Tyrol · Østerrike

Fieberbrunn: værmelding og snøvarsel

For Fieberbrunn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 836 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 870 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Fieberbrunn og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon

Fieberbrunn ligger på 780 m. Fieberbrunn er den mest folkerike kommunen i Pillerseetal; navnet knyttes til en legende om en febrekilde, og Lauchsee er badesjøen.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport

Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.

Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Fieberbrunns heiser inngår i Skicircus sammen med Saalbach Hinterglemm og Leogang; operatørens side med åpningstider dekker lokale åpninger. Tallene for Skicircus gjelder hele området, ikke bare Fieberbrunn; varselet bruker ett bygdepunkt.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Fieberbrunn

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

3 – 8 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Høydejusterte modellestimater ved landsbypunktet, ikke separate observasjoner. 836 / 1 400 / 1 870 m · 47,46639° N, 12,55000° Ø.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Fieberbrunn · 1 400 m · Europe/Vienna
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:004,70743,2
4. nov. 2026, 12:005,30742,7
4. nov. 2026, 13:005,50762,1
4. nov. 2026, 14:005,40801,5
4. nov. 2026, 15:004,70751,9
4. nov. 2026, 16:004,40762,5
4. nov. 2026, 17:003,90752,6
4. nov. 2026, 18:003,60722,7
4. nov. 2026, 19:003,40702,6
4. nov. 2026, 20:003,30692,4
4. nov. 2026, 21:003,20672,1
4. nov. 2026, 22:003,10672,7
4. nov. 2026, 23:003,10652,6
5. nov. 2026, 00:003,30632,4
5. nov. 2026, 01:003,40612,3
5. nov. 2026, 02:003,30621,9
5. nov. 2026, 03:003,50602
5. nov. 2026, 04:003,50591,4
5. nov. 2026, 05:003,70560,8
5. nov. 2026, 06:003,80550,9
5. nov. 2026, 07:003,70540,9
5. nov. 2026, 08:004,10530,4
5. nov. 2026, 09:005,10590,4
5. nov. 2026, 10:006,60640,4
5. nov. 2026, 11:007,20730,5
5. nov. 2026, 12:007,60750,6
5. nov. 2026, 13:008,10760,4
5. nov. 2026, 14:008,20770,4
5. nov. 2026, 15:007,70760,4
5. nov. 2026, 16:006,80730,8
5. nov. 2026, 17:0060722,2
5. nov. 2026, 18:005,70722,4
5. nov. 2026, 19:005,60702,5
5. nov. 2026, 20:005,40632,7
5. nov. 2026, 21:005,30562,7
5. nov. 2026, 22:005,10552,9
5. nov. 2026, 23:0050542,9
6. nov. 2026, 00:0050542,9
6. nov. 2026, 01:0050542,9
6. nov. 2026, 02:004,90533,1
6. nov. 2026, 03:004,80513
6. nov. 2026, 04:004,90492,9
6. nov. 2026, 05:0050493
6. nov. 2026, 06:0050483,1
6. nov. 2026, 07:0050473
6. nov. 2026, 08:005,30492,8
6. nov. 2026, 09:006,40542
6. nov. 2026, 10:007,70641,2
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Vienna

836 m7,2°C1 400 m4,7°C1 870 m1,6°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

836 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 870 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

836 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
21—Over vurderingsgrensen · 3°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
1 870 m

13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
19✓Egnet vær · −2,1°C
20✓Egnet vær · −2,2°C
21✓Egnet vær · −2,5°C
22✓Egnet vær · −2,5°C
23✓Egnet vær · −2,7°C
00✓Egnet vær · −2,6°C
01✓Egnet vær · −2,6°C
02✓Egnet vær · −2,7°C
03✓Egnet vær · −2,6°C
04✓Egnet vær · −2,7°C
05✓Egnet vær · −2,7°C
06✓Egnet vær · −2,6°C
07✓Egnet vær · −2,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°4. nov., 116. nov., 10
1 400 m · Europe/Vienna
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20263,1° / 5,5°0 mm (13 h)
5. nov. 20263,3° / 8,2°0 mm (24 h)
6. nov. 20264,8° / 7,7°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:17 · Europe/Vienna

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
836 m1 400 m1 870 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

HD Tirol · Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos

Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.

Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos · 1 379 m · snødybde på bakkenArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 05:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Fieberbrunn-Reckmoos station (1 379 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus

Fieberbrunn · gjennomgått kartutvalgRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 01:00

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Delvis gjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.

Heisstatus
  • F1 Streuböden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F2 Streuböden II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • E5 TirolS I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • E6 TirolS II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F3 Doischberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F4 Lärchfilzen 4er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • E2 Reckmoos Nord II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • E1 Reckmoos Nord I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • E4 Reckmoos Süd · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • E3 Hochhörndl 4er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F5 Obingleitnlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F6 Zillstattlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F7 Gatterllift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • F8 Maiskopf 6er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 110 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 102 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 104 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 105 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 121 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 109 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 123 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 124 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 125 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 122 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

HD Tirol · Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos

Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos · 1 379 m · snødybde på bakken4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 05:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Fieberbrunn-Reckmoos station (1 379 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

HD Tirol · Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos

Stasjon Fieberbrunn-Reckmoos · 1 379 m · snødybde på bakken3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Fieberbrunn-Reckmoos station (1 379 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus

Fieberbrunn · gjennomgått kartutvalg4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 01:00

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift, avgrenset til Skicircus

Fieberbrunn · gjennomgått kartutvalg3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 15:15

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Fieberbrunn?

For Fieberbrunn viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 836 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 870 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Fieberbrunn?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Fieberbrunn. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Fieberbrunn?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Fieberbrunn. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Tyrol · Østerrike

Bli kjent med fjellet

Streubödenbahn er Fieberbrunns lokale tilgang til Skicircus; bygda er også vertskap for big mountain-arrangementet SNOWFEVER, holdt siden 2006, og snowboardarrangementet Lords of the Boards. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Bygdas høyde
780 m[3]
Heis fra bygda
Streubödenbahn[1][3]
Varselpunkt
Fieberbrunn[2]

Før skidagen

Hvilken heis går fra Fieberbrunn opp til løypene?

Streubödenbahn er Fieberbrunns lokale tilgang til Skicircus; bygda er også vertskap for big mountain-arrangementet SNOWFEVER, holdt siden 2006, og snowboardarrangementet Lords of the Boards.[1][3]

Hvordan henger Fieberbrunn sammen med Skicircus?

Fieberbrunns heiser inngår i Skicircus sammen med Saalbach Hinterglemm og Leogang; operatørens side med åpningstider dekker lokale åpninger.[1]

Er varselhøydene for Fieberbrunn målinger fra værstasjoner?

Høydejusterte modellestimater ved landsbypunktet, ikke separate observasjoner. 836 / 1 400 / 1 870 m · 47,46639° N, 12,55000° Ø.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Fieberbrunn · Heis- og løypestatusSaalbach / Fieberbrunn
  2. Fieberbrunn · Plassering og høydeWikipedia
  3. Fieberbrunn · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  4. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo