Jämtland · Sverige

Åre: værmelding og snøvarsel

For Åre viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 800 m og 2,1 mm på 1 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde

Meldte forhold for Åre: Heiser: 0 av 16 åpne (Åre · Åre by; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Åre by; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Fra landsbyen ved Åresjön til det åpne fjellet over: sammenlign høydevarslene før skidagen.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 16 åpneÅre · Åre by
  • Åre · Björnen 0 av 13 åpne
  • Åre · Högzon 0 av 7 åpne
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Åre by · skistedets rapport
Sesong
Åpner 11. des. · om 37 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden gjelder Åre by, Högzon og tilknyttede Björnen. Duved/Tegefjäll er et separat område i vest; et felles SkiPass gjør ikke varsler og rapporter utskiftbare.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Åre

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 4 °C · 800 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 08:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene på 400, 800 og 1 200 m bruker et representativt punkt på 63,4125° N, 13,0335° Ø. De er høydejusterte varsler, ikke værstasjoner eller et varsel for hver nedfart. Øverste nivå ligger under toppen av Åreskutan.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time3,4 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°6°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Åre · 800 m · Europe/Stockholm
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:003,409811,6
4. nov. 2026, 12:003,40,19511,7
4. nov. 2026, 13:003,30,19810,5
4. nov. 2026, 14:003,409810
4. nov. 2026, 15:003,30,110010,8
4. nov. 2026, 16:003,30,210011,4
4. nov. 2026, 17:0030,39912
4. nov. 2026, 18:0030,29912
4. nov. 2026, 19:002,80,39912,3
4. nov. 2026, 20:002,90,49912,5
4. nov. 2026, 21:003,10,310013
4. nov. 2026, 22:003,5110012,8
4. nov. 2026, 23:003,50,59514,6
5. nov. 2026, 00:002,90,19512,6
5. nov. 2026, 01:002,109113,3
5. nov. 2026, 02:001,209212
5. nov. 2026, 03:000,909210,8
5. nov. 2026, 04:000,709310,8
5. nov. 2026, 05:000,709210,7
5. nov. 2026, 06:000,708911
5. nov. 2026, 07:000,608910,6
5. nov. 2026, 08:000,609010,3
5. nov. 2026, 09:000,708910,3
5. nov. 2026, 10:000,708910
5. nov. 2026, 11:000,80889,7
5. nov. 2026, 12:000,80889,3
5. nov. 2026, 13:000,90889,2
5. nov. 2026, 14:000,80899,9
5. nov. 2026, 15:000,708910,4
5. nov. 2026, 16:000,609010,3
5. nov. 2026, 17:000,60909,9
5. nov. 2026, 18:000,60919,7
5. nov. 2026, 19:000,60919,2
5. nov. 2026, 20:000,50928,7
5. nov. 2026, 21:000,40938,2
5. nov. 2026, 22:000,20938
5. nov. 2026, 23:000,20966,3
6. nov. 2026, 00:000,10975,5
6. nov. 2026, 01:0000955,4
6. nov. 2026, 02:00−0,40985,1
6. nov. 2026, 03:00−0,501005
6. nov. 2026, 04:00−0,501004,7
6. nov. 2026, 05:00−0,50994,2
6. nov. 2026, 06:00−0,60994
6. nov. 2026, 07:00−0,80983,7
6. nov. 2026, 08:00−1,10983,4
6. nov. 2026, 09:00−1,10983,3
6. nov. 2026, 10:00−0,70962,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Stockholm

400 m7,8°C800 m3,4°C1 200 m0,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 200 m

2,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 6,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 6,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 6,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 6,8°C
22—Over vurderingsgrensen · 7,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 7°C
00—Over vurderingsgrensen · 6,6°C
01—Over vurderingsgrensen · 5,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 4,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 4°C
06—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
22—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
1 200 m

7 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
00—Over vurderingsgrensen · −1°C
01✓Egnet vær · −2,3°C
02✓Egnet vær · −3,1°C
03✓Egnet vær · −3,2°C
04✓Egnet vær · −3,2°C
05✓Egnet vær · −3,3°C
06✓Egnet vær · −3,5°C
07✓Egnet vær · −3,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time3,4 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°6°4. nov., 116. nov., 10
800 m · Europe/Stockholm
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,8° / 3,5°3,5 mm (13 h)
5. nov. 20260,2° / 2,9°0,1 mm (24 h)
6. nov. 2026−1,1° / 0,1°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Stockholm

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
400 m800 m1 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Åre

Åre · are-byRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
are-by · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
are-by · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gästrappet)0
are-by · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
are-by · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • VM8:an · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stjärnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • VM6:an · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hummelliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fjällgårdsexpressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ullådalsliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ullådalsliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rödkulleliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rödkulleliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Bräckeliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tottliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rödhakeliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ripanliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Ripanliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Bergbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullband - Rödkullen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Ullåmon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ripan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Valles äventyrsbana · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Rödhaken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ullåhöa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ullådraget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Långsvängen Lågzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ripleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Röde orm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Liten Röd · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Rödkulleleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Worldcupleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Åreleden lågzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Bräckeleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • VM leden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tottbryggan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fjällblicken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Rödingen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Rödbäcken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Rödbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lundsrappet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Gästrappet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • VMStörtloppet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Worldcupbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Månbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Stjärnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Snobbrännan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tvättbrädan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Pelikansvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tottbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Bibbos brant · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Störtloppet Lågzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Slalombacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Hummelbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 48,46,34 Valles Ski Adventure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Garden (belyst parkområde) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Snow Park Grön linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • SkiStar Snow Park Svart linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • SkiStar Snow Park Röd linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • SkiStar Snow Park Blå linje · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • SkiStar Snow Park Blå linje Pepsi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Åre · HögzonRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 7

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Högzon · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
Högzon · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Störtloppet HZ)0
Högzon · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högzon · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.

Heisstatus
  • Kabinbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Gondolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stendalsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nedre Tväråvalvsliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nedre Tväråvalvsliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Övre Tväråvalvsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tusenmetersliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Stendalsleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Åreleden Högzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Svartbergsleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tväråleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Solravinen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Renleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Kabinleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Långsvängen högzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Störtloppet Högzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Röda Rappet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tusenmetersbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fjällbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tväråvalvsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Stendalsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Långbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Åre · BjörnenRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 13

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation0
Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen)0
Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.

Heisstatus
  • Sadelexpressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Högåsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hermelinenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Björnenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Järvenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vikliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Getvalsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Lokattliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vargenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Mårdenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nalleliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Copperhill liften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vesslan Rullband - Björnen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Hermelinbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Vargenbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lokattsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Mårdbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Nallebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Örnleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Örnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Björnenleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fröåsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Sadelbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Sadelleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Björnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Järvbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Järvsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Björnlandet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Getvalsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Viksvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Högåsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Åre

Åre · are-by4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
are-by · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
are-by · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gästrappet)0
are-by · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
are-by · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Åre · Högzon4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 7

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Högzon · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
Högzon · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Störtloppet HZ)0
Högzon · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högzon · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Åre · Björnen4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 13

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation0
Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen)0
Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Åre

Åre · are-by3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
are-by · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
are-by · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Gästrappet)0
are-by · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
are-by · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Åre · Högzon3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 7

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Högzon · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
Högzon · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Störtloppet HZ)0
Högzon · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högzon · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Åre · Björnen3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 13

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation0
Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen)0
Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Snødybder i Åre og Sälen

Lagrede SkiStar-rapporter for utvalgte skiområder. Måletidene er ubekreftet.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Åre?

For Åre viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 800 m og 2,1 mm på 1 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Jämtland · Sverige

Bli kjent med fjellet

Åre kombinerer nedfartene over landsbyen med de slakere bakkene i Björnen. Høyfjell, skogsterreng og landsbyen ved innsjøen gir ulike rammer for å lese varselet.

Referansetopp
Åreskutan · 1 420 m[2]
Innsjøens høyde
Åresjön · 372 m[2]
Ankomst med tog
Stasjon i Åre by[2]
Sammenhengende områder
Åre by og Björnen[3]

Før skidagen

Dekker varselet også Duved og Tegefjäll?

Nei. Det bruker et punkt i Åre. Duved og Tegefjäll danner et annet sammenhengende område i vest. Et felles heiskort begrunner verken bruk av Åres punktvarsel eller summering av heiser.[3]

Hvorfor sammenligne landsbyen og høyfjellet?

Varslet varierer med valgt høyde. Sammenlign samme time på 400, 800 og 1 200 m, særlig temperatur, vind og nedbør. Verdiene beskriver modellert vær, ikke målt snødekke.[6]

Viser rapportene heiser som er i drift nå?

SkiStar-kilden teller heiser som er åpne for sesongen. De lagrede områderapportene har ingen bekreftet observasjonstid. De er verdier oppgitt av kilden; se SkiStars offisielle side for siste driftsinformasjon.[4]

Hvilket løypekart bør jeg bruke?

Velg kart for området ditt: Åre by, Björnen eller Duved/Tegefjäll. SkiStar publiserer dem separat. Kartet viser nedfarter og heiser; åpningene står i operatørens rapport.[5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Åre · SkiområderSkiStar
  2. Åre · Fakta og områdeinformasjonÅre Sweden
  3. Åre · Heiskort og områderÅre Sweden
  4. Åre · Vær-, heis- og løyperapportSkiStar
  5. Åre · LøypekartSkiStar
  6. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo