Alta Ribagorça, Katalonia · Spania

Boí Taüll: værmelding og snøvarsel

For Boí Taüll viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 040 m, 0 mm på 2 400 m og 1 mm på 2 751 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde

Meldte forhold for Boí Taüll: Heiser: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 22:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 22:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Boí Taüll er et skianlegg i Alta Ribagorça i de katalanske Pyreneene. Operatøren oppgir høyder fra 2 040 m til 2 751 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
Meldt stengtBoí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow
Løyper
Meldt stengtBoí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker skianlegget Boí Taüll (kilde: Pirineu365); varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Boí Taüll

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 6 °C · 2 400 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · DWD ICON · Utstedt 8. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Boí Taüll er verdiene på 2 040, 2 400 og 2 751 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet (dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés), ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Madrid · Open-Meteo · DWD ICON

Temperaturvarsel time for time2,5 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°8°8. nov., 2310. nov., 22
Varselverdier time for time
Boí Taüll · 2 400 m · Europe/Madrid
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 23:002,50711
9. nov. 2026, 00:002,10710,5
9. nov. 2026, 01:002,60640,4
9. nov. 2026, 02:002,60630,8
9. nov. 2026, 03:002,70620,8
9. nov. 2026, 04:0030580,3
9. nov. 2026, 05:004,20530,4
9. nov. 2026, 06:002,20650,5
9. nov. 2026, 07:002,50610,6
9. nov. 2026, 08:002,70650,5
9. nov. 2026, 09:003,80690,9
9. nov. 2026, 10:0040,1720,5
9. nov. 2026, 11:004,90,1741,8
9. nov. 2026, 12:005,90712,7
9. nov. 2026, 13:005,30,1742,9
9. nov. 2026, 14:003,60,5882,2
9. nov. 2026, 15:003,22,8972,3
9. nov. 2026, 16:004,21,2943,2
9. nov. 2026, 17:003,60,31003,3
9. nov. 2026, 18:003,701002,3
9. nov. 2026, 19:003,91,91003,6
9. nov. 2026, 20:003,70,21002,8
9. nov. 2026, 21:003,80,51002,7
9. nov. 2026, 22:003,80,6992,7
9. nov. 2026, 23:003,30,21002,3
10. nov. 2026, 00:003,20,11002,4
10. nov. 2026, 01:003,10,11002,1
10. nov. 2026, 02:002,80,11001,7
10. nov. 2026, 03:002,20991
10. nov. 2026, 04:002,20960,9
10. nov. 2026, 05:0020950,6
10. nov. 2026, 06:001,90940,5
10. nov. 2026, 07:002,20,2950,7
10. nov. 2026, 08:002,40,21001,2
10. nov. 2026, 09:002,90991,1
10. nov. 2026, 10:003,50,1991,7
10. nov. 2026, 11:004,50931,8
10. nov. 2026, 12:0050872,7
10. nov. 2026, 13:005,40872,7
10. nov. 2026, 14:005,40882,9
10. nov. 2026, 15:005,60842,6
10. nov. 2026, 16:005,10822,3
10. nov. 2026, 17:004,80751
10. nov. 2026, 18:0040761,7
10. nov. 2026, 19:003,50,1811,6
10. nov. 2026, 20:003,11,7901,3
10. nov. 2026, 21:003,34,2982,4
10. nov. 2026, 22:003,76,5953,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 66 h

8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · DWD ICON · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Madrid

2 040 m4,8°C2 400 m2,5°C2 751 m0,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00

2 040 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 751 m

1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

2 040 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
2 400 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 0°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
2 751 m

8 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23✓Egnet vær · −2,1°C
00✓Egnet vær · −2,5°C
01✓Egnet vær · −2,5°C
02✓Egnet vær · −2,5°C
03✓Egnet vær · −2,5°C
04✓Egnet vær · −2,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
06✓Egnet vær · −2,8°C
07✓Egnet vær · −2,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,5°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,5 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°8°8. nov., 2310. nov., 22
2 400 m · Europe/Madrid
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20262,5° / 2,5°0 mm (1 h)
9. nov. 20262,1° / 5,9°8,5 mm (24 h)
10. nov. 20261,9° / 5,6°13,3 mm (23 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:17 · Europe/Madrid

Open-Meteo · DWD ICON ↗
Orientering på fjellet
2 040 m2 400 m2 751 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 17:0066 h · 2 400 m · Europe/Madrid

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 3,7 °C
Siste varsel: 3,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+5,1 mmTidligere varsel: 36,6 mm
Siste varsel: 41,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−0,1 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel3,7 °C3,7 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel36,6 mm41,7 mm+5,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0,1 mm0 mm−0,1 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

2 040 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
2 400 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
2 751 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Boí Taüll · operatør infoneve lifts, pistes og snow

Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snowRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 22:10

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Boí Taüll · Meteocat XEMA station Boí snow depth at 2 537 m

Boí (2.537 m) · Meteocat station snow depthArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 21:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Boí (2.537 m) station (2 537 m) · Målt snødybdePoint measurement at the station; wind and slope can make it differ from the surrounding pistes.10
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Boí Taüll · operatør infoneve lifts, pistes og snow

Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 22:10

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Boí Taüll · Meteocat XEMA station Boí snow depth at 2 537 m

Boí (2.537 m) · Meteocat station snow depth8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 21:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Boí (2.537 m) station (2 537 m) · Målt snødybdePoint measurement at the station; wind and slope can make it differ from the surrounding pistes.10
Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Boí Taüll ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 22:10 UTC+1.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Boí Taüll ?

For Boí Taüll viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 040 m, 0 mm på 2 400 m og 1 mm på 2 751 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Boí Taüll ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Boí Taüll. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Boí Taüll ?

Heiser: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 22:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Boí Taüll · operatør infoneu lifts, pistes og snow; Pirineu365 (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya); Hentet 8. nov., 22:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Alta Ribagorça, Katalonia · Spania

Bli kjent med fjellet

Operatøren oppgir 6 grønne, 6 blå, 15 røde og 16 svarte løyper, 10 heiser og 170 snøkanoner. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Heisenes høyde
2 040–2 751 m[1]
Løyper
45 km, 43 løyper[1]
Varselpunkt
Dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés[2]

Før skidagen

Når kan man stå på ski i Boí Taüll?

Den 8. november 2026 meldte operatørens infoneu stasjonen stengt og listet verken heiser eller løyper. På sidene PisteWindow leste, sto det ingen åpningsdato; den offisielle statussiden viser hva som er åpent en gitt dag.[3]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heis- og løypestatus kommer fra operatørens infoneu (Pirineu365). Når stasjonen åpner, lister den hver heis og løype, og snødybden er operatørens rapporterte spenn; målepunktene oppgis ikke. En målt snødybde kommer fra Meteocats stasjon Boí på 2 537 m, publisert på åpne-data-portalen til Generalitat de Catalunya.[3][4]

Er varslene for 2 040, 2 400 og 2 751 m i Boí Taüll observasjoner?

Nei. Det er høydejusterte modellvarsler for ett varselpunkt, dalstasjonen for heisen Telecadira Resort Exprés. De er ikke målinger og kommer ikke fra egne værstasjoner i disse høydene.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Pirineu365 · SkiområdePirineu365
  2. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Pirineu365 · Heis- og løypestatusPirineu365
  4. Meteocat / Generalitat de Catalunya · SnørapportMeteocat / Generalitat de Catalunya
  5. Open-Meteo · DWD ICONOpen-Meteo