Piemonte · Italia

Alagna Valsesia: værmelding og snøvarsel

For Alagna Valsesia viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 1,9 mm på 2 000 m og 4,8 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 5. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Alagna Valsesia og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon

Alagna Valsesia er den piemontesiske enden av området Monterosa Ski: en walserlandsby på rundt 1 190 m i provinsen Vercelli, rett sør for Monte Rosa, og den eneste av de tre dalene utenfor Aostadalen.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport

Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.

Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Operatøren rapporterer de tre dalene hver for seg, og Alagnas heiser, løyper og forbindelser er poster på den piemontesiske siden. Indren freeride og satellittområdene er ikke med i rapporten, og områdets 180 km er ikke et Alagna-tall.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Alagna Valsesia

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 2 °C · 2 000 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 01:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 200, 2 000 og 2 700 m er modellestimater for stedet Alagna, ikke målinger. Det øverste nivået ligger under Passo dei Salati (2 980 m) og langt under Monte Rosa (4 638 m), så forholdene i freeride-terrenget må sjekkes separat.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time0,5 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°4°5. nov., 097. nov., 08
Varselverdier time for time
Alagna Valsesia · 2 000 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 09:000,50940,4
5. nov. 2026, 10:000,90930,2
5. nov. 2026, 11:001,30990,7
5. nov. 2026, 12:001,501000,9
5. nov. 2026, 13:001,501000,9
5. nov. 2026, 14:001,601001,3
5. nov. 2026, 15:001,701000,8
5. nov. 2026, 16:001,101001
5. nov. 2026, 17:00101000,7
5. nov. 2026, 18:001,101000,7
5. nov. 2026, 19:0010980,9
5. nov. 2026, 20:001,10970,4
5. nov. 2026, 21:001,20960,5
5. nov. 2026, 22:001,10960,4
5. nov. 2026, 23:000,90,1980,1
6. nov. 2026, 00:000,70,6980,3
6. nov. 2026, 01:000,60,5990
6. nov. 2026, 02:000,511000,1
6. nov. 2026, 03:000,31,3990,7
6. nov. 2026, 04:000,21980,4
6. nov. 2026, 05:000,20,2980,3
6. nov. 2026, 06:000,20,1970,2
6. nov. 2026, 07:000,30960,2
6. nov. 2026, 08:000,50950,6
6. nov. 2026, 09:000,30990,4
6. nov. 2026, 10:000,80980,2
6. nov. 2026, 11:001,40940,3
6. nov. 2026, 12:001,60990,5
6. nov. 2026, 13:001,50980,6
6. nov. 2026, 14:001,70970,9
6. nov. 2026, 15:001,301000,7
6. nov. 2026, 16:001,101000,2
6. nov. 2026, 17:000,80,11000,4
6. nov. 2026, 18:000,80,11000,4
6. nov. 2026, 19:000,20,51001
6. nov. 2026, 20:000,20,41001,2
6. nov. 2026, 21:00−0,30,61001,5
6. nov. 2026, 22:00−0,60,4991,6
6. nov. 2026, 23:00−0,70,3990,9
7. nov. 2026, 00:00−0,60,4960,8
7. nov. 2026, 01:00−0,50,1950,6
7. nov. 2026, 02:00−0,30,1910,8
7. nov. 2026, 03:00−0,70,4970,7
7. nov. 2026, 04:00−1,30,7991,3
7. nov. 2026, 05:00−1,10,3970,5
7. nov. 2026, 06:00−0,70910,7
7. nov. 2026, 07:00−0,70880,9
7. nov. 2026, 08:00−0,40861
Modellert snøfall · neste 24 timer
1,9 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 63 h

4. nov. 2026, 22:00 → 5. nov. 2026, 01:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 200 m4,5°C2 000 m0,5°C2 700 m−4,1°C0°C · ≈ 2 076 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 076 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 09:00 → 6. nov., 09:00

1 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

1,9 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 700 m

4,8 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 200 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 4°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
00—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 3°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
2 000 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
2 700 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,5°C
19✓Egnet vær · −3,9°C
20✓Egnet vær · −3,8°C
21✓Egnet vær · −3,9°C
22✓Egnet vær · −4°C
23✓Egnet vær · −4°C
00✓Egnet vær · −4,2°C
01✓Egnet vær · −4,1°C
02✓Egnet vær · −4,1°C
03✓Egnet vær · −4,4°C
04✓Egnet vær · −4,7°C
05✓Egnet vær · −4,7°C
06✓Egnet vær · −4,8°C
07✓Egnet vær · −4,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,5°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time0,5 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°4°5. nov., 097. nov., 08
2 000 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20260,5° / 1,7°0,1 mm (15 h)
6. nov. 2026−0,7° / 1,7°7,1 mm (24 h)
7. nov. 2026−1,3° / −0,3°2 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 01:00 · Hentet: 5. nov., 05:17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 200 m2 000 m2 700 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 09:00 — 8. nov. 2026, 00:0063 h · 2 000 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 0,1 °C
Siste varsel: 0,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−12,3 mmTidligere varsel: 21,5 mm
Siste varsel: 9,2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−7,2 mmTidligere varsel: 12,5 mm
Siste varsel: 5,3 mm
Timer med egnet værModellert
+2 hTidligere varsel: 2 h
Siste varsel: 4 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,1 °C0,4 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel21,5 mm9,2 mm−12,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert12,5 mm5,3 mm−7,2 mm
Timer med egnet værModellert2 h4 h+2 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 200 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00
2 000 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00
2 700 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Alagna Valsesia · Gjennomgått: eksemplerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en lokal total. Observasjonstidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert. En åpen heis fastslår ikke skitilgang.

Heisstatus
  • ALAGNA-PIANALUNGA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PIANALUNGA-CIMALEGNA-SALAT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • ALAGNA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun kildens forbindelsesmarkering. Strekninger per retning, observasjonstidspunkt og gjennomfart er ikke verifisert.

Heisstatus
  • PASSO DEI SALATI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Monterosa Alagna Snow

Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.

Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.

Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Alagna Valsesia · Gjennomgått: eksempler5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelse5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Alagna Valsesia · Gjennomgått: eksempler4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Alagna Valsesia · Gjennomgått: eksempler3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Alagna Valsesia?

For Alagna Valsesia viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 1,9 mm på 2 000 m og 4,8 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 5. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Alagna Valsesia?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Alagna Valsesia. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Alagna Valsesia?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Alagna Valsesia. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Piemonte · Italia

Bli kjent med fjellet

Alagna er Monterosa Skis laveste punkt, på 1 212 m, og Passo dei Salati på rundt 2 980 m er overgangen til Lysdalen. En taubane har knyttet Alagna til Gressoney siden desember 2005; kraftig vind kan stenge passene. Alagna er kjent for utenfor-løype-linjer som Balma og Malfatta.

Varselpunkt
Stedet Alagna Valsesia[2]
Landsbyens høyde
Rundt 1 190 m[5]
Monterosa Skis laveste punkt
1 212 m, i Alagna[6]
Passo dei Salati
Rundt 2 980 m · overgang til Gressoney[5]

Før skidagen

Ligger Alagna i Piemonte eller Aostadalen?

I Piemonte. Alagna Valsesia er en comune i provinsen Vercelli, mens Champoluc og Gressoney ligger i Aostadalen. Det endrer hvem som gir ut skred- og veirapporter, ikke heiskortet.[5]

Hvordan kommer jeg fra Alagna til Gressoney på ski?

Over Passo dei Salati på rundt 2 980 m, som knytter Alagna til Gressoney- og Champoluc-siden. En taubane har krysset det siden desember 2005, og ifølge Wikipedia kan kraftig vind stenge forbindelsen.[5][6]

Er Alagna en freeride-destinasjon?

Wikipedia kaller den internasjonalt kjent for freeride, med ruter som Balma og Malfatta. Denne siden gir ingen skred- eller utenfor-løype-informasjon, og operatørens rapport utelater her Indren freeride.[5][1]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Monterosa Ski · SkiområdeVisit Monterosa
  2. Alagna Valsesia · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Monterosa Ski · LøypekartVisit Monterosa
  4. Monterosa Ski · Heis- og løypestatusVisit Monterosa
  5. Alagna Valsesia · Plassering og høydeWikipedia
  6. Monterosa Ski · SkiområdeWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo