Jämtland · Sverige

Åre Björnen: værmelding og snøvarsel

For Åre Björnen viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 03:30 modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 650 m og 0 mm på 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde

Meldte forhold for Åre Björnen: Heiser: 0 av 13 åpne (Åre · Björnen; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Björnen; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Björnen er Åres familieorienterte hjørne: brede, lette bakker, Valles skiskole, fun rides, varmestuer og ski-in/ski-out, med hele Åres løypenett i nærheten. Værmeldingen beregnes ved SkiStar Åre Björnens butikk.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 13 åpneÅre · Björnen
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Björnen · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Björnen ligger på Åreskutan-siden av området sammen med Åre By, mens Duved–Tegefjäll er et eget vestlig område som nås med vei eller skibuss. Denne siden gjelder Björnens eget nybegynnervennlige terreng, ikke de bratte bakkene over bygda.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Åre Björnen

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varseldekningen er ufullstendig

1 – 6 °C · 650 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 03:30

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 400, 650 og 900 m når lavere enn Åre Bys og stopper langt under dens 1 200 m, i tråd med et baseområde under de store toppene. De er høydejusterte modellverdier for butikkens punkt, ikke målinger i løypene.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Delvis varsel · Tilgjengelige varseltimer: 46/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 03:30 · Europe/Stockholm · MET Norway

Temperaturvarsel time for time6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°8°4. nov., 096. nov., 06
Varselverdier time for time
Åre Björnen · 650 m · Europe/Stockholm
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:006086,37,8
4. nov. 2026, 10:0060869,2
4. nov. 2026, 11:005,9086,39,1
4. nov. 2026, 12:005,7086,99,2
4. nov. 2026, 13:005,60898,8
4. nov. 2026, 14:005,7087,88,8
4. nov. 2026, 15:005,5094,58,4
4. nov. 2026, 16:005,4093,98,7
4. nov. 2026, 17:005,2090,99,4
4. nov. 2026, 18:0050,192,99,4
4. nov. 2026, 19:0050929,8
4. nov. 2026, 20:005,10,2949,7
4. nov. 2026, 21:005,60,495,39,7
4. nov. 2026, 22:005,90,1948,6
4. nov. 2026, 23:005,7083,310,2
5. nov. 2026, 00:004,3080,19,8
5. nov. 2026, 01:003,7082,18,2
5. nov. 2026, 02:003,3081,27,9
5. nov. 2026, 03:003080,87,7
5. nov. 2026, 04:0030807,6
5. nov. 2026, 05:003079,67,5
5. nov. 2026, 06:002,9079,37,4
5. nov. 2026, 07:003078,97,4
5. nov. 2026, 08:003079,27,5
5. nov. 2026, 09:003,1078,97,4
5. nov. 2026, 10:003,3078,47,3
5. nov. 2026, 11:003,4078,16,8
5. nov. 2026, 12:003,6078,46,6
5. nov. 2026, 13:003,6078,46,9
5. nov. 2026, 14:003,6078,67,5
5. nov. 2026, 15:003,5079,58
5. nov. 2026, 16:003,4080,67,5
5. nov. 2026, 17:003,3080,87,3
5. nov. 2026, 18:003,3081,17,2
5. nov. 2026, 19:003,2082,26,6
5. nov. 2026, 20:003,1082,95,6
5. nov. 2026, 21:002,9083,25,5
5. nov. 2026, 22:002,8087,93,8
5. nov. 2026, 23:002,7087,33,9
6. nov. 2026, 00:002,4091,12,4
6. nov. 2026, 01:002,1090,23,5
6. nov. 2026, 02:001,8092,33,9
6. nov. 2026, 03:001,70923,4
6. nov. 2026, 04:001,3093,72,5
6. nov. 2026, 05:001095,32,3
6. nov. 2026, 06:000,6095,62
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/46 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 46 h

3. nov. 2026, 22:29 → 4. nov. 2026, 03:30

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Stockholm

400 m7,5°C650 m6°C900 m4,5°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

650 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

900 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 5,7°C
19—Over vurderingsgrensen · 5,7°C
20—Over vurderingsgrensen · 5,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 6,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 6,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 5,5°C
00—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
02—Over vurderingsgrensen · 3°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
650 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 4,2°C
20—Over vurderingsgrensen · 4,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 5,1°C
22—Over vurderingsgrensen · 5,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
900 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
20—Over vurderingsgrensen · 3°C
21—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 1°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 46 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°8°4. nov., 096. nov., 06
650 m · Europe/Stockholm
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20265° / 6°0,8 mm (15 h)
5. nov. 20262,7° / 4,3°0 mm (24 h)
6. nov. 20260,6° / 2,4°0 mm (7 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 03:30 · Hentet: 4. nov., 04:17 · Europe/Stockholm

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
400 m650 m900 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,3°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 07:0046 h · 650 m · Europe/Stockholm

Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,3 °CTidligere varsel: 3,5 °C
Siste varsel: 3,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,1 mmTidligere varsel: 0,7 mm
Siste varsel: 0,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel3,5 °C3,7 °C+0,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel0,7 mm0,8 mm+0,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

400 mNytt varsel4. nov. 2026, 03:30
650 mNytt varsel4. nov. 2026, 03:30
900 mNytt varsel4. nov. 2026, 03:30

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Åre

Åre · BjörnenRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 13

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation0
Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen)0
Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.

Heisstatus
  • Sadelexpressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Högåsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hermelinenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Björnenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Järvenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vikliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Getvalsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Lokattliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vargenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Mårdenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nalleliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Copperhill liften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Vesslan Rullband - Björnen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Hermelinbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Vargenbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Lokattsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Mårdbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Nallebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Örnleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Örnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Björnenleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fröåsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Sadelbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Sadelleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Björnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Järvbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Järvsvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Björnlandet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Getvalsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Viksvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Högåsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Åre

Åre · Björnen4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 13

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation0
Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen)0
Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Åre

Åre · Björnen3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 13

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Björnen · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Lokattens toppstation0
Björnen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Viksvängen)0
Björnen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Björnen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Åre Björnen?

For Åre Björnen viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 03:30 modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 650 m og 0 mm på 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Åre Björnen?

Snødybde: 0 cm (ved Björnen; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Jämtland · Sverige

Bli kjent med fjellet

Brede, slake bakker og mange barneaktiviteter setter tonen. SkiStar beskriver det som barne- og nybegynnervennlig med lette løyper. Bildet er et skjema over området, ikke et løypekart.

Familier
Barne- og nybegynnervennlig; brede, slake bakker[5]
Karakter
Valles skiskole, fun rides og varmestuer[5]
Forbindelse
Ski-in/ski-out; resten av Åres nett er nær[5][1]

Før skidagen

Er Björnen et godt sted for små barn?

SkiStar kaller det barne- og nybegynnervennlig med lette bakker, Valles skiskole, fun rides og varmestuer.[5]

Hvordan skiller Björnen seg fra Åre By?

Åre By retter seg mot avanserte skiløpere med bratte bakker og off-piste; Björnen har brede, slake bakker og barneaktiviteter. Begge ligger på Åreskutan-siden.[5]

Hva viser værmeldingen for Björnen til?

SkiStar Åre Björnens butikk, et punkt i OpenStreetMap, justert av en modell til 400, 650 og 900 m. Det er ingen måling gjort i nybegynnerløypene.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. SkiStar Åre · SkiområdeSkiStar
  2. Åre Björnen · Plassering og høydeOpenStreetMap
  3. SkiStar Åre · Rapportdata og målestederSkiStar
  4. SkiStar Åre · Heis- og løypestatusSkiStar
  5. SkiStar Åre · Guide til skiområdetSkiStar