Graubünden · Sveits
Arosa: værmelding og snøvarsel
For Arosa viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 750 m, 0 mm på 2 200 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for Arosa: Heiser: 0 av 13 åpne (Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe; Arosa Lenzerheide; Hentet 5. nov., 08:56 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Arosa er stedet for enden av sidebanen fra Chur, med stasjonen på 1 775 m, i en gryte under Weisshorn. Det er Arosa-halvdelen av Arosa Lenzerheide, og den minste målt i antall heiser.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 13 åpneArosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Operatørens vinterrapport fordeler 43 heiser på Arosa (14) og Lenzerheide (29), men oppgir bare én samlet løypelengde på 225 km for begge. Arosa-tallene her er derfor heisnavn og antall; kilometerne hører til hele området.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−1 – 6 °C · 2 200 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 01:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 750, 2 200 og 2 600 m er modellestimater for Arosa stasjon, ikke målinger. Det laveste nivået ligger nær stasjonen på 1 775 m, og Aroser Rothorn, kommunens høyeste punkt på 2 980 m, ligger over det øverste nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,3 | 0 | 61 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,2 | 0 | 59 | 2 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5,1 | 0 | 59 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,5 | 0 | 58 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 5,5 | 0 | 55 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5 | 0 | 60 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,5 | 0 | 71 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,8 | 0 | 60 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,4 | 0 | 57 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,3 | 0 | 53 | 2 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,3 | 0 | 52 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2,2 | 0 | 53 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,2 | 0 | 54 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,2 | 0 | 55 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 2,3 | 0 | 56 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2,2 | 0 | 56 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,9 | 0 | 58 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,5 | 0 | 60 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 1,2 | 0 | 62 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,2 | 0 | 63 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1 | 0 | 62 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,9 | 0 | 63 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1 | 0 | 60 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 1,8 | 0 | 59 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2,5 | 0 | 64 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,7 | 0 | 58 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 2,6 | 0 | 60 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 2,5 | 0 | 61 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 1,6 | 0,1 | 80 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 1,9 | 0 | 77 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 1,8 | 0 | 81 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 1,1 | 0 | 82 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 0,4 | 0,3 | 91 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 0,6 | 0,1 | 87 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 0,5 | 0 | 86 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | 0,4 | 0 | 86 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | 0,6 | 0,1 | 85 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | 0,1 | 0,2 | 90 | 1,9 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | 0,6 | 0,1 | 81 | 1,6 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | 0,4 | 0 | 81 | 1,2 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | 0 | 0 | 81 | 1,1 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | −0,4 | 0 | 80 | 1,1 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | −0,6 | 0 | 80 | 1,3 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0 | 80 | 1,4 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | −1 | 0 | 78 | 1,6 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | −1,3 | 0 | 77 | 1,4 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | −1,1 | 0 | 76 | 1,5 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | 0,4 | 0 | 80 | 0,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 7/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 6 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,3 °C · 62 h
4. nov. 2026, 22:00 → 5. nov. 2026, 01:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,7°C
Vind: 1,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 01:003,3°C
Vind: 1,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 01:006,8°C
Vind: 0,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 01:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 10:00 → 6. nov., 10:00
1 750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,3°Mulighet for snøproduksjon
7 / 48 hLengste kuldeperiode: 6 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 2,2° / 5,5° | 0 mm (14 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,1° / 2,7° | 0,8 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | −1,3° / 0,6° | 0,1 mm (10 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 01:00 · Hentet: 5. nov., 05:17 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 10:00 — 8. nov. 2026, 00:0062 h · 2 200 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,3 °CTidligere varsel: 1,8 °C
Siste varsel: 1,5 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,1 mmTidligere varsel: 0,8 mm
Siste varsel: 0,9 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,2 mmTidligere varsel: 0,5 mm
Siste varsel: 0,7 mm - Timer med egnet værModellert
- +6 hTidligere varsel: 4 h
Siste varsel: 10 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,8 °C | 1,5 °C | −0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0,8 mm | 0,9 mm | +0,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,5 mm | 0,7 mm | +0,2 mm |
| Timer med egnet værModellert | 4 h | 10 h | +6 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 22:00
Hentet: 5. nov. 2026, 00:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00
Hentet: 5. nov. 2026, 05:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper
Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppeRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Gruppe oppført av operatøren, ikke en verifisert fullstendig oversikt. Kildens observasjonstidspunkt og gjeldende tilgang er ikke verifisert. Forbindelser er separate.
Heisstatus
- Weisshorn 1. Sektion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Weisshorn 2. Sektion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Hörnli-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Hörnli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plattenhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Carmenna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Kulm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tschuggen Ost · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Brüggerhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tomeli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tschuggen West · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Ried · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Prätschli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Zufahrt GOB Hörnli Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1 Hintere Piste oberer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1a Hintere Piste unterer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1h Heimfahrtspiste Robinson · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2 Mittlere Piste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2a Munggaegg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2b Herrenbächli - Hundschopf - Alpenblick · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2c Alpenblick - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 3 Direttisima · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 4 Skiclub · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5 Hörnli Traverse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5a Strada Oberer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5b Zufahrt SB Hörnli Talstation · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5c Strada Unterer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5d SBP Tal - Carmenna Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5e Klempen - Alpentobel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6 SBP Berg-Oberer Carmennahang-Unterer Carmennahang-Zufahrt SBP Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6a Emsla · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 7 Obersässpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 8 Weisshorn-Carmennaberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 8a Carmennaberg-Carmennahütte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9 Carmenna Berg-Carmenna Mitte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9a Carmenna Mitte-Briggerhang Traverse-Ried Berg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9b Carmenna Mitte-Emsla · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9c PGS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9d Donauwellen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9e Kollerhupf Verlängerung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 10 Weisshorngipfel-Sattelhütte-LAW Mitte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 10a Traxloch-Kreuzung Hintere Hütte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 10b Kreuzung Hintere Hütte- Ried Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11 Leichte Maran Oberer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11a Leichte Maran Unterer Teil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11h Heimfahrtspiste Valsana · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 12 Diamond Slope · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 13 Ried Berg-Gondelbahn Kulm Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 13a Carmenna Tal - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 13b Kulmwiese · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14 Gondelbahn Kulm Berg-Tschuggenhütte-Ried Tal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14a Gondelbahn Kulm Berg - Ried Berg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14h Heimfahrtspiste Tschuggen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15 Tomelisteilhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15a LAW Mittelstation - Tomeli Tal - Vetter · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 16 Prätschli Pisten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retningRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Forbindelser etter retning
De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.
Arosa → Lenzerheide
- Hörnli-Express · Meldt stengt
- Urdenbahn · Meldt stengt
- 20 Urdenfürggli · Meldt stengt
- 20a Motta · Meldt stengt
- 20b Bischofsboden · Meldt stengt
- 28a Älpliweg / Schluocht · Meldt stengt
Lenzerheide → Arosa
- Urdenfürggli · Meldt stengt
- Urdenbahn · Meldt stengt
- 5 Hörnli Traverse · Meldt stengt
- 5b Zufahrt SB Hörnli Talstation · Meldt stengt
- 2c Alpenblick - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt
SLF · Arosa study plot
Stasjon ArosaArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Arosa (1 845 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper
Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper
Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper
Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SLF · Arosa study plot
Stasjon Arosa5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Arosa (1 845 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 0 |
SLF · Arosa study plot
Stasjon Arosa4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Arosa (1 845 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Arosa?
For Arosa viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 750 m, 0 mm på 2 200 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Arosa?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Arosa. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Arosa?
Heiser: 0 av 13 åpne (Arosa · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe; Arosa Lenzerheide; Hentet 5. nov., 08:56 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Arosas liste går fra Weisshorn (to seksjoner) og Hörnli-Express til Urdenbahn, Plattenhorn, Carmenna, Kulm, Tschuggen Ost og West, Brüggerhorn, Tomeli, Ried og Prätschli. Weisshorn-taubanen åpnet i 1956; en taubane knyttet Arosa til Lenzerheide i slutten av 2013.
Før skidagen
Hvilke heiser fører rapporten opp for Arosa?
Fjorten: Weisshorn 1 og 2, Hörnli-Express, Urdenbahn, Hörnli, Plattenhorn, Carmenna, Kulm, Tschuggen Ost, Brüggerhorn, Tomeli, Tschuggen West, Ried og Prätschli. Flere har åpningstider som avhenger av snøen.[4]
Hvordan henger Arosa sammen med Lenzerheide?
Ifølge Wikipedia knyttet en taubane de to sammen i slutten av 2013. I rapporten er Urdenbahn en Arosa-heis mot Urdenfürggli, mens en egen Urdenfürggli-heis står under Lenzerheide. Sjekk begge for forbindelsens status.[4][5]
Hvordan kommer jeg til Arosa uten bil?
En sidebane går fra Chur til Arosa og ender ved stasjonen på 1 775 m. Stedet med de to innsjøene, Obersee og Untersee, ligger midt i gryta; om vinteren vokser folketallet utover de rundt 3 162 innbyggerne.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Arosa Lenzerheide · SkiområdeArosa Lenzerheide
- Arosa · Plassering og høydeGraubünden Turisme
- Arosa Lenzerheide · LøypekartArosa Lenzerheide
- Arosa Lenzerheide · Heis- og løypestatusArosa Lenzerheide
- Arosa · Plassering og høydeWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo