Hallingdal · Norge
Geilo: værmelding og snøvarsel
For Geilo viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Geilo og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
To dalsider med Geilo mellom. Velg startsted, sammenlign forholdene i høyden og i sentrum, og planlegg skibussen over dalen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 28. nov. · om 24 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Områdets dekning: Siden dekker SkiGeilo, inkludert Geilosiden, Slaatta, Havsdalen, Vestlia og Kikut. Dalsidene er forbundet med skibuss. Lia, Dagali Fjellpark og Hallingskarvet Ski Center er separate anlegg.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Ingen nylige lokale rapporter
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−0 – 7 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 09:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 800, 950 og 1 100 m er høydejusterte verdier ved ett representativt punkt på Geilo. De er verken tre værstasjoner eller separate varsler for hver dalside. Havsdalshovda når 1 178 m, over det øverste nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 6,1 | 0 | 73 | 4,2 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 6,7 | 0 | 72 | 3,9 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 7,2 | 0 | 71 | 4,4 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 7,1 | 0 | 73 | 5,1 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,6 | 0 | 77 | 4,8 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5,5 | 0 | 84 | 4,2 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,5 | 0 | 87 | 4,4 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 4,1 | 0 | 88 | 4,4 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,5 | 0 | 89 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 2,8 | 0 | 91 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 2,4 | 0 | 92 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 2,1 | 0 | 92 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 2 | 0 | 89 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 1,9 | 0 | 87 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 1,9 | 0 | 87 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 1,7 | 0 | 86 | 3,8 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,5 | 0 | 85 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 1,4 | 0 | 83 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 1,3 | 0 | 83 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1,1 | 0 | 82 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 0,8 | 0 | 82 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,5 | 0 | 83 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 0,5 | 0 | 84 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 1,8 | 0 | 80 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 3,3 | 0 | 77 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,6 | 0 | 74 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,6 | 0 | 70 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 6,1 | 0 | 71 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5,6 | 0 | 78 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,9 | 0 | 82 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,3 | 0 | 85 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,5 | 0 | 85 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0 | 85 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,9 | 0 | 86 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,4 | 0 | 85 | 2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,4 | 0 | 85 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,1 | 0 | 85 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,2 | 0 | 84 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0 | 85 | 2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,4 | 0 | 84 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,3 | 0 | 82 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0 | 0 | 79 | 3 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,1 | 0 | 79 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,3 | 0 | 80 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,3 | 0 | 80 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,3 | 0 | 77 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,3 | 0 | 72 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2 | 0 | 66 | 3,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 1/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 1 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
5,1°C
Vind: 4,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:006,1°C
Vind: 4,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:005,1°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 09:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
950 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,1°Mulighet for snøproduksjon
1 / 48 hLengste kuldeperiode: 1 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 2° / 7,2° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,1° / 6,1° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,4° / 2° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 09:00 · Hentet: 4. nov., 10:18 · Europe/Oslo
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonIngen lagret rapport for destinasjonen.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Geilo?
For Geilo viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Geilo?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Geilo. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Geilo?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Geilo. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Nedfartene går fra avrundede høyder ned mot startsteder rundt sentrum. Geiloheisen og Vestlia ligger på hver sin side av dalen; finn startstedet på det offisielle kartet og bruk skibussen for å bytte side.
Før skidagen
Kan man kjøre på ski direkte mellom Geiloheisen og Vestlia?
Bruk skibussen over dalen mellom disse startstedene. Reisemålet er forbundet med buss: planlegg overgangen og sjekk operatørens nyeste rutetider.[3][2]
Omfatter siden Hallingskarvet Ski Center?
Nei. Hallingskarvet Ski Center i Sudndalen er et eget anlegg, det samme gjelder Lia og Dagali Fjellpark. Deres snø- og heisrapporter er ikke inkludert her.[4]
Beskriver varselet på 1 100 m alle toppene på Geilo?
Nei. Kartet viser Havsdalshovda på 1 178 m og Kikuttoppen på 1 076 m. Sammenlign nedfarten din med de nærmeste modellnivåene: de bruker samme punkt og følger ikke hver topp eller himmelretning.[2]
Hvor sjekker jeg åpne heiser på Geilo?
Se SkiGeilos offisielle heis- og løypestatus, og sjekk startstedet og heisen din. PisteWindow viser ennå ingen verifisert aktuell rapport for Geilo; utilgjengelige data her betyr ikke at anlegget er stengt.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Geilo · SkiområdeSkiGeilo
- Geilo · LøypekartSkiGeilo / Visit Geilo
- Geiloheisen · Vestlia · Skibuss mellom dalsideneSkiGeilo
- Geilo · Områdets avgrensningVisit Geilo
- Geilo · Vær-, heis- og løyperapportSkiGeilo
- SkiGeilo · Fnugg · Rapport og datakildeFnugg
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo