Haute-Savoie · Frankrike
Combloux: værmelding og snøvarsel
For Combloux viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 950 m, 0,2 mm på 1 400 m og 0,2 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Combloux og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Combloux er en landsby over Arve-dalen, med en kommunehøyde mellom 720 og 1 784 m, og en av inngangene til området Portes du Mont-Blanc.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen på omtrent 950 m. Le Jaillet og La Giettaz er de to andre inngangene og har egne sider; løypene ovenfor ligger langt over 1 400 m.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Combloux
−1 – 12 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 950, 1 400 og 1 900 m er modellestimater for landsbypunktet; grenda La Cry ligger på 1 194 m, og ingen verdi er en måling fra en heis i Combloux.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 7,6 | 0 | 49,3 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 8,3 | 0 | 47,6 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 8,5 | 0 | 47,5 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 8,6 | 0 | 48,7 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 8,1 | 0 | 51,5 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 7,1 | 0 | 59,8 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,5 | 0 | 68,3 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3 | 0 | 71,8 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 1,5 | 0 | 75 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 0,6 | 0 | 77,2 | 2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 79,5 | 2 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −0,5 | 0 | 82 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −0,8 | 0 | 82,1 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1 | 0 | 82,2 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,6 | 0 | 81,7 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,4 | 0,2 | 79,9 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,3 | 0 | 82,2 | 2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −0,4 | 0 | 82,7 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,3 | 0 | 82,9 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −0,6 | 0 | 81,6 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −0,6 | 0 | 81,4 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,3 | 0 | 81,3 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 4,2 | 0 | 71,9 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 7,9 | 0 | 55,9 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 9,8 | 0 | 48,4 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 11,1 | 0 | 44,2 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 11,6 | 0 | 43 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 11,7 | 0 | 43,6 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 11 | 0 | 47,6 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 9,5 | 0 | 63 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 7,2 | 0 | 64,6 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 5,6 | 0,1 | 71,5 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 4,7 | 0,3 | 76,3 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 4,1 | 0,5 | 82 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 3,5 | 0,9 | 85,3 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 3 | 1,3 | 86,5 | 1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,6 | 0,8 | 86,3 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 2,3 | 0,6 | 86,2 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2,2 | 0,4 | 85,7 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,8 | 0,7 | 85,9 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 2,1 | 0,8 | 89 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 2,1 | 0,7 | 89,9 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 2,2 | 1 | 90,5 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 2,1 | 1 | 92 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 2,1 | 0,7 | 93 | 1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 2,2 | 0,2 | 93,7 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 3,3 | 0,1 | 96,1 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 4,8 | 0 | 92,4 | 0,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,2 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 6/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 4 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 50 h
3. nov. 2026, 20:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
5°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:177,6°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:1710,7°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
950 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 400 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
6 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
7,6°Mulighet for snøproduksjon
6 / 48 hLengste kuldeperiode: 4 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,8° / 8,6° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −1° / 11,7° | 4,1 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 1,8° / 4,8° | 6,2 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 04:18 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 400 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 4,1 °C
Siste varsel: 4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +6 mmTidligere varsel: 4,3 mm
Siste varsel: 10,3 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,4 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0,4 mm - Timer med egnet værModellert
- +3 hTidligere varsel: 3 h
Siste varsel: 6 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 4,1 °C | 4 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 4,3 mm | 10,3 mm | +6 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0,4 mm | +0,4 mm |
| Timer med egnet værModellert | 3 h | 6 h | +3 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 3. nov. 2026, 20:17
Hentet: 3. nov. 2026, 23:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 04:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Combloux · Beauregard liftRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Utvalgte eksempler på heiser og løyper oppført av kilden, ikke en lokal total. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert. Utenfor driftsperioden er ukjent.
Heisstatus
- TC BEAUREGARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
- LA CROIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUXRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Separat oppført kildeforbindelse. Retning og alle avhengige strekninger må kontrolleres. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Combloux · Beauregard lift4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Combloux · Beauregard lift3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Combloux?
For Combloux viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 950 m, 0,2 mm på 1 400 m og 0,2 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Combloux?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Combloux. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Combloux?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Combloux. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Wikipedia oppgir Portes du Mont-Blanc til omtrent 100 km løyper som deles av Combloux, Le Jaillet og La Giettaz. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.
Før skidagen
Er Combloux forbundet med Megève?
Den deler Portes du Mont-Blanc med Le Jaillet, som ligger i Megève, og det bredere nettet Évasion. Om en forbindelse er åpen den aktuelle dagen, står i den offisielle heisrapporten og ikke på denne siden.[5][4]
Hvor stort er skiområdet rundt Combloux?
Wikipedia oppgir omtrent 100 km løyper for hele gruppen Portes du Mont-Blanc, fordelt på tre innganger. Det er det felles tallet og ikke en telling av Combloux’ egne nedfarter.[5]
Passer landsbyvarselet til løypene over Combloux?
Bare delvis. Punktet ligger på 950 m, under løypene, så radene 1 400 og 1 900 m er en bedre veiledning for skikjøring, og alle tre er fortsatt modellverdier.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Portes du Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
- Combloux · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Portes du Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
- Portes du Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
- Combloux · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo