Aostadalen · Italia

Champoluc–Frachey: værmelding og snøvarsel

For Champoluc–Frachey viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0,4 mm på 1 600 m, 0,3 mm på 2 200 m og 0,3 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 16:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Champoluc–Frachey og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon

Champoluc er Val d’Ayas-enden av Monterosa Ski: en landsby på rundt 1 568 m på den brede, flate bunnen av øvre Ayadal, med Crest-taubanen rett fra sentrum.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport

Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.

Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Operatøren rapporterer de tre dalene hver for seg, og heisene, løypene og forbindelsene i Val d’Ayas er egne poster. Indren freeride og satellittområdene er ikke med i rapporten, og de 180 km for hele Monterosa Ski er ikke et Champoluc-tall.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Champoluc–Frachey

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Champoluc–Frachey

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 2 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 600, 2 200 og 2 700 m er modellestimater for landsbyen Champoluc, ikke målinger. Det laveste nivået ligger like over landsbyens 1 568 m, og Bätt-passet på 2 676 m ligger nær det høyeste nivået.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°4°4. nov., 166. nov., 15
Varselverdier time for time
Champoluc–Frachey · 2 200 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 16:00−1,20,2990,9
4. nov. 2026, 17:00−1,20940,4
4. nov. 2026, 18:00−1,70980,6
4. nov. 2026, 19:00−1,80950,6
4. nov. 2026, 20:00−2,10950,4
4. nov. 2026, 21:00−2,30980,5
4. nov. 2026, 22:00−2,10930,2
4. nov. 2026, 23:00−2,10920,5
5. nov. 2026, 00:00−2,30940,6
5. nov. 2026, 01:00−2,30940,7
5. nov. 2026, 02:00−2,30,1950,3
5. nov. 2026, 03:00−2,40930,5
5. nov. 2026, 04:00−2,50950,6
5. nov. 2026, 05:00−2,50950,5
5. nov. 2026, 06:00−2,40940,4
5. nov. 2026, 07:00−2,30910,2
5. nov. 2026, 08:00−1,90870,2
5. nov. 2026, 09:00−1,50930,5
5. nov. 2026, 10:00−0,90960,5
5. nov. 2026, 11:00−0,10970,5
5. nov. 2026, 12:000,50960,6
5. nov. 2026, 13:000,90960,8
5. nov. 2026, 14:000,80981
5. nov. 2026, 15:000,601000,6
5. nov. 2026, 16:000,60980,5
5. nov. 2026, 17:000,20950,3
5. nov. 2026, 18:000,50870,3
5. nov. 2026, 19:000,60810,6
5. nov. 2026, 20:000,60790,6
5. nov. 2026, 21:000,60810,3
5. nov. 2026, 22:000,60831
5. nov. 2026, 23:001,20821
6. nov. 2026, 00:001,50811,5
6. nov. 2026, 01:000,30891,3
6. nov. 2026, 02:000,30,6980,2
6. nov. 2026, 03:000,21,21000,9
6. nov. 2026, 04:000,11,91001
6. nov. 2026, 05:000,21,5990,5
6. nov. 2026, 06:000,11990,2
6. nov. 2026, 07:0000,41000,8
6. nov. 2026, 08:000,20,71000,4
6. nov. 2026, 09:0000,51000,8
6. nov. 2026, 10:00−0,20,71001,1
6. nov. 2026, 11:00−0,10,61000,9
6. nov. 2026, 12:0000,21000,6
6. nov. 2026, 13:000,301000,8
6. nov. 2026, 14:000,201001,2
6. nov. 2026, 15:000,101000,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,3 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
16/48 h
Lengste sammenhengende periode
16 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 66 h

4. nov. 2026, 07:00 → 4. nov. 2026, 10:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 600 m1,3°C2 200 m−1,2°C2 700 m−4,5°C0°C · ≈ 1 912 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 912 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 16:00 → 5. nov., 16:00

1 600 m

0,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 700 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 600 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
22—Over vurderingsgrensen · −0°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
2 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2°C
19✓Egnet vær · −2,3°C
20✓Egnet vær · −2,6°C
21✓Egnet vær · −2,6°C
22✓Egnet vær · −2,8°C
23✓Egnet vær · −2,9°C
00✓Egnet vær · −2,9°C
01✓Egnet vær · −2,9°C
02✓Egnet vær · −2,8°C
03✓Egnet vær · −3,1°C
04✓Egnet vær · −3°C
05✓Egnet vær · −3°C
06✓Egnet vær · −3°C
07✓Egnet vær · −3,1°C
2 700 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,3°C
19✓Egnet vær · −5,6°C
20✓Egnet vær · −5,8°C
21✓Egnet vær · −5,8°C
22✓Egnet vær · −6,1°C
23✓Egnet vær · −6,1°C
00✓Egnet vær · −6,2°C
01✓Egnet vær · −6,2°C
02✓Egnet vær · −6°C
03✓Egnet vær · −6,4°C
04✓Egnet vær · −6,2°C
05✓Egnet vær · −6,2°C
06✓Egnet vær · −6,3°C
07✓Egnet vær · −6,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−1,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

16 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 16 h

Temperaturvarsel time for time−1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°4°4. nov., 166. nov., 15
2 200 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−2,3° / −1,2°0,2 mm (8 h)
5. nov. 2026−2,5° / 1,2°0,1 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,2° / 1,5°9,3 mm (16 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 14:17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 600 m2 200 m2 700 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 16:00 — 7. nov. 2026, 10:0066 h · 2 200 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: −0,8 °C
Siste varsel: −0,8 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+4,5 mmTidligere varsel: 5,4 mm
Siste varsel: 9,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,4 mmTidligere varsel: 4,7 mm
Siste varsel: 5,1 mm
Timer med egnet værModellert
+3 hTidligere varsel: 21 h
Siste varsel: 24 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−0,8 °C−0,8 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel5,4 mm9,9 mm+4,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert4,7 mm5,1 mm+0,4 mm
Timer med egnet værModellert21 h24 h+3 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 600 mNytt varsel4. nov. 2026, 10:00
2 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 10:00
2 700 mNytt varsel4. nov. 2026, 10:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Monterosa Aventine

Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.

Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Champoluc–Frachey · Ayas · Gjennomgått: eksemplerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en lokal total. Observasjonstidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert. En åpen heis fastslår ikke skitilgang.

Heisstatus
  • CHAMPOLUC-CREST · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FRACHEY-ALPE CIARCERIO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BETTAFORCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • DEL BOSCO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun kildens forbindelsesmarkering. Strekninger per retning, observasjonstidspunkt og gjennomfart er ikke verifisert.

Heisstatus
  • COLLE BETTAFORCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Champoluc–Frachey · Ayas · Gjennomgått: eksempler4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser

Champoluc–Frachey · Ayas · Gjennomgått: eksempler3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Champoluc–Frachey?

For Champoluc–Frachey viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0,4 mm på 1 600 m, 0,3 mm på 2 200 m og 0,3 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 16:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Champoluc–Frachey?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Champoluc–Frachey. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Champoluc–Frachey?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Champoluc–Frachey. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Aostadalen · Italia

Bli kjent med fjellet

Over landsbyen mot øst ligger Plan du Crest på 1 975 m, nådd med taubane fra sentrum; operatøren fører opp gondolen Champoluc–Crest med vinterrutetabell. Bätt-passet på 2 676 m, Ayasidens høyeste punkt, åpner veien til Lysdalen og Gressoney-La-Trinité.

Varselpunkt
Champoluc landsby[2]
Landsbyens høyde
1 568 m · øvre Ayadal[5]
Plan du Crest
1 975 m · taubane fra sentrum[5][4]
Bätt-passet
2 676 m · forbindelse til Lysdalen[5]

Før skidagen

Hvilken heis starter midt i Champoluc?

Taubanen Champoluc–Crest, en gondol som operatøren fører opp med egen vinterrutetabell, tar deg fra landsbyens sentrum til Plan du Crest på 1 975 m. Sjekk sanntidssiden om den går.[5]

Hva er forskjellen på Champoluc, Ayas og Antagnod?

Ayas er kommunen. Champoluc er dens mest kjente landsby, og Antagnod, der rådhuset ligger, og Saint-Jacques-des-Allemands er de to andre hovedstedene. Øvre dal ble bosatt av walsere og heter fortsatt Tyskernes kanton.[5]

Kan jeg stå på ski fra Champoluc til Gressoney?

Ifølge Wikipedia er bare Champoluc, Gressoney-La-Trinité og Alagna direkte forbundet med heiser og løyper, og Bätt-passet knytter Ayadalen til Lysdalen. Kraftig vind kan stenge forbindelsene.[6][5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Monterosa Ski · SkiområdeVisit Monterosa
  2. Champoluc–Frachey · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Monterosa Ski · LøypekartVisit Monterosa
  4. Monterosa Ski · Heis- og løypestatusVisit Monterosa
  5. Champoluc · Plassering og høydeWikipedia
  6. Monterosa Ski · SkiområdeWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo