Tyrol · Østerrike
Ellmau: værmelding og snøvarsel
For Ellmau viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 820 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 550 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Ellmau: Heiser: 1 av 19 åpne (SkiWelt Ellmau - Going · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Ellmau ligger på 820 m. Bygda ligger omtrent 12 km sørøst for Kufstein og 9 km vest for St. Johann in Tirol, ved foten av Wilder Kaiser.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 1 av 19 åpneSkiWelt Ellmau - Going · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Ved Hartkaiserbahns fjellstasjon ligger Ellmi’s Magic World, en betalt øvingseng og en barneklubb, og den svarte løypa Black East nevnes for området. Tallene for SkiWelt gjelder hele området, ikke bare Ellmau; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Ellmau
3 – 9 °C · 1 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 820, 1 200 og 1 550 m er høydejusterte modellvarsler ved turistkontoret, ikke separate værstasjoner. Landsbyhøyden på operatørens kart er ikke en måling ved punktet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 4,9 | 0 | 78 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 6,2 | 0 | 72 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 7 | 0 | 70 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 7,3 | 0 | 72 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 7 | 0 | 79 | 0,5 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 6,2 | 0 | 76 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 5,3 | 0 | 77 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 4,3 | 0 | 83 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 4,1 | 0 | 86 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,9 | 0 | 84 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,6 | 0 | 82 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,5 | 0 | 78 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,4 | 0 | 78 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,5 | 0 | 74 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 3,4 | 0 | 72 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 3,4 | 0 | 71 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3,3 | 0 | 71 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,3 | 0 | 71 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,2 | 0 | 70 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 3,3 | 0 | 69 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 3,4 | 0 | 68 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 4 | 0 | 68 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 5,4 | 0 | 67 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 7 | 0 | 65 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 8,1 | 0 | 67 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 8,9 | 0 | 71 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 9,3 | 0 | 74 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 9,2 | 0 | 81 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 8,6 | 0 | 85 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,6 | 0 | 84 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 6,5 | 0 | 70 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 5,9 | 0 | 57 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 5,5 | 0 | 60 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 5,2 | 0 | 68 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 5,1 | 0 | 70 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 5,1 | 0 | 56 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 5 | 0 | 52 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 4,9 | 0 | 54 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 4,9 | 0 | 54 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 4,8 | 0 | 53 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 4,9 | 0 | 52 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 4,7 | 0 | 53 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 4,6 | 0 | 52 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 4,5 | 0 | 51 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 4,6 | 0 | 49 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 5 | 0 | 48 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 6,2 | 0 | 48 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 7,5 | 0 | 49 | 0,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,7°C
Vind: 1,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:004,9°C
Vind: 1,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:006,1°C
Vind: 1,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
820 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 550 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,9°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,4° / 7,3° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 3,2° / 9,3° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 4,5° / 7,5° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Vienna
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Ellmau - Going · Oppført av kilden: heiser og merkede løyperRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 19
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kartelementer oppført av kilden. Ingen observasjonstidspunkt per element og ingen verifisering av skitilgang.
Heisstatus
- 80 · 10er Gondelbahn Hartkaiserbahn · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 81 · Marcher · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 82 · Vetterstätt Zauberteppich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 84 · Vetterstätt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 86 · Kirchbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 88 · Schmiedalm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 89a · Ellmi's Zauberteppich I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 89b · Ellmi's Zauberteppich II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 90 · Hausberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 91 · Ellmi's 6er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 96 · Kaiserexpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97 · Köglbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 98 · Almbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99 · Tanzbodenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 100 · Astbergbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 102 · Sonnenlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 107 · Maxilift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 108 · Zauberteppich Astberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 89c · Ellmi´s Zauberteppich III · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 80 · Talabfahrt bis Mittelstation · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · 80 Talabfahrt bis Mittelstation (Bergbahn Ellmau - Going) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 62 · nach Scheffau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 80 · Talabfahrt Hartkaiserbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 89c · Ellmi´s Zauberteppich Abfahrt III · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 80a · Harmstätt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 80b · Hartkaiserbahn Talabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 87a · Umfahrung Seppenbauer · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 87a · Umfahrung Seppenbauer · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 87 · Ranhart · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 88 · Schmiedalm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 91 · Ellmis 6er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 91a · Ellmis 6er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 96 · Kaiserexpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97-99 · Verbindung Eiberg - Ellmau/Going · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 96a · Kaiserexpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 96b · Kaiserexpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 78 · Verbindung Übungslift Berg - Ellmau/Going · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99c · Verbinung Ostlift - Tanzboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97 · Köglbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97b · Köglbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97c · Köglbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97d · Köglbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 98 · Almbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 98a · Almbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 98b · zur Almbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99 · Tanzbodenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99a · Tanzboden Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99b · Tanzbodenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Trainingsstrecke Ellmau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 80f · Jägerhütte Umfahrung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 97a · Asten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 81 · Marcherlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 82 · Zauberteppich Vetterstätt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 84 · Vetterstättlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 84 · Vetterstättlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 84a · nach Ellmau Zentrum · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 85 · Bärenlift / Metzger Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 86 · Kirchbichllift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 90 · Hausberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 89a · Ellmi's Zauberteppich Abfahrt I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 89b · Ellmi's Zauberteppich Abfahrt II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 100 · Astbergbahn Talabfahrt Viehap · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 100a · Astbergbahn Talabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 100b · Astbergbahn Talabfahrt Hollenau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 100c · Umfahrung Steilhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 100d · Verbindung Ellmau - Going · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 102a · Sonnenlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 102 · Sonnenlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 102b · Sonnenliftpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 107 · Maxilift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 108 · Zauberteppich Astberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Wellenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99 · Abfahrt Funpark Kaiserpark · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 80a · Steilhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 80a · Speicherteich Hartkaiser rot · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Funslope · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Hydro Tirol · Stasjon Ellmau snow
Stasjon Ellmau · 762 m · snødybde på bakkenArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 09:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Ellmau station (762 m) · Målt snødybde | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Ellmau - Going · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 19
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Ellmau - Going · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 19
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Hydro Tirol · Stasjon Ellmau snow
Stasjon Ellmau · 762 m · snødybde på bakken4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 09:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Ellmau station (762 m) · Målt snødybde | 0 |
Hydro Tirol · Stasjon Ellmau snow
Stasjon Ellmau · 762 m · snødybde på bakken3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Ellmau station (762 m) · Målt snødybde | 2 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Ellmau?
For Ellmau viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 820 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 550 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Ellmau?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Ellmau. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Ellmau?
Heiser: 1 av 19 åpne (SkiWelt Ellmau - Going · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Fra bygda tar gondolbanen Hartkaiser deg opp til cirka 1 550 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Ellmau opp til løypene?
Fra bygda tar gondolbanen Hartkaiser deg opp til cirka 1 550 m.[6]
Hvordan henger Ellmau sammen med SkiWelt?
Ved Hartkaiserbahns fjellstasjon ligger Ellmi’s Magic World, en betalt øvingseng og en barneklubb, og den svarte løypa Black East nevnes for området.[6]
Er varslene for 820, 1 200 og 1 550 m ved Ellmau observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 820, 1 200 og 1 550 m ved ett representativt punkt (Ellmau).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Ellmau · SkiområdeSkiWelt
- Ellmau · Plassering og høydeWilder Kaiser
- SkiWelt · LøypekartSkiWelt
- SkiWelt · Heis- og løypestatusSkiWelt
- Ellmau · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Ellmau · SkiområdeSkiWelt
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo