Obwalden · Sveits

Engelberg-Titlis: værmelding og snøvarsel

For Engelberg-Titlis viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 000 m, 0 mm på 1 800 m og 1,2 mm på 3 020 m de neste 24 timene fra 9. nov., 01:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Engelberg-Titlis: Heiser: 4 av 9 åpne (Sektor Titlis · operatør lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp og Engelbergertal excluded); Engelberg-Titlis Tourismus AG / SISAG; Hentet 9. nov., 00:09 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 2,8 cm (ved Titlisboden station (2 149 m) · 2 149 m; målestasjon; WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF; Hentet 9. nov., 00:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Engelberg-Titlis er et skianlegg over landsbyen Engelberg i det sentrale Sveits. Taubaner og Rotair, verdens første roterende taubane, fører opp til fjellstasjonen på Titlis.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpent i dag
Heiser
4 av 9 åpneSektor Titlis · operatør lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp og Engelbergertal excluded)
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
2,8 cmved Titlisboden station (2 149 m) · 2 149 m · målestasjon
Sesong
Sesong 29. okt. – 2. maiOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 8. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker sektoren Titlis i operatørens anleggsliste. Brunni, Fürenalp, Bannalp og heisene i Engelbergertal føres separat og er ikke med. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for Titlis Xpress i Engelberg på 996 m; de høyere verdiene er modellverdier for høydene over.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Engelberg-Titlis

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

1 – 7 °C · 1 800 m · 9. nov. – 11. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Engelberg-Titlis er verdiene på 1 000, 1 800 og 3 020 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen i Engelberg, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°9. nov., 0111. nov., 00
Varselverdier time for time
Engelberg-Titlis · 1 800 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
9. nov. 2026, 01:001,10712,7
9. nov. 2026, 02:001,20702,6
9. nov. 2026, 03:001,40692,3
9. nov. 2026, 04:001,60682,3
9. nov. 2026, 05:001,90682,2
9. nov. 2026, 06:002,30682,3
9. nov. 2026, 07:002,70662,3
9. nov. 2026, 08:003,20652,1
9. nov. 2026, 09:003,50712,3
9. nov. 2026, 10:004,30712
9. nov. 2026, 11:004,30720,8
9. nov. 2026, 12:0040,1731,3
9. nov. 2026, 13:0040,1791
9. nov. 2026, 14:004,70,1750,9
9. nov. 2026, 15:005,40,1701
9. nov. 2026, 16:004,60751,6
9. nov. 2026, 17:004,40741,9
9. nov. 2026, 18:004,30711,8
9. nov. 2026, 19:004,40702,3
9. nov. 2026, 20:004,80692,3
9. nov. 2026, 21:0050,1722,2
9. nov. 2026, 22:005,10,2741,9
9. nov. 2026, 23:005,30,2731,8
10. nov. 2026, 00:005,50,3711,3
10. nov. 2026, 01:005,50,4701,5
10. nov. 2026, 02:005,30,3741,2
10. nov. 2026, 03:004,70,5801,3
10. nov. 2026, 04:004,80,6811,7
10. nov. 2026, 05:004,60,8851,9
10. nov. 2026, 06:004,91,1842,2
10. nov. 2026, 07:005,30,2812,5
10. nov. 2026, 08:005,50,6812,9
10. nov. 2026, 09:005,32841,4
10. nov. 2026, 10:005,41851,1
10. nov. 2026, 11:006,21831,7
10. nov. 2026, 12:006,10,8871,1
10. nov. 2026, 13:006,50,3881,1
10. nov. 2026, 14:0070840,5
10. nov. 2026, 15:006,90831
10. nov. 2026, 16:006,70831,1
10. nov. 2026, 17:0060831,9
10. nov. 2026, 18:005,50832,2
10. nov. 2026, 19:005,50802,5
10. nov. 2026, 20:005,80782,4
10. nov. 2026, 21:005,80752,4
10. nov. 2026, 22:005,50772,5
10. nov. 2026, 23:005,60752,7
11. nov. 2026, 00:005,50752,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 64 h

8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 000 m2,2°C1 800 m1,1°C3 020 m−8,1°C0°C · ≈ 1 946 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 946 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

9. nov., 01:00 → 10. nov., 01:00

1 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 020 m

1,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 000 m

0 h · Egnet vær · 7/7 vurderte timer

01—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 1°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
1 800 m

0 h · Egnet vær · 7/7 vurderte timer

01—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
04—Over vurderingsgrensen · −1°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
3 020 m

7 h · Egnet vær · 7/7 vurderte timer

01✓Egnet vær · −10°C
02✓Egnet vær · −10°C
03✓Egnet vær · −9,7°C
04✓Egnet vær · −9,6°C
05✓Egnet vær · −9,5°C
06✓Egnet vær · −9,2°C
07✓Egnet vær · −9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°9. nov., 0111. nov., 00
1 800 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
9. nov. 20261,1° / 5,4°0,9 mm (23 h)
10. nov. 20264,6° / 7°9,9 mm (24 h)
11. nov. 20265,5° / 5,5°0 mm (1 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 000 m1 800 m3 020 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode9. nov. 2026, 01:00 — 11. nov. 2026, 17:0064 h · 1 800 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 5,2 °C
Siste varsel: 5,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,4 mmTidligere varsel: 11,6 mm
Siste varsel: 12 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel5,2 °C5,2 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel11,6 mm12 mm+0,4 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 000 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
1 800 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
3 020 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Engelberg-Titlis · operatør Titlis-sector lift status

Sektor Titlis · operatør lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp og Engelbergertal excluded)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 4 / 9

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Operator list for the Titlis sector only. The page's update stamp ("2026/09/11, 00:08") has no timezone and an ambiguous date order, so no observation time is stated. The sector lists 2 pistes, which is not the full piste inventory, so no piste count is published.

Heisstatus
  • TITLIS Xpress Engelberg – Trübsee · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • TITLIS Xpress Trübsee – Stand · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • TITLIS Connect Stand – Titlis · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • TITLIS Rotair Stand – Titlis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Engelberg – Gerschnialp · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Chairlift Ice Flyer · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Cable car Untertrübsee – Trübsee · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Engstlenalp – Jochpass · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Trübsee – Jochpass · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Løypestatus
  • 1a Ice Flyer · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 1b Glacier · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Offisiell kilde ↗

Engelberg-Titlis · SLF Titlisboden snow depth

Sektor Titlis · Titlisboden IMIS station TIT2Tidsangitt leverandørrapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
9. nov. 2026, 00:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Titlisboden station (2 149 m) · Målt snødybdeAutomatic total snow depth (HS) in centimetres, half-hourly, at an SLF IMIS station. The observation is local to the station.2,8
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Engelberg-Titlis · operatør Titlis-sector lift status

Sektor Titlis · operatør lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp og Engelbergertal excluded)9. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 4 / 9

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Engelberg-Titlis · operatør Titlis-sector lift status

Sektor Titlis · operatør lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp og Engelbergertal excluded)8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 4 / 9

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Engelberg-Titlis · SLF Titlisboden snow depth

Sektor Titlis · Titlisboden IMIS station TIT29. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
9. nov. 2026, 00:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Titlisboden station (2 149 m) · Målt snødybdeAutomatic total snow depth (HS) in centimetres, half-hourly, at an SLF IMIS station. The observation is local to the station.2,8
Offisiell kilde ↗

Engelberg-Titlis · SLF Titlisboden snow depth

Sektor Titlis · Titlisboden IMIS station TIT28. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 23:30
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Titlisboden station (2 149 m) · Målt snødybdeAutomatic total snow depth (HS) in centimetres, half-hourly, at an SLF IMIS station. The observation is local to the station.2,8
Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Engelberg-Titlis ?

For Engelberg-Titlis viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 000 m, 0 mm på 1 800 m og 1,2 mm på 3 020 m de neste 24 timene fra 9. nov., 01:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Engelberg-Titlis ?

Snødybde: 2,8 cm (ved Titlisboden station (2 149 m) · 2 149 m; målestasjon; WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF; Hentet 9. nov., 00:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Engelberg-Titlis ?

Heiser: 4 av 9 åpne (Sektor Titlis · operatør lift list (Brunni, Fürenalp, Bannalp og Engelbergertal excluded); Engelberg-Titlis Tourismus AG / SISAG; Hentet 9. nov., 00:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Obwalden · Sveits

Bli kjent med fjellet

Operatøren fører Titlis-heisene fra Engelberg via Trübsee og Stand opp til toppen, kabelbanen Gerschnialp og stolheisene ved Jochpass. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Løyper ifølge operatøren
82 km[1]
Fjellstasjon Titlis
3 020 m[1]
Varselpunkt
Dalstasjonen i Engelberg, 996 m[2]

Før skidagen

Når åpner skianlegget?

Operatøren beskriver sesongen som oktober til mai. 8. november 2026 viste anleggslisten at en del av Titlis-heisene var åpne. Den offisielle siden viser hva som er åpent den dagen du skal stå på ski.[1][4]

Hvilke heiser og løyper teller siden med?

Bare sektoren Titlis i operatørens liste. Brunni, Fürenalp, Bannalp og heisene i Engelbergertal er egne driftssteder. Sektoren Titlis fører bare noen få løyper, og det er ikke hele løypeoversikten, så det vises ikke noe løypetall.[4]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heisstatusen kommer fra operatørens liste over åpne anlegg. Snødybden kommer fra SLFs automatiske stasjon Titlisboden (2 149 m). Titlis sitt nettsted lot seg bare lese etter en sikkerhetskontroll og brukes derfor ikke.[4][5]

Er varslene for 1 000, 1 800 og 3 020 m observasjoner?

Nei. De er modellverdier justert til 1 000, 1 800 og 3 020 m og beregnet ved ett representativt punkt (dalstasjonen i Engelberg). Operatøren oppgir 3 020 m for fjellstasjonen på Titlis.[2][1]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Engelberg-Titlis Tourismus AG · SkiområdeEngelberg-Titlis Tourismus AG
  2. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Engelberg-Titlis Tourismus AG / SisControl · LøypekartEngelberg-Titlis Tourismus AG / SisControl
  4. Engelberg-Titlis Tourismus AG · Heis- og løypestatusEngelberg-Titlis Tourismus AG
  5. WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF · Rapportdata og målestederWSL Institute for Snow og Avalanche Research SLF
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo