Isère · Frankrike

Auris-en-Oisans: værmelding og snøvarsel

For Auris-en-Oisans viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Auris-en-Oisans og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Auris-en-Oisans er et høytliggende sted i Alpe d’Huez Grand Domaine; varselet bruker et punkt i Place des Orgières.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Auris-en-Oisans er et sted i skiområdet Alpe d’Huez Grand Domaine; områdets totaltall gjelder ikke bare Auris-en-Oisans. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Auris-en-Oisans

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 8 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Auris-en-Oisans er verdiene på 1 600, 2 000 og 2 500 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Place des Orgières, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°4. nov., 186. nov., 17
Varselverdier time for time
Auris-en-Oisans · 2 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 18:001,20625,6
4. nov. 2026, 19:001,30615,7
4. nov. 2026, 20:001,20606,6
4. nov. 2026, 21:001,40587
4. nov. 2026, 22:001,60577,4
4. nov. 2026, 23:001,70597,1
5. nov. 2026, 00:001,40647,2
5. nov. 2026, 01:000,80727,7
5. nov. 2026, 02:001,70628,2
5. nov. 2026, 03:0020627,8
5. nov. 2026, 04:002,50586,7
5. nov. 2026, 05:002,40585,1
5. nov. 2026, 06:002,40574,9
5. nov. 2026, 07:002,40584,8
5. nov. 2026, 08:002,60604,3
5. nov. 2026, 09:003,80563,8
5. nov. 2026, 10:005,30514,5
5. nov. 2026, 11:006,30494,3
5. nov. 2026, 12:0070474
5. nov. 2026, 13:007,60472,7
5. nov. 2026, 14:007,60502,2
5. nov. 2026, 15:007,30512,6
5. nov. 2026, 16:006,60522,4
5. nov. 2026, 17:005,30561,9
5. nov. 2026, 18:004,20572,7
5. nov. 2026, 19:003,80602,5
5. nov. 2026, 20:004,10582,2
5. nov. 2026, 21:004,20,3653,3
5. nov. 2026, 22:003,20,4781,1
5. nov. 2026, 23:002,10,6890,9
6. nov. 2026, 00:001,51,9970,3
6. nov. 2026, 01:001,20,7981
6. nov. 2026, 02:001,40,6961,2
6. nov. 2026, 03:001,31,3960,6
6. nov. 2026, 04:0010,7990,1
6. nov. 2026, 05:000,70,11000,5
6. nov. 2026, 06:000,40,41000
6. nov. 2026, 07:000,90,8940,2
6. nov. 2026, 08:000,501000,5
6. nov. 2026, 09:000,701000,3
6. nov. 2026, 10:0010,41000,2
6. nov. 2026, 11:001,21,11000,9
6. nov. 2026, 12:0021,6900,5
6. nov. 2026, 13:001,90991,3
6. nov. 2026, 14:002,60951,5
6. nov. 2026, 15:002,50962
6. nov. 2026, 16:002,10952,3
6. nov. 2026, 17:000,96,3832
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 63 h

4. nov. 2026, 07:00 → 4. nov. 2026, 10:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 600 m4°C2 000 m1,2°C2 500 m−2°C0°C · ≈ 2 188 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 188 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00

1 600 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 600 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
19—Over vurderingsgrensen · −0°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
21—Over vurderingsgrensen · 0°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 1°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
2 000 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
06—Over vurderingsgrensen · −1°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −4,7°C
19✓Egnet vær · −4,7°C
20✓Egnet vær · −4,9°C
21✓Egnet vær · −4,8°C
22✓Egnet vær · −4,6°C
23✓Egnet vær · −4,4°C
00✓Egnet vær · −4,4°C
01✓Egnet vær · −4,5°C
02✓Egnet vær · −4,3°C
03✓Egnet vær · −3,9°C
04✓Egnet vær · −3,8°C
05✓Egnet vær · −3,8°C
06✓Egnet vær · −3,9°C
07✓Egnet vær · −3,9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°10°4. nov., 186. nov., 17
2 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,2° / 1,7°0 mm (6 h)
5. nov. 20260,8° / 7,6°1,3 mm (24 h)
6. nov. 20260,4° / 2,6°15,9 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 14:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 600 m2 000 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 18:00 — 7. nov. 2026, 09:0063 h · 2 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 1,8 °C
Siste varsel: 1,8 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−1 mmTidligere varsel: 18,5 mm
Siste varsel: 17,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−1,1 mmTidligere varsel: 6,9 mm
Siste varsel: 5,9 mm
Timer med egnet værModellert
−3 hTidligere varsel: 9 h
Siste varsel: 6 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,8 °C1,8 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel18,5 mm17,5 mm−1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert6,9 mm5,9 mm−1,1 mm
Timer med egnet værModellert9 h6 h−3 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 600 mNytt varsel4. nov. 2026, 10:00
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 10:00
2 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 10:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Météo-France · Alpe d’Huez area stations

Auris-en-Oisans · Stasjon AURIS-EN-OISANSArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
16. apr. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Auris-en-Oisans (1 600 m) · Målt snødybde50
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Météo-France · Alpe d’Huez area stations

Auris-en-Oisans · Stasjon AURIS-EN-OISANS4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
16. apr. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Auris-en-Oisans (1 600 m) · Målt snødybde50
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Auris-en-Oisans?

For Auris-en-Oisans viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Auris-en-Oisans?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Auris-en-Oisans. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Auris-en-Oisans?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Auris-en-Oisans. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Isère · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Auris-en-Oisans er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Auris-en-Oisans[1]
Skiområde
Alpe d’Huez Grand Domaine[1]
Varselpunkt
Place des Orgières[2]

Før skidagen

Er Auris-en-Oisans hele skiområdet Alpe d’Huez Grand Domaine?

Nei. Alpe d’Huez Grand Domaine omfatter flere steder, og Auris-en-Oisans er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Auris-en-Oisans åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Auris-en-Oisans. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 1 600, 2 000 og 2 500 m ved Auris-en-Oisans observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 600, 2 000 og 2 500 m ved ett representativt punkt (Place des Orgières).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Alpe d’Huez Grand Domaine · SkiområdeAlpe d’Huez Grand Domaine
  2. Auris-en-Oisans · Plassering og høydeIsère Attractivité / Oisans Tourisme
  3. Alpe d’Huez Grand Domaine · LøypekartAlpe d’Huez Grand Domaine
  4. Alpe d’Huez Grand Domaine · Heis- og løypestatusAlpe d’Huez Grand Domaine
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo