognose.

Sæsonudsigt

En destinationsspecifik sæsonudsigt er ikke tilgængelig her. Korttidsvejr er ikke en prognose for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Bjergdata time for time
Prognose / Højde

Ét bjerg. Forskellige forhold.

Følg prognosen fra landsbyen til det høje bjerg.

Europe/Oslo

450 m-0,3°C750 m2,8°C1.100 m0,5°C0°C · ≈ 479 m
Anslået 0 °C-niveau: ≈ 479 m
Beregning

Lineær interpolation mellem prognosetemperaturer. En inversion kan give flere linjer. Grænsen mellem regn og sne kan være anderledes.

Skematisk højdeprofil. Prognoser for ét lokalt modelpunkt, justeret for højde.

Modelleret

Forventet snefald

Vandindholdet i det forventede snefald.

4. nov., 22.00 → 5. nov., 22.00

450 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

750 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

1.100 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

Modelleret

Vejr til sneproduktion i nat

I nat · 18.00–08.00 lokal tid.

450 m

0 h · Egnet vejr · 10/10 vurderede timer

22—Over vurderingens grænse · -1,2°C
23—Over vurderingens grænse · -1,3°C
00—Over vurderingens grænse · -1°C
01—Over vurderingens grænse · -0,7°C
02—Over vurderingens grænse · -0,6°C
03—Over vurderingens grænse · -0,1°C
04—Over vurderingens grænse · 0°C
05—Over vurderingens grænse · 0,3°C
06—Over vurderingens grænse · 0,5°C
07—Over vurderingens grænse · 0,8°C
750 m

0 h · Egnet vejr · 10/10 vurderede timer

22—Over vurderingens grænse · 1,6°C
23—Over vurderingens grænse · 1,5°C
00—Over vurderingens grænse · 1,5°C
01—Over vurderingens grænse · 1,6°C
02—Over vurderingens grænse · 1,7°C
03—Over vurderingens grænse · 1,7°C
04—Over vurderingens grænse · 1,3°C
05—Over vurderingens grænse · 1,4°C
06—Over vurderingens grænse · 1,5°C
07—Over vurderingens grænse · 1,6°C
1.100 m

0 h · Egnet vejr · 10/10 vurderede timer

22—Over vurderingens grænse · -0,7°C
23—Over vurderingens grænse · -0,7°C
00—Over vurderingens grænse · -0,7°C
01—Over vurderingens grænse · -0,7°C
02—Over vurderingens grænse · -0,6°C
03—Over vurderingens grænse · -0,6°C
04—Over vurderingens grænse · -0,9°C
05—Over vurderingens grænse · -0,8°C
06—Over vurderingens grænse · -0,7°C
07—Over vurderingens grænse · -0,7°C

✓ Egnet vejr · — Over vurderingens grænse · ? Utilgængelig

Beregning for sneproduktion

Resterende hele timer mellem 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls vådtemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vejr bekræfter ikke produktion. Se metodens begrænsninger nedenfor.

På bjerget

Udsigter på kort sigt

Timeprognose, justeret efter højde.

Prognose

Lufttemperatur

2,8°
Modelleret

Mulighed for sneproduktion

8 / 48 h

Længste kuldeperiode: 8 h

Temperaturprognose time for time2,8 °C
Temperaturprognose time for time-5°0°6°4. nov., 226. nov., 21
750 m · Europe/Oslo
RejsedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,8° / 2,8°0 mm (2 h)
5. nov. 20260,4° / 4°0 mm (24 h)
6. nov. 2026-2,1° / 2°0 mm (22 h)

Udbyderens opdatering: 4. nov., 17.00 · Hentet: 4. nov., 18.18 · Europe/Oslo

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på bjerget
450 m750 m1.100 m

Skematisk højdeprofil

Sådan beregner vi

Vådtemperatur: Stulls tilnærmelsesformel (2011) nær havniveau. Lufttryk i Alperne og meget kolde, tørre forhold begrænser nøjagtigheden. Potentielle timer bruger en grænse på −2 °C; udstyr, vand og driftsbeslutninger er ukendte. Snebalancen bruger nedbørsfordeling efter vådtemperatur og en justerbar graddagsfaktor for smeltning. Ikke kalibreret forskningsmodel.

Stull (2011) ↗
Udforsk et snebalancescenarie
Scenarie

Scenarie for snebalance

Undersøg en snebalance med din egen startværdi.

Illustrativ vandbalance, ikke snedybde eller pisteforberedelse. Der tilføjes ingen kunstig sne. Stråling, vindtransport og præparering er ikke med.

Konceptuelle snelag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Prognosearkiv
Bjergjournalen

Hvad har ændret sig i prognosen?

Sammenlign opdateringer for de samme timer og samme højde.

0,5°C varmere i de fælles prognosetimer.

Fælles prognoseperiode4. nov. 2026, 22.00 — 7. nov. 2026, 13.0063 h · 750 m · Europe/Oslo

Timer mellem udbyderens opdateringer5 h

Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose
+0,5 °CTidligere prognose: -0,3 °C
Seneste prognose: 0,2 °C
Samlet nedbørPrognose
+0 mmTidligere prognose: 0 mm
Seneste prognose: 0 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret
+0 mmTidligere prognose: 0 mm
Seneste prognose: 0 mm
Timer med egnet vejrModelleret
-4 hTidligere prognose: 25 h
Seneste prognose: 21 h
DetaljerTidligere prognoseSeneste prognoseÆndring
Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose-0,3 °C0,2 °C+0,5 °C
Samlet nedbørPrognose0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet vejrModelleret25 h21 h-4 h

Modelleret snefaldsvand og timer med vejr egnet til sneproduktion.

Sådan fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen vælger den gemte udstedelse nærmest 24 timer tidligere (inden for 6 timer); ugesammenligningen bruger 7 dage (inden for 12 timer). Mindst seks sammenhængende fremtidige timer skal matche. Kilde og modelversion skal være ens. Sammenligningen beskriver ændringer i den prognoseperiode.

Denne visning bruger én prognose. Sandsynligheder og historiske træfsikkerhedsmål er ikke tilgængelige.

Prognosestatus

450 mNy prognose4. nov. 2026, 17.00
750 mNy prognose4. nov. 2026, 17.00
1.100 mNy prognose4. nov. 2026, 17.00

Sne og lifter

Skiområdets officielle information

Meldinger fra skiområderne

Officielle kildemeldinger for områder med mindst 30 km pister. Hver sektor beholder sit eget dækningsområde.

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentretMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Lifter åbne for sæsonen: 0 / 14

Værdier meldt af kilden
Målestedcm
turistsentret · Snedybde · uberørt terrænMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snedybde · præpareret pisteGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Meldt snefald · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Meldt snefald · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeoplysninger: Sektoroversigt opført af kilden. Åben for sæsonen er ikke aktuel offentlig drift. Pistesammendraget og de navngivne rækker stemmer ikke overens, så den opførte pisteoversigt er ufuldstændig.

Liftstatus
  • Trysilgondolen · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Liekspressen · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Fjellekspressen · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Oddtrekket · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Hygglo · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Hygglo 2 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Fryvil · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Tussi · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Eventyr · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Eventyr 2 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Hesten · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Rullebånd Eventyr · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Rullebånd Skiskole · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
  • Tunnelbåndet Eventyr · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Kildestatus ”åben for sæsonen”; den offentlige adgang ved hentningen er ikke verificeret.
Pistestatus
  • 14 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 19 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • Eventyr · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 24 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 34 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 39 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 56 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 60 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 65 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 13 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 25 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 26 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 35 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 61 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 62 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 64 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 78 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 15 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 23 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 77 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 22 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • 28 · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • Fun Ride · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
  • Snowpark black, red and blue · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Pistestatus ”åben for sæsonen”; den aktuelle adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗
Dagligt rapportarkiv

Dagligt rapportarkiv

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentret4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Lifter åbne for sæsonen: 0 / 14

Værdier meldt af kilden
Målestedcm
turistsentret · Snedybde · uberørt terrænMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snedybde · præpareret pisteGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Meldt snefald · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Meldt snefald · 72 hSnö senaste 72h0
Officiel kilde ↗

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentret3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Lifter åbne for sæsonen: 0 / 14

Værdier meldt af kilden
Målestedcm
turistsentret · Snedybde · uberørt terrænMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snedybde · præpareret pisteGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Meldt snefald · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Meldt snefald · 72 hSnö senaste 72h0
Officiel kilde ↗

Spørgsmål om sne og lifte

Hvor meget sne ventes der i Trysil Turistsenteret?

For Trysil Turistsenteret viser prognosen fra Open-Meteo · MET Nordic, udsendt 4. nov., 17.00, modelleret snefald på 0 mm i 450 m, 0 mm i 750 m og 0 mm i 1.100 m i de 24 timer fra 4. nov., 22.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Prognosekilde ↗

Hvor meget sne er der i Trysil Turistsenteret?

Snedybde: 0 cm (ved Turistsentret; skiområdets melding; SkiStar; Hentet 4. nov., 21.22 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information ↗

Hvad er forskellen på nysne og snedybde?

Nysne er den sne, der falder i en periode. Snedybde er hele snelaget på jorden og afhænger også af tidligere sne, smeltning og sætning. PisteWindows prognose viser modelleret snefald som vand i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgængeligt her.

Der er ingen lokal bjergjournal for destinationen.

Innlandet · Norge

Lær bjerget at kende

Lange, brede pister i flere sværhedsgrader passer til familier og førstegangskørere. Børneområdet Eventyr ligger ved liften T6 med tallerkenlifte, tæpper, lette pister og en kælkebakke. Billedet er et skema, ikke et kort over pisterne.

Karakter
Lange, brede pister i flere niveauer; for familier og førstegangskørere[5]
Familier
Børneområdet Eventyr ved liften T6; Fun Ride på pisten 20[5]
Ved bunden
Gondol, snowpark, skiudlejning, restauranter, butikker, børnepasning, parkering[5]

Før din skidag

Er Turistsenteret en god base for begyndere?

SkiStar beskriver den mest centrale sektor på sydsiden som egnet til familier og førstegangskørere, med børneområdet Eventyr, lette pister og kælkebakke ved liften T6.[5]

Gælder Trysils højdeforskel på 685 m for Turistsenteret?

Ikke som sektortal. SkiStar angiver 685 m for hele Trysilbjerget og offentliggør ingen bund- eller tophøjde pr. sektor, så siden tildeler ikke tallet til busstoppestedet.[5][1]

Hvor kommer prognosen for Turistsenteret fra?

Fra busstoppestedet Turistsenteret, et punkt i OpenStreetMap, justeret af en model til 450, 750 og 1.100 m. Det er ikke en snømåling.[2]

Destinationens kilder

PisteWindow · Gennemgået

  1. SkiStar Trysil · SkiområdeSkiStar
  2. Trysil Turistsenteret · Placering og højdeOpenStreetMap
  3. SkiStar Trysil · Meldingsdata og målestederSkiStar
  4. SkiStar Trysil · Lift- og pistestatusSkiStar
  5. SkiStar Trysil · Guide til skiområdetSkiStar
  6. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo