Jämtland · Sverige
Funäsdalsberget: værmelding og snøvarsel
For Funäsdalsberget viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Funäsdalsberget og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Funäsdalsberget er fjellet i Funäsfjällen med størst høydeforskjell: operatøren kaller sine 314 m områdets største. Brattere partier, lange brede løyper og skogsløyper deler skråningen, og værmeldingen beregnes ved punktet Funäsgondolen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden gjelder bare fjellet Funäsdalsberget. Det er ett av seks områder i Fjällpasset og nås med vei eller skibuss fra de andre; et felles pass betyr ikke at områdene henger sammen på ski.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Funäsdalsberget
−3 – 5 °C · 800 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 09:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Modellnivåene (600, 800 og 1 000 m) er avrundede trinn rundt det oppgitte intervallet 663–977 m, så det laveste og det høyeste ligger litt utenfor heisterrenget. De er modellverdier for punktet Funäsgondolen, ikke stasjonsmålinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,1 | 0 | 85 | 5,2 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 5,1 | 0 | 85 | 5,5 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 5 | 0 | 81 | 7,1 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,9 | 0 | 81 | 6,5 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,9 | 0 | 80 | 6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,7 | 0 | 82 | 5,8 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,7 | 0 | 84 | 5,6 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 4,5 | 0 | 85 | 5,7 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 4,3 | 0 | 88 | 5,1 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 4,1 | 0,1 | 90 | 5,3 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 4,2 | 0 | 88 | 4,8 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 4,3 | 0 | 87 | 5,5 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 4,4 | 0 | 88 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 4,6 | 0 | 87 | 6,4 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 4,5 | 0 | 88 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 4,4 | 0 | 89 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 4,3 | 0 | 80 | 6,6 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,8 | 0 | 80 | 6 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,4 | 0 | 77 | 6,1 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,7 | 0 | 76 | 6 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,4 | 0 | 78 | 6,3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2 | 0 | 79 | 5,8 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,1 | 0 | 79 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,2 | 0 | 77 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0 | 75 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 2,4 | 0 | 74 | 5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 2,4 | 0 | 74 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 2,3 | 0 | 75 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,1 | 0 | 77 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,7 | 0 | 79 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1,5 | 0 | 79 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,3 | 0 | 79 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0 | 81 | 3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,6 | 0 | 84 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,1 | 0 | 88 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,2 | 0 | 91 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,6 | 0 | 94 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1 | 0 | 98 | 1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1,2 | 0 | 98 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,4 | 0 | 98 | 1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1,8 | 0 | 98 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −2,3 | 0 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −2,6 | 0 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −2,8 | 0 | 98 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −2,8 | 0 | 97 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,9 | 0 | 96 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −2,4 | 0 | 93 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −1,1 | 0 | 87 | 0,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 8/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 8 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
3,1°C
Vind: 5,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:005,1°C
Vind: 5,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:007,2°C
Vind: 5,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,1°Mulighet for snøproduksjon
8 / 48 hLengste kuldeperiode: 8 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 4,1° / 5,1° | 0,1 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,6° / 4,6° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,9° / −1° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 09:00 · Hentet: 4. nov., 10:18 · Europe/Stockholm
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Funäsfjällen · Heiser · Funäsdalsberget named
Funäsdalsberget · Oppført av kilden: heiserRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun heiser oppført av kilden. Fullstendighet, observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert. Et felles skipass fastslår ikke en skiforbindelse.
Heisstatus
- Funäsgondolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Kåvan Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Loliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Parkliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Röstbergsliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Funäsfjällen · Heiser · Funäsdalsberget named
Funäsdalsberget · Oppført av kilden: heiser4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Funäsfjällen · Heiser · Funäsdalsberget named
Funäsdalsberget · Oppført av kilden: heiser3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Funäsdalsberget?
For Funäsdalsberget viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Funäsdalsberget?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Funäsdalsberget. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Funäsdalsberget?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Funäsdalsberget. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Ifølge en oversikt går kjøringen fra omtrent 663 m opp til 977 m, over en blanding av bratte partier, brede cruiseløyper og skogsstier. Bildet er et skjema over fjellet, ikke et turkart.
Før skidagen
Har Funäsdalsberget virkelig størst høydeforskjell i Funäsfjällen?
Nettsiden til Funäsdalen sier det, med 314 m. En skistedsoversikt gir Tännäskröket 327 m, så se det som operatørens egen formulering og ikke en kontrollert rangering.[6][5]
Hvor mange løyper har Funäsdalsberget?
Operatørens egen side oppgir 15 løyper, men en fargefordeling som blir 18, så denne siden oppgir ikke ett enkelt tall. Løypekartet viser gjeldende oppsett.[6]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Funäsfjällen · SkiområdeFunäsfjällen
- Funäsdalsberget · Plassering og høydeOpenStreetMap
- Funäsfjällen · Rapportdata og målestederFunäsfjällen
- Funäsfjällen · Heis- og løypestatusFunäsfjällen
- Skiresort.info · Funäsfjällen · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
- Funäsdalen · SkikjøringFunäsdalen
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo