Tyrol · Østerrike
Brixen im Thale: værmelding og snøvarsel
For Brixen im Thale viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 300 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Brixen im Thale: Heiser: 0 av 13 åpne (SkiWelt Brixen im Thale · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Brixen im Thale ligger på 794 m. Bygda ligger i Brixental, omtrent 10 km vest for Kitzbühel.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 13 åpneSkiWelt Brixen im Thale · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: To gondolbaner går fra dalstasjonen mot begge sider av dalen, og en gondolforbindelse fører fra bygda til Westendorf og KiWest. Tallene for SkiWelt gjelder hele området, ikke bare Brixen im Thale; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Brixen im Thale
−3 – 11 °C · 1 300 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 800, 1 300 og 1 800 m er høydejusterte modellvarsler ved turistkontoret, ikke separate værstasjoner. Landsbyhøyden på operatørens kart er ikke en måling ved punktet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Vienna · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 2,5 | 0 | 75 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 3,6 | 0 | 72,9 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,1 | 0 | 70,2 | 1 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 6,5 | 0 | 66,8 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 7,1 | 0 | 66,6 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 7,4 | 0 | 66,9 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 7,1 | 0 | 68,9 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5,6 | 0 | 80,1 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 2,8 | 0 | 85,6 | 0,9 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 1,7 | 0 | 87,7 | 1 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,7 | 0 | 88,7 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,3 | 0 | 85,5 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,9 | 0 | 82,1 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,7 | 0 | 83,2 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −2,5 | 0 | 84,6 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,8 | 0 | 85,3 | 2 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,9 | 0 | 84,2 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −3,1 | 0 | 84,2 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −3,1 | 0 | 84,2 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −3,2 | 0 | 83,9 | 2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −3,1 | 0 | 82,7 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −2,8 | 0 | 81,2 | 2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −2,8 | 0 | 80,3 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −0,3 | 0 | 72,4 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 4,5 | 0 | 63,1 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 8,1 | 0 | 49,1 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 9,3 | 0 | 49,5 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 10,3 | 0 | 50,2 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 10,9 | 0 | 50 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 10,9 | 0 | 50,4 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 10,5 | 0 | 52,8 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 8,5 | 0 | 65,6 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 5,8 | 0 | 67,4 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 4,3 | 0 | 69,8 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,6 | 0 | 69,7 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,4 | 0 | 69,6 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,4 | 0 | 71 | 1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0 | 0 | 70,7 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0 | 67,4 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,5 | 0 | 62,2 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,7 | 0 | 58,1 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,5 | 0 | 56,2 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,6 | 0 | 54,8 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,3 | 0 | 55,1 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,1 | 0 | 56,9 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,4 | 0 | 58,5 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,5 | 0 | 58,5 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1,6 | 0 | 56,8 | 1,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 22/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 12 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 52 h
3. nov. 2026, 20:18 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,8°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:172,5°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:175,2°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 300 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
11 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,5°Mulighet for snøproduksjon
22 / 48 hLengste kuldeperiode: 12 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −2,5° / 7,4° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −3,2° / 10,9° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,5° / 1,6° | 0 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 04:17 · Europe/Vienna
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 1 300 m · Europe/Vienna
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: 3 °C
Siste varsel: 2,8 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +4 hTidligere varsel: 18 h
Siste varsel: 22 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3 °C | 2,8 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 18 h | 22 h | +4 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 3. nov. 2026, 20:18
Hentet: 3. nov. 2026, 23:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 04:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Brixen im Thale · Oppført av kilden: heiser og merkede løyperRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kartelementer oppført av kilden. Ingen observasjonstidspunkt per element og ingen verifisering av skitilgang.
Heisstatus
- 1 · 6er Gondelbahn Hochbrixen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 2 · Kälbersalvenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 3 · Zinsbergbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 4 · Poldangerlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 6 · Jochbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 7 · Filzbodenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 8 · Würstlexpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 9 · Übungslift Hochbrixen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 10 · Skischullift Hochbrixen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 11 · 8er- SkiWeltbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 12 · Sonnenlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 17 · Schusterbühellift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 18 · Sonnenband · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 1 · Kaslach Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 7 · Umfahrung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 1b · Brixen Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 1c · Tanzer Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 2 · Kälberalm Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 2a · Hochbrixen Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 2b · Kälberalm Südabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 2 · Rennstrecke Brixen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 2c · Südabfahrt-Hohe Salve · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 3 · Zinsbergabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 4 · Poldanger Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 6a · Holzalm Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 6 · Joch Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 7a · Filzboden Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 7 · Filzboden Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 7 · Geschwindigkeitsmessstrecke Brixen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 7a · Filzboden Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 9 · Übungslift Hochbrixen Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 10 · Skischullift Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 11 · Kandleralm Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 11 · Umfahrung Marast · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 16a · Götschen Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 17 · Schusterbühel Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 6a · Umfahrung Otten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Brixen im Thale · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Brixen im Thale · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Brixen im Thale?
For Brixen im Thale viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 300 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Brixen im Thale?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Brixen im Thale. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Brixen im Thale?
Heiser: 0 av 13 åpne (SkiWelt Brixen im Thale · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Fra bygda tar kabelbanen Zinsberg deg opp til 1 667 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Brixen im Thale opp til løypene?
Fra bygda tar kabelbanen Zinsberg deg opp til 1 667 m.[1]
Hvordan henger Brixen im Thale sammen med SkiWelt?
To gondolbaner går fra dalstasjonen mot begge sider av dalen, og en gondolforbindelse fører fra bygda til Westendorf og KiWest.[1]
Er varslene for 800, 1 300 og 1 800 m ved Brixen im Thale observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 800, 1 300 og 1 800 m ved ett representativt punkt (Brixen im Thale).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Brixen im Thale · SkiområdeSkiWelt
- Brixen im Thale · Plassering og høydeKitzbüheler Alpen
- SkiWelt · LøypekartSkiWelt
- SkiWelt · Heis- og løypestatusSkiWelt
- Brixen im Thale · Fakta og områdeinformasjonWikipedia