Jämtland · Sverige
Duved–Tegefjäll: værmelding og snøvarsel
For Duved–Tegefjäll viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 650 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Duved–Tegefjäll: Heiser: 0 av 12 åpne (Åre · Duved Tegefjäll; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Duved Tegefjäll; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Duved–Tegefjäll er vestre Åre: lange, brede, velpreparerte bakker, med kveldskjøring under forbedret belysning og en ny varmestue med aktiviteter for ungdom. Værmeldingen beregnes ved bussholdeplassen Duveds linbana.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 12 åpneÅre · Duved Tegefjäll
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Duved Tegefjäll · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Duved–Tegefjäll er et eget vestlig skiområde som nås med vei eller skibuss fra Åreskutan-siden, der Åre By og Björnen ligger. Et destinasjonspass dekker begge, men et felles pass innebærer ingen skiforbindelse.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Duved–Tegefjäll
−0 – 5 °C · 650 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 09:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Tabellen oppgir området til 420–794 m, så nivåene 400 og 650 m omslutter bunn og midte, mens nivået på 1 000 m ligger langt over heisene. Alle tre er modellverdier for bussholdeplassens punkt, ikke målinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 4,9 | 0 | 91 | 9,5 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 4,8 | 0 | 89 | 9,4 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 4,7 | 0 | 91 | 9,2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,9 | 0 | 91 | 8,8 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,7 | 0 | 94 | 9,1 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,6 | 0,1 | 95 | 9,9 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,3 | 0,1 | 94 | 10,1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 4,2 | 0,1 | 95 | 9,9 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 4,1 | 0,1 | 95 | 10,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 4,1 | 0,1 | 95 | 10,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 4,3 | 0,1 | 97 | 10,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 4,5 | 0,5 | 99 | 10,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 4,6 | 0,7 | 95 | 11,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 4,3 | 0,1 | 94 | 9,8 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,6 | 0,1 | 88 | 10,8 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3 | 0 | 86 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 2,6 | 0 | 86 | 9,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2,2 | 0 | 86 | 9,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,2 | 0 | 85 | 9,3 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,2 | 0 | 85 | 9,1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,2 | 0 | 84 | 9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,1 | 0 | 83 | 8,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,2 | 0 | 83 | 8,9 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,2 | 0 | 83 | 8,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,3 | 0 | 82 | 8,7 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 2,3 | 0 | 81 | 8,5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 2,4 | 0 | 82 | 8,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 2,3 | 0 | 82 | 8 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,2 | 0 | 84 | 8,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 2 | 0 | 86 | 8,5 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2 | 0 | 85 | 8,3 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2 | 0 | 86 | 7,8 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,9 | 0 | 87 | 7,3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,8 | 0 | 88 | 6,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,7 | 0 | 88 | 6,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,5 | 0 | 90 | 6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,5 | 0 | 91 | 4,9 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,4 | 0 | 90 | 4,5 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1 | 0 | 92 | 4,1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,4 | 0 | 95 | 3,7 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,1 | 0 | 98 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,2 | 0 | 99 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,3 | 0 | 97 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,2 | 0 | 96 | 3,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,1 | 0 | 95 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,3 | 0 | 97 | 3 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,4 | 0 | 98 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,1 | 0 | 97 | 2,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,7°C
Vind: 9,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:004,9°C
Vind: 9,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:007,5°C
Vind: 7,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,9°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 4,1° / 4,9° | 1,8 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 1,5° / 4,3° | 0,2 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,4° / 1,4° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 09:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Stockholm
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Åre
Åre · Duved TegefjällRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 12
| Målested | cm |
|---|---|
| Duved Tegefjäll · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Tegeliftens toppstation | 0 |
| Duved Tegefjäll · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Hamrebacken) | 0 |
| Duved Tegefjäll · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Duved Tegefjäll · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift.
Heisstatus
- Duveds Linbana · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tegeliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hamreliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Leråliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Englandsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Gunnilliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjällvallsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Byliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Torpliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Mini Tege · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- DR1 Rullband - Duved · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- DR2 Rullband - Tegefjäll · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Byspåret · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Torpbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Dalbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Minitege · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Englandsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Gunnilbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Vildmarksstigen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tegeleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjällbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Bergesvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lillåleden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hamrebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Mullfjällsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Träningsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Leråbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tegebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tegesvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Träningsbacken Puckeln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Skistar Snow Park · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Åre
Åre · Duved Tegefjäll4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 12
| Målested | cm |
|---|---|
| Duved Tegefjäll · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Tegeliftens toppstation | 0 |
| Duved Tegefjäll · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Hamrebacken) | 0 |
| Duved Tegefjäll · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Duved Tegefjäll · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Åre
Åre · Duved Tegefjäll3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 12
| Målested | cm |
|---|---|
| Duved Tegefjäll · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Tegeliftens toppstation | 0 |
| Duved Tegefjäll · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Hamrebacken) | 0 |
| Duved Tegefjäll · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Duved Tegefjäll · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Duved–Tegefjäll?
For Duved–Tegefjäll viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 650 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Duved–Tegefjäll?
Snødybde: 0 cm (ved Duved Tegefjäll; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Duved–Tegefjäll?
Heiser: 0 av 12 åpne (Åre · Duved Tegefjäll; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
SkiStar beskriver lange, brede, velpreparerte bakker og rolig takt, og nevner ny belysning til kveldskjøring. En tabell over områder i Jämtland oppgir 20 km løyper og 12 heiser. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvordan er skikjøringen i Duved–Tegefjäll?
SkiStar beskriver lange, brede, velpreparerte bakker og rolig takt i vestre Åre. Det høres ut som behagelig cruising fremfor bratt terreng.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Åre · SkiområdeSkiStar
- Duved–Tegefjäll · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Åre · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Åre · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Åre · Guide til skiområdetSkiStar
- Skiresort.info · Jämtland · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo