Sør-Tirol · Italia
Corvara–Colfosco: værmelding og snøvarsel
For Corvara–Colfosco viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 550 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Corvara–Colfosco og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Corvara in Badia er hovedstedet i Alta Badia, i øvre del av Val Badia, og Colfosco (Calfosch på ladinsk) er nabolandsbyen i samme kommune. Folk søker etter Alta Badia; varselpunktet er landsbyen Corvara.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Corvara–Colfosco er en inngang til Sella Ronda, som går gjennom flere daler og operatører. Regionale totaler er ikke en lokal oversikt, og denne siden kan ikke bekrefte at en retning av runden eller en enkelt heis går.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Corvara–Colfosco
−6 – 5 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 550, 2 000 og 2 500 m er modellestimater for landsbyen Corvara, ikke målinger. Det laveste nivået ligger nær landsbyens 1 568 m, og starten på Gran Risa på 1 868 m ligger mellom det nedre og det midtre nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Rome · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 0,1 | 0 | 84,1 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 0,7 | 0 | 77,8 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 0,6 | 0 | 79,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 0,7 | 0 | 79,5 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 0,8 | 0 | 79,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 0,8 | 0 | 80,6 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 0,5 | 0 | 81,3 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 0,1 | 0 | 84,9 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −0,8 | 0 | 91,7 | 1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −2,4 | 0 | 95,5 | 0,6 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −2,8 | 0 | 97,3 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −3 | 0 | 97,5 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −3,2 | 0 | 97,1 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −3,5 | 0 | 96,8 | 1 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −3,8 | 0 | 97,4 | 1 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −4,2 | 0 | 96,6 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −4,7 | 0 | 96,4 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −4,9 | 0 | 96,8 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −5 | 0 | 96,9 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −5,4 | 0 | 96,4 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −5,7 | 0 | 97,2 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −5,3 | 0 | 96,6 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −5 | 0 | 95,2 | 1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,6 | 0 | 84,2 | 1 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,5 | 0 | 69,5 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,6 | 0 | 63,4 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 3,4 | 0 | 59,9 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,1 | 0 | 57,8 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 4,5 | 0 | 56,5 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,6 | 0 | 56,6 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4,2 | 0 | 59,6 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 2,3 | 0 | 72,7 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −0,2 | 0 | 77,1 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −1 | 0 | 79,3 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −1,7 | 0 | 80,7 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −1,7 | 0 | 80,5 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −1,6 | 0 | 80 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −1,3 | 0 | 77,8 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,8 | 0 | 74,8 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,4 | 0 | 72,3 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0 | 70,5 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,4 | 0 | 69,2 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,2 | 0 | 66,9 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,2 | 0 | 67,3 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,3 | 0 | 68,5 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,3 | 0 | 69,3 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,5 | 0 | 69,5 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1 | 0 | 67 | 0,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 30/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 15 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 52 h
3. nov. 2026, 20:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,5°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:170,1°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:173,2°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 550 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 500 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
7 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,1°Mulighet for snøproduksjon
30 / 48 hLengste kuldeperiode: 15 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −3,8° / 0,8° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −5,7° / 4,6° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,5° / 1° | 0 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 04:18 · Europe/Rome
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 2 000 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: −0,3 °C
Siste varsel: −0,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- −1 hTidligere varsel: 31 h
Siste varsel: 30 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,3 °C | −0,4 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 31 h | 30 h | −1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 3. nov. 2026, 20:17
Hentet: 3. nov. 2026, 23:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 04:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger
Corvara · Utvalg: heis Costes da l’EgaRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun én utvalgt heis i Corvara. Betydningen av kildens ikon og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. Ikke en lokal total.
Heisstatus
- Costes da l'Ega · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildens ikon forblir ukjent til statusforklaringen og observasjonstidspunktet er verifisert.
Corvara · Utvalg: løype Boé–Crep de MontRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Én utvalgt løype. Betydningen av kildens ikon og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. Ikke en lokal total.
Løypestatus
- Raccordo Boé - Crep de Mont · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildens ikon forblir ukjent til statusforklaringen og observasjonstidspunktet er verifisert.
Sellaronda · Rundtur clockwiseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04.11.2026, 08:15
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.
Heisstatus
- Sellaronda clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Sellaronda · Rundtur counterclockwiseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 13.05.2026, 17:26
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.
Heisstatus
- Sellaronda counter clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger
Corvara · Utvalg: heis Costes da l’Ega4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Corvara · Utvalg: løype Boé–Crep de Mont4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur clockwise4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04.11.2026, 08:15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur counterclockwise4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 13.05.2026, 17:26
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger
Corvara · Utvalg: heis Costes da l’Ega3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Corvara · Utvalg: løype Boé–Crep de Mont3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur clockwise3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03.11.2026, 23:50
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur counterclockwise3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 13.05.2026, 17:26
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Corvara–Colfosco?
For Corvara–Colfosco viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 550 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Corvara–Colfosco?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Corvara–Colfosco. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Corvara–Colfosco?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Corvara–Colfosco. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
På Piz La Ila går Gran Risa 1,225 km fra 1 868 til 1 420 m, med en bratteste helling på 34,6 grader. Den har arrangert verdenscup i storslalåm hvert år siden 1990, etter det første herrerennet i 1985. Kommunen omfatter også Pescosta.
Før skidagen
Er Corvara det samme som Alta Badia?
Corvara er hovedstedet i Alta Badia, området i øvre del av Val Badia, men Alta Badia er større enn landsbyen. Colfosco, også kalt Calfosch, hører til samme kommune.[5]
Hva er Gran Risa?
En verdenscup-storslalåmbakke på Piz La Ila i Alta Badia: 1,225 km lang, 448 m høydeforskjell, fra 1 868 m ned til 1 420 m. Gjennomsnittlig helling oppgis til omtrent 25 eller 20 grader avhengig av avsnittet i kilden.[6]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Sellaronda · SkiområdeDolomiti Superski
- Corvara–Colfosco · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Sellaronda · LøypekartDolomiti Superski
- Sellaronda · Heis- og løypestatusDolomiti Superski
- Corvara · Plassering og høydeWikipedia
- Gran Risa · Fakta og områdeinformasjonWikipedia