Haute-Savoie · Frankrike

Chamonix Brévent–Flégère: værmelding og snøvarsel

For Chamonix Brévent–Flégère viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 092 m, 0 mm på 1 894 m og 0,6 mm på 2 525 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Chamonix Brévent–Flégère og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Brévent og Flégère er skiområdene på nordsiden av Chamonix-dalen, i fjellkjeden Aiguilles Rouges. Toppen av Le Brévent ligger på 2 525 m, og heisene ved Flégère går fra Les Praz på 1 060 m til Index på 2 385 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Denne siden dekker områdene Brévent og Flégère over Chamonix, drevet av Compagnie du Mont-Blanc. Hvert har sin egen dalheis, og tall legges ikke sammen. Operatøren driver også Grands Montets, Balme og Les Houches, som er egne områder og ikke dekkes her; PisteWindow har en egen side for Les Houches. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for gondolen Planpraz i Chamonix.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Chamonix Brévent–Flégère

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

3 – 7 °C · 1 894 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Brévent og Flégère er verdiene for 1 092, 1 894 og 2 525 m høydejusterte modellvarsler i varselpunktet, dalstasjonen for gondolen Planpraz, ikke observasjoner eller egne værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time2,6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°8. nov., 2310. nov., 22
Varselverdier time for time
Chamonix Brévent–Flégère · 1 894 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 23:002,60701,7
9. nov. 2026, 00:002,70711,4
9. nov. 2026, 01:002,60720,9
9. nov. 2026, 02:002,60691,3
9. nov. 2026, 03:0030671,1
9. nov. 2026, 04:0030691,5
9. nov. 2026, 05:003,50671,3
9. nov. 2026, 06:003,60681,4
9. nov. 2026, 07:003,90681,5
9. nov. 2026, 08:004,20691,5
9. nov. 2026, 09:004,70721,2
9. nov. 2026, 10:005,30721
9. nov. 2026, 11:005,50741
9. nov. 2026, 12:005,90720,8
9. nov. 2026, 13:006,70710,4
9. nov. 2026, 14:006,90740,9
9. nov. 2026, 15:0070721,4
9. nov. 2026, 16:006,70781,6
9. nov. 2026, 17:006,30752,1
9. nov. 2026, 18:006,20741,9
9. nov. 2026, 19:005,70,3811,5
9. nov. 2026, 20:005,90,3790,5
9. nov. 2026, 21:005,70,2800,2
9. nov. 2026, 22:005,70,2770,6
9. nov. 2026, 23:005,80,1781,2
10. nov. 2026, 00:005,50,5811,2
10. nov. 2026, 01:005,41,4850,2
10. nov. 2026, 02:005,41,6810,8
10. nov. 2026, 03:005,11,5861
10. nov. 2026, 04:005,10,5881,1
10. nov. 2026, 05:004,60,1931,1
10. nov. 2026, 06:004,70,3941,3
10. nov. 2026, 07:004,80961,6
10. nov. 2026, 08:004,80,81002,4
10. nov. 2026, 09:004,81,7991,2
10. nov. 2026, 10:005,40,21001,7
10. nov. 2026, 11:00601001,5
10. nov. 2026, 12:005,90,21001,9
10. nov. 2026, 13:005,90,21002,2
10. nov. 2026, 14:006,30991,6
10. nov. 2026, 15:006,50981,8
10. nov. 2026, 16:006,20991,3
10. nov. 2026, 17:005,901000,9
10. nov. 2026, 18:005,80940,5
10. nov. 2026, 19:005,70890,9
10. nov. 2026, 20:0060861,2
10. nov. 2026, 21:006,10860,8
10. nov. 2026, 22:005,80870,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 66 h

8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 092 m6,1°C1 894 m2,6°C2 525 m−1,5°C0°C · ≈ 2 294 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 294 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00

1 092 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 894 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 525 m

0,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 092 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 3°C
03—Over vurderingsgrensen · 3°C
04—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 3°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
1 894 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −0°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
2 525 m

9 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23✓Egnet vær · −3,7°C
00✓Egnet vær · −3,6°C
01✓Egnet vær · −3,6°C
02✓Egnet vær · −3,8°C
03✓Egnet vær · −3,6°C
04✓Egnet vær · −3,4°C
05✓Egnet vær · −3,1°C
06✓Egnet vær · −2,9°C
07✓Egnet vær · −2,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,6 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°8. nov., 2310. nov., 22
1 894 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20262,6° / 2,6°0 mm (1 h)
9. nov. 20262,6° / 7°1,1 mm (24 h)
10. nov. 20264,6° / 6,5°9 mm (23 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 092 m1 894 m2 525 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 17:0066 h · 1 894 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 5,2 °C
Siste varsel: 5,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−23 mmTidligere varsel: 33,4 mm
Siste varsel: 10,4 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel5,2 °C5,4 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel33,4 mm10,4 mm−23 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 092 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
1 894 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
2 525 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Ingen lagret rapport for destinasjonen.

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Chamonix Brévent–Flégère ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Chamonix Brévent–Flégère ?

For Chamonix Brévent–Flégère viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 092 m, 0 mm på 1 894 m og 0,6 mm på 2 525 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Chamonix Brévent–Flégère ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Chamonix Brévent–Flégère. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Chamonix Brévent–Flégère ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Chamonix Brévent–Flégère. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Gondolen Planpraz går fra 1 092 m til 2 020 m, under toppen av Brévent på 2 525 m. På Flégère-siden når heisen fra Les Praz (1 060 m) Flégère på 1 894 m, og en heis til fortsetter til Index på 2 385 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Toppen av Brévent
2 525 m[1][7]
Heiser ved Flégère
1 060–2 385 m[2]
Varselpunkt
Dalstasjon, gondolen Planpraz[3]

Før skidagen

Når kan man stå på ski på Brévent og Flégère?

Operatørens liveinformasjon viste 8. november 2026 heisene på Brévent stengt med åpning varslet til 12. desember, og en delvis åpning av Flégère varslet til 28. november, avhengig av snøforholdene. Den offisielle siden viser hva som er åpent en gitt dag.[5][2]

Dekker siden Grands Montets eller Balme?

Nei. Operatøren driver også Grands Montets (Argentière) og Balme, som er egne områder med egne heiser. Siden dekker bare Brévent og Flégère.[1]

Hvor kommer heis- og snødata fra?

Heis- og løypestatus samles ikke inn her ennå: operatørens livesiden laster hele listen i nettleseren fra en privat tjeneste, så PisteWindow viser den som utilgjengelig. Snødybden kommer fra Météo-Frances stasjon La Flégère på 1 850 m, som leses én gang per dag; datoen vises ved verdien.[5][6]

Er varslene for 1 092, 1 894 og 2 525 m observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til disse høydene og beregnet i ett representativt punkt, dalstasjonen for gondolen Planpraz.[3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Compagnie du Mont-Blanc · SkiområdeCompagnie du Mont-Blanc
  2. Compagnie du Mont-Blanc · SkiområdeCompagnie du Mont-Blanc
  3. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  4. Compagnie du Mont-Blanc · LøypekartCompagnie du Mont-Blanc
  5. Compagnie du Mont-Blanc · Vær-, heis- og løyperapportCompagnie du Mont-Blanc
  6. Météo-France · SnørapportMétéo-France
  7. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  8. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo