Sør-Tirol · Italia

Gitschberg Jochtal: værmelding og snøvarsel

For Gitschberg Jochtal viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 307 m, 0,3 mm på 1 900 m og 0,4 mm på 2 510 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

Meldte forhold for Gitschberg Jochtal: Heiser: 0 av 14 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 21:29 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 31 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 21:29 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon

Gitschberg Jochtal knytter sammen to fjell over Pustertal og Eisacktal og kaller seg det største skiområdet i Eisacktal og Wipptal.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag

Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.

Heiser
0 av 14 åpneGitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists
Løyper
0 av 31 åpneGitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker det sammenhengende skiområdet Gitschberg og Jochtal, som nås fra Meransen eller Vals. Varselet bruker ett punkt, dalstasjonen for Nesselbahn i Meransen. Heisstatus kommer fra operatøren; løypelisten har ingen status per løype, så løypene viser bare operatørens antall åpne løyper, og det er ikke funnet noen kilde til snødybde.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Gitschberg Jochtal

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 4 °C · 1 900 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Ved Gitschberg Jochtal er 1 307, 1 900 og 2 510 m høydejusterte modellvarsler for ett punkt, dalstasjonen for Nesselbahn i Meransen. De er ikke observasjoner og ikke separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−0,8 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°8. nov., 2310. nov., 22
Varselverdier time for time
Gitschberg Jochtal · 1 900 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 23:00−0,801001,2
9. nov. 2026, 00:00−101001,2
9. nov. 2026, 01:00−1,201001
9. nov. 2026, 02:00−1,401001,1
9. nov. 2026, 03:00−1,701000,9
9. nov. 2026, 04:00−201001,1
9. nov. 2026, 05:00−2,10991
9. nov. 2026, 06:00−2,30980,8
9. nov. 2026, 07:00−2,70970,6
9. nov. 2026, 08:00−2,40960,7
9. nov. 2026, 09:00−1,50990,8
9. nov. 2026, 10:00−0,80990,9
9. nov. 2026, 11:000,10941
9. nov. 2026, 12:000,50951,1
9. nov. 2026, 13:000,80961,2
9. nov. 2026, 14:000,80951,2
9. nov. 2026, 15:000,80960,8
9. nov. 2026, 16:000,30930,6
9. nov. 2026, 17:000,20890,5
9. nov. 2026, 18:000,10850,4
9. nov. 2026, 19:0000880,4
9. nov. 2026, 20:0000,1900,4
9. nov. 2026, 21:0000,1920,6
9. nov. 2026, 22:0000,1940,4
9. nov. 2026, 23:000,10940,4
10. nov. 2026, 00:000,10930,5
10. nov. 2026, 01:000,10930,2
10. nov. 2026, 02:000,10930,7
10. nov. 2026, 03:000,40931
10. nov. 2026, 04:000,60931,3
10. nov. 2026, 05:000,60951,5
10. nov. 2026, 06:000,80951,3
10. nov. 2026, 07:000,80951,4
10. nov. 2026, 08:000,90941,3
10. nov. 2026, 09:001,50,4961,2
10. nov. 2026, 10:002,10,3991,1
10. nov. 2026, 11:002,90971,4
10. nov. 2026, 12:003,70961,3
10. nov. 2026, 13:004,10951,5
10. nov. 2026, 14:003,90991
10. nov. 2026, 15:0040991,1
10. nov. 2026, 16:003,801000,9
10. nov. 2026, 17:003,20941,8
10. nov. 2026, 18:0030951,5
10. nov. 2026, 19:002,80931,5
10. nov. 2026, 20:002,70911,6
10. nov. 2026, 21:002,50912,1
10. nov. 2026, 22:002,60912
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,3 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
5/48 h
Lengste sammenhengende periode
5 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 66 h

8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 307 m2,7°C1 900 m−0,8°C2 510 m−4,8°C0°C · ≈ 1 764 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 764 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00

1 307 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 510 m

0,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 307 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
07—Over vurderingsgrensen · 1°C
1 900 m

4 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
00—Over vurderingsgrensen · −1°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
04✓Egnet vær · −2°C
05✓Egnet vær · −2,3°C
06✓Egnet vær · −2,6°C
07✓Egnet vær · −3,1°C
2 510 m

9 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23✓Egnet vær · −4,8°C
00✓Egnet vær · −4,9°C
01✓Egnet vær · −5,3°C
02✓Egnet vær · −5,4°C
03✓Egnet vær · −5,6°C
04✓Egnet vær · −5,9°C
05✓Egnet vær · −6,1°C
06✓Egnet vær · −6,6°C
07✓Egnet vær · −6,9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−0,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

5 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 5 h

Temperaturvarsel time for time−0,8 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°8. nov., 2310. nov., 22
1 900 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 2026−0,8° / −0,8°0 mm (1 h)
9. nov. 2026−2,7° / 0,8°0,3 mm (24 h)
10. nov. 20260,1° / 4,1°0,7 mm (23 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:18 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 307 m1 900 m2 510 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 17:0066 h · 1 900 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,2 °CTidligere varsel: 1,5 °C
Siste varsel: 1,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,6 mmTidligere varsel: 0,4 mm
Siste varsel: 1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,2 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0,3 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 5 h
Siste varsel: 5 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,5 °C1,3 °C−0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel0,4 mm1 mm+0,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0,1 mm0,3 mm+0,2 mm
Timer med egnet værModellert5 h5 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 307 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
1 900 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00
2 510 mNytt varsel8. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists

Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.

Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope listsArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 14

Løypestatus · 0 / 31

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Operator lists without an observation time or timezone. Counts are source-listed items, not a verified live opening; an unrecognised status stays unknown.

Heisstatus
  • Pobist · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Brunner · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Ski Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Mitterwiese · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Nesselbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Gitschberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Bergbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Jochtal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Manovia Restaurantlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Hinterberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Steinermandl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Tasa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Schilling · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Gaisjoch · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
Løypestatus
  • Tasa (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Schilling (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Schwandt (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Talabfahrt (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Mitterling (Schwer) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Joechl (Schwer) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Hinterberg (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Trainingspiste (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Sonnenhang (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Seepiste (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Skimovie (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Panorama (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Steinermandl (Schwer) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Gimmy Fun Ride (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Restaurant (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Steinermandl II (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Kids Cross Jochtal (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Gitsch (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Mitterwiese (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Breiteben (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Wastl Huber (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Sergerwiese (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Nesselwiese (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Gaisraste (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Kanonenrohr (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Pobist (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Brunner (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Family Slope (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Wastl Huber II (Mittel) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Connection Slope Brunner (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
  • Connection Slope Brunner Huber (Leicht) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page gives no observation time or timezone.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists

Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 14

Løypestatus · 0 / 31

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Gitschberg Jochtal ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 21:29 UTC+1.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Gitschberg Jochtal ?

For Gitschberg Jochtal viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 307 m, 0,3 mm på 1 900 m og 0,4 mm på 2 510 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Gitschberg Jochtal ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Gitschberg Jochtal. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Gitschberg Jochtal ?

Heiser: 0 av 14 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 21:29 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 31 åpne (Gitschberg Jochtal · operatør lift og slope lists; Gitschberg Jochtal AG; Hentet 8. nov., 21:29 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Sør-Tirol · Italia

Bli kjent med fjellet

Gitschberg-Nesselbahn fra Meransen og Jochtalbahn fra Vals fører opp til et skiområde mellom 1 307 og 2 510 m, med familieløyper, forbindelsesløyper og barneparker. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart eller aktuelle forhold.

Løyper
55 km løyper ifølge operatøren[1]
Høydespenn
Fra 1 307 m til 2 510 m[1]
Heissesong 2026/27
Gitschberg- og Jochtalbanen fra 4. desember 2026 til 4. april 2027[1]

Før skidagen

Hvilket skiområde dekker siden?

Det sammenhengende skiområdet Gitschberg Jochtal, med adkomst fra Meransen (Gitschberg) og Vals (Jochtal). Andre sørtirolske områder har egne sider.[1]

Hva viser siden om heiser, løyper og snø?

Hver heis’ status leses fra operatørens liste, som ikke oppgir observasjonstid, men viser sesongdatoer. For løyper publiserer operatøren bare et antall åpne løyper, ikke en status per løype. Snødybde har ingen kilde som kan knyttes til området og vises som utilgjengelig.[4]

Er varslene for 1 307, 1 900 og 2 510 m observasjoner?

Nei. Det er modellverdier omregnet til de høydene og beregnet i ett punkt, dalstasjonen for Nesselbahn i Meransen.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Gitschberg Jochtal AG · SkiområdeGitschberg Jochtal AG
  2. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Gitschberg Jochtal AG · LøypekartGitschberg Jochtal AG
  4. Gitschberg Jochtal AG · Heis- og løypestatusGitschberg Jochtal AG
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo