Graubünden · Sveits

Diavolezza Lagalb: værmelding og snøvarsel

For Diavolezza Lagalb viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0,6 mm på 2 100 m, 1 mm på 2 600 m og 1 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 8. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Diavolezza Lagalb: Heiser: 2 av 6 åpne (Diavolezza og Lagalb · operatør facilities page; Diavolezza Lagalb AG; Hentet 8. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: 1 av 10 åpne (Diavolezza og Lagalb · operatør facilities page; Diavolezza Lagalb AG; Hentet 8. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Diavolezza og Lagalb er to fjell ved Berninapasset over Pontresina, begge drevet av Diavolezza Lagalb AG. Diavolezza-banen når nesten 3 000 m, mot Piz Palü og Piz Bernina.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpent i dag
Heiser
2 av 6 åpneDiavolezza og Lagalb · operatør facilities page
Løyper
1 av 10 åpneDiavolezza og Lagalb · operatør facilities page
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker Diavolezza og Lagalb, som deler operatør og én statusside. Det er to adskilte fjell omtrent 5 km fra hverandre, og varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen Diavolezza, Bernina. Corviglia and Corvatsch er adskilte skianlegg og dekkes ikke her.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Diavolezza Lagalb

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−5 – 1 °C · 2 600 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Diavolezza Lagalb er verdiene på 2 100, 2 600 og 3 000 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Diavolezza, Bernina, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−8°0°4°8. nov., 2010. nov., 19
Varselverdier time for time
Diavolezza Lagalb · 2 600 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 20:00−4,70542,7
8. nov. 2026, 21:00−4,80562,7
8. nov. 2026, 22:00−4,90582,7
8. nov. 2026, 23:00−50572,4
9. nov. 2026, 00:00−5,20592,2
9. nov. 2026, 01:00−5,20602,3
9. nov. 2026, 02:00−5,10602,3
9. nov. 2026, 03:00−5,10612,2
9. nov. 2026, 04:00−5,10612
9. nov. 2026, 05:00−5,10621,9
9. nov. 2026, 06:00−50631,8
9. nov. 2026, 07:00−4,70641,8
9. nov. 2026, 08:00−40631,2
9. nov. 2026, 09:00−3,10640,5
9. nov. 2026, 10:00−30620,9
9. nov. 2026, 11:00−2,60641,9
9. nov. 2026, 12:00−2,60692,5
9. nov. 2026, 13:00−30792,5
9. nov. 2026, 14:00−3,10,1862,5
9. nov. 2026, 15:00−3,20,2912,6
9. nov. 2026, 16:00−3,40,2942,5
9. nov. 2026, 17:00−3,50,2972,1
9. nov. 2026, 18:00−3,20,2961,6
9. nov. 2026, 19:00−3,20,1961,4
9. nov. 2026, 20:00−2,90951,4
9. nov. 2026, 21:00−2,90981,5
9. nov. 2026, 22:00−2,70991,4
9. nov. 2026, 23:00−2,301001,2
10. nov. 2026, 00:00−2,201001,2
10. nov. 2026, 01:00−1,90,11001,5
10. nov. 2026, 02:00−1,90,11001,6
10. nov. 2026, 03:00−1,90,21001,6
10. nov. 2026, 04:00−1,90,41001,5
10. nov. 2026, 05:00−1,80,71001,3
10. nov. 2026, 06:00−1,80,7991,3
10. nov. 2026, 07:00−1,71,1991,3
10. nov. 2026, 08:00−1,50,1991,1
10. nov. 2026, 09:00−0,10,1951,4
10. nov. 2026, 10:000,20961,4
10. nov. 2026, 11:000,70941,7
10. nov. 2026, 12:0010941,4
10. nov. 2026, 13:001,40921,7
10. nov. 2026, 14:0010951,6
10. nov. 2026, 15:001,30911,6
10. nov. 2026, 16:001,40911,6
10. nov. 2026, 17:001,20891,3
10. nov. 2026, 18:001,10861,3
10. nov. 2026, 19:000,70861,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
1 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
30/48 h
Lengste sammenhengende periode
29 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 64 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

2 100 m−1,6°C2 600 m−4,7°C3 000 m−7,3°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 20:00 → 9. nov., 20:00

2 100 m

0,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 600 m

1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 000 m

1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

2 100 m

12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer

20✓Egnet vær · −3,4°C
21✓Egnet vær · −3,8°C
22✓Egnet vær · −4,2°C
23✓Egnet vær · −4,3°C
00✓Egnet vær · −4,5°C
01✓Egnet vær · −4,4°C
02✓Egnet vær · −4,3°C
03✓Egnet vær · −4,2°C
04✓Egnet vær · −4,3°C
05✓Egnet vær · −4,3°C
06✓Egnet vær · −4,3°C
07✓Egnet vær · −4,3°C
2 600 m

12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer

20✓Egnet vær · −7,4°C
21✓Egnet vær · −7,4°C
22✓Egnet vær · −7,4°C
23✓Egnet vær · −7,6°C
00✓Egnet vær · −7,7°C
01✓Egnet vær · −7,6°C
02✓Egnet vær · −7,5°C
03✓Egnet vær · −7,5°C
04✓Egnet vær · −7,5°C
05✓Egnet vær · −7,5°C
06✓Egnet vær · −7,3°C
07✓Egnet vær · −7°C
3 000 m

12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer

20✓Egnet vær · −9,7°C
21✓Egnet vær · −9,7°C
22✓Egnet vær · −9,8°C
23✓Egnet vær · −9,9°C
00✓Egnet vær · −10°C
01✓Egnet vær · −10°C
02✓Egnet vær · −9,9°C
03✓Egnet vær · −9,9°C
04✓Egnet vær · −9,9°C
05✓Egnet vær · −9,8°C
06✓Egnet vær · −9,7°C
07✓Egnet vær · −9,4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−4,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

30 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 29 h

Temperaturvarsel time for time−4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−8°0°4°8. nov., 2010. nov., 19
2 600 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 2026−5° / −4,7°0 mm (4 h)
9. nov. 2026−5,2° / −2,3°1 mm (24 h)
10. nov. 2026−2,2° / 1,4°3,5 mm (20 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 13:00 · Hentet: 8. nov., 17:18 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
2 100 m2 600 m3 000 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 20:00 — 11. nov. 2026, 12:0064 h · 2 600 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: −2 °C
Siste varsel: −1,8 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,5 mmTidligere varsel: 4 mm
Siste varsel: 4,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,7 mmTidligere varsel: 3,8 mm
Siste varsel: 4,5 mm
Timer med egnet værModellert
−3 hTidligere varsel: 36 h
Siste varsel: 33 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−2 °C−1,8 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel4 mm4,5 mm+0,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert3,8 mm4,5 mm+0,7 mm
Timer med egnet værModellert36 h33 h−3 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

2 100 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
2 600 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
3 000 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Diavolezza Lagalb · Løyper · operator lifts and

Diavolezza og Lagalb · operatør facilities pageRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 2 / 6

Løypestatus · 1 / 10

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Operator facilities page for this area only. 3 yellow-marked routes, ski tours and training runs are not counted. The page gives no observation time or timezone for status, so open counts are not a verified live opening.

Heisstatus
  • Diavolezza · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Diavolezzafirn · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Zauberteppich Alp Bondo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Ponylift Diavolezza · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Lagalb · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Kids Area Club 8848 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Løypestatus
  • 01 Firn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 2a Diavolezza Gletscher · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 2b Diavolezza · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 03 Sass Queder · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 04 Schwarzer Hang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 05 Ravulaunas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 21 Giandas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 22 Minor · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 23 Bernina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 25 Verbindung Diavolezza - Lagalb · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Offisiell kilde ↗

SLF · Diavolezza base study plot 7DI0 snow depth

Diavolezza base area · SLF study plot 7DI0 at 2 090 m, 60 m from the Diavolezza valley station; not a value from the upper mountain or the Lagalb sideArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Bernina Diavolezza study plot (2 090 m) · Målt snødybdeManual total ground snow depth (HS) in centimetres at an SLF study plot. The observation is local to the plot.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Diavolezza Lagalb · Løyper · operator lifts and

Diavolezza og Lagalb · operatør facilities page8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 2 / 6

Løypestatus · 1 / 10

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Diavolezza base study plot 7DI0 snow depth

Diavolezza base area · SLF study plot 7DI0 at 2 090 m, 60 m from the Diavolezza valley station; not a value from the upper mountain or the Lagalb side8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 07:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Bernina Diavolezza study plot (2 090 m) · Målt snødybdeManual total ground snow depth (HS) in centimetres at an SLF study plot. The observation is local to the plot.0
Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Diavolezza Lagalb ?

For Diavolezza Lagalb viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0,6 mm på 2 100 m, 1 mm på 2 600 m og 1 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 8. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Diavolezza Lagalb ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Diavolezza Lagalb. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Diavolezza Lagalb ?

Heiser: 2 av 6 åpne (Diavolezza og Lagalb · operatør facilities page; Diavolezza Lagalb AG; Hentet 8. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Løyper: 1 av 10 åpne (Diavolezza og Lagalb · operatør facilities page; Diavolezza Lagalb AG; Hentet 8. nov., 19:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Graubünden · Sveits

Bli kjent med fjellet

Diavolezza-banen går fra dalstasjonen ved Berninapass-veien til fjellstasjonen, og operatøren beskriver en breløype ned mot Morteratsch. Den separate Lagalb-banen på passet betjener bratte bakker; operatøren kaller sin svarte løype den bratteste preparerte bakken i Graubünden. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Høyeste heisstasjon
Nesten 3 000 m[1]
Fjell
Diavolezza og Lagalb[1][2]
Varselpunkt
Dalstasjonen Diavolezza, Bernina[3]

Før skidagen

Når starter sesongen ved Diavolezza Lagalb?

Operatørens Diavolezza-side, sjekket 8. november 2026, sier at Diavolezza-banen og Berghaus er åpne daglig til og med 15. november, og statussiden oppgir Lagalb med åpning 19. desember 2026. Den offisielle statusen viser hva som er åpent en gitt dag.[5][1]

Henger Diavolezza Lagalb sammen med de andre skianleggene i Engadin St. Moritz?

Nei, det er adskilte skianlegg med ulike operatører, hvert med egne heiser og egen statusliste. Corviglia and Corvatsch har egne sider med egne varselpunkter. Løype- og heistall legges aldri sammen på tvers av anleggene.[5][1]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heis- og løypestatus kommer fra Diavolezza Lagalb AGs offisielle anleggsside. Siden oppgir verken observasjonstidspunkt eller snødybde. En snømåling i terrenget til dette skianlegget er ennå ikke verifisert, så snødybden vises som utilgjengelig.[5][4]

Er varslene for 2 100, 2 600 og 3 000 m ved Diavolezza Lagalb observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 2 100, 2 600 og 3 000 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen Diavolezza, Bernina).[3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Diavolezza Lagalb AG · SkiområdeDiavolezza Lagalb AG
  2. Diavolezza Lagalb AG · SkiområdeDiavolezza Lagalb AG
  3. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  4. Diavolezza Lagalb AG / Infosnow · LøypekartDiavolezza Lagalb AG / Infosnow
  5. Diavolezza Lagalb AG · Heis- og løypestatusDiavolezza Lagalb AG
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo