Jämtland · Sverige

Åre Högzon: værmelding og snøvarsel

For Åre Högzon viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0,4 mm på 1 050 m og 2,2 mm på 1 250 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde

Meldte forhold for Åre Högzon: Heiser: 0 av 7 åpne (Åre · Högzon; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Högzon er Åres øvre skiområde. Varselets punkt representerer H23 Gondolens trasé, ikke en heisstasjon eller målestasjon.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 7 åpneÅre · Högzon
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Løypeopplysningen gjelder øvre sektor. Terrengsnøen kommer fra dalsensoren ved Rödkulleliften, delt med Åre By; måletiden er ubekreftet.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Åre Högzon

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 1 °C · 1 050 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 08:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Åre Högzon er verdiene på 800, 1 050 og 1 250 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet H23 Gondolen, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°4°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Åre Högzon · 1 050 m · Europe/Stockholm
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:001,209914,3
4. nov. 2026, 12:0010,19714,6
4. nov. 2026, 13:000,90,19913,2
4. nov. 2026, 14:001,109912,6
4. nov. 2026, 15:001,10,110013,4
4. nov. 2026, 16:001,10,210013,9
4. nov. 2026, 17:000,90,39914,7
4. nov. 2026, 18:000,80,29914,7
4. nov. 2026, 19:000,60,39915,1
4. nov. 2026, 20:000,70,49915,4
4. nov. 2026, 21:000,90,310015,8
4. nov. 2026, 22:001,3110015,5
4. nov. 2026, 23:001,10,59717,4
5. nov. 2026, 00:000,50,19615,2
5. nov. 2026, 01:00−0,609316
5. nov. 2026, 02:00−1,509414,5
5. nov. 2026, 03:00−1,709513,1
5. nov. 2026, 04:00−1,709513,2
5. nov. 2026, 05:00−1,709413
5. nov. 2026, 06:00−1,809213,3
5. nov. 2026, 07:00−1,809212,9
5. nov. 2026, 08:00−1,809212,6
5. nov. 2026, 09:00−1,809212,5
5. nov. 2026, 10:00−1,709112,2
5. nov. 2026, 11:00−1,709011,8
5. nov. 2026, 12:00−1,609011,3
5. nov. 2026, 13:00−1,609011,3
5. nov. 2026, 14:00−1,609112,1
5. nov. 2026, 15:00−1,709112,8
5. nov. 2026, 16:00−1,809212,6
5. nov. 2026, 17:00−1,809312,1
5. nov. 2026, 18:00−1,809311,8
5. nov. 2026, 19:00−1,809311,4
5. nov. 2026, 20:00−1,909410,9
5. nov. 2026, 21:00−1,909410,2
5. nov. 2026, 22:00−209410,2
5. nov. 2026, 23:00−2,10978,4
6. nov. 2026, 00:00−2,10987,4
6. nov. 2026, 01:00−2,20967,4
6. nov. 2026, 02:00−2,60987,3
6. nov. 2026, 03:00−2,501007,2
6. nov. 2026, 04:00−2,301006,9
6. nov. 2026, 05:00−2,401006,2
6. nov. 2026, 06:00−2,50996,1
6. nov. 2026, 07:00−2,70995,8
6. nov. 2026, 08:00−2,90995,5
6. nov. 2026, 09:00−2,90985,3
6. nov. 2026, 10:00−2,60974,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,4 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
33/48 h
Lengste sammenhengende periode
33 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Stockholm

800 m3,7°C1 050 m1,2°C1 250 m−0,3°C0°C · ≈ 1 210 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 210 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 050 m

0,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 250 m

2,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
19—Over vurderingsgrensen · 3°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 0°C
07—Over vurderingsgrensen · 0°C
1 050 m

6 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 0°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
02✓Egnet vær · −2,1°C
03✓Egnet vær · −2,2°C
04✓Egnet vær · −2,2°C
05✓Egnet vær · −2,3°C
06✓Egnet vær · −2,6°C
07✓Egnet vær · −2,6°C
1 250 m

7 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
22—Over vurderingsgrensen · 0°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
01✓Egnet vær · −2,5°C
02✓Egnet vær · −3,2°C
03✓Egnet vær · −3,5°C
04✓Egnet vær · −3,6°C
05✓Egnet vær · −3,6°C
06✓Egnet vær · −4°C
07✓Egnet vær · −4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

33 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 33 h

Temperaturvarsel time for time1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°4°4. nov., 116. nov., 10
1 050 m · Europe/Stockholm
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,6° / 1,3°3,5 mm (13 h)
5. nov. 2026−2,1° / 0,5°0,1 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,9° / −2,1°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Stockholm

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
800 m1 050 m1 250 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Åre

Åre · HögzonRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 7

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
Högzon · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Störtloppet HZ)0
Högzon · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högzon · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.

Heisstatus
  • Kabinbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Gondolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stendalsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nedre Tväråvalvsliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Nedre Tväråvalvsliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Övre Tväråvalvsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tusenmetersliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Stendalsleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Åreleden Högzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Svartbergsleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tväråleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Solravinen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Renleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Kabinleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Långsvängen högzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Störtloppet Högzon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Röda Rappet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tusenmetersbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fjällbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Tväråvalvsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Stendalsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Långbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Åre

Åre · Högzon4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 7

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
Högzon · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Störtloppet HZ)0
Högzon · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högzon · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Åre

Åre · Högzon3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 7

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Rödkulleliftens dalstation0
Högzon · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Störtloppet HZ)0
Högzon · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
Högzon · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Åre Högzon?

For Åre Högzon viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 08:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0,4 mm på 1 050 m og 2,2 mm på 1 250 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Åre Högzon?

Snødybde: 0 cm (ved Rödkulleliften valley · Åre By / Högzon shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Jämtland · Sverige

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Åre Högzon er skjematisk, ikke et kart eller en visning av forholdene.

Beliggenhet
Åre Högzon[1]
Skiområde
SkiStar Åre[1]
Varselpunkt
H23 Gondolen · representativt punkt[2]

Før skidagen

Er Åre Högzon hele skiområdet SkiStar Åre?

Nei. SkiStar Åre omfatter flere steder, og Åre Högzon er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Åre Högzon åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Åre Högzon. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 800, 1 050 og 1 250 m ved Åre Högzon observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 800, 1 050 og 1 250 m ved ett representativt punkt (H23 Gondolen).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. SkiStar Åre · SkiområdeSkiStar
  2. H23 Gondolen · Plassering og høydeOpenStreetMap
  3. SkiStar Åre · Rapportdata og målestederSkiStar
  4. SkiStar Åre · Heis- og løypestatusSkiStar
  5. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo