Aostadalen · Italia
Gressoney-La-Trinité: værmelding og snøvarsel
For Gressoney-La-Trinité viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 1,3 mm på 1 800 m, 2,1 mm på 2 300 m og 1,4 mm på 2 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 16:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Gressoney-La-Trinité og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon
Gressoney-La-Trinité er den høyest beliggende landsbyen i Lysdalen, på rundt 1 627 m ved foten av Monte Rosa, og den midterste av de tre dalene. Varselpunktet er Stafal, grenda høyere opp, der heisene mot Passo dei Salati begynner.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Operatøren rapporterer de tre dalene hver for seg, og heisene, løypene og forbindelsene i Lysdalen er egne poster. Indren freeride og satellittområdene er ikke med i rapporten, og Monterosa Skis 180 km er ikke et Gressoney-tall.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Gressoney-La-Trinité
−4 – 1 °C · 2 300 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 800, 2 300 og 2 900 m er modellestimater for Stafal, ikke målinger. Det laveste nivået ligger over landsbyens 1 627 m, og det høyeste like under Passo dei Salati.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 16:00 | −2,6 | 0,7 | 100 | 2 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −3 | 0,1 | 100 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −3 | 0,1 | 100 | 0,9 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −3,1 | 0,1 | 99 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −3,1 | 0,2 | 99 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −2,9 | 0,2 | 97 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −3 | 0,1 | 97 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −3,1 | 0,1 | 98 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −3,2 | 0,1 | 99 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −3,1 | 0,1 | 97 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −3,2 | 0,1 | 97 | 1 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −2,8 | 0,1 | 95 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −3,3 | 0 | 96 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −3,6 | 0 | 97 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −3,3 | 0 | 96 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −3,5 | 0,1 | 98 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −3,3 | 0 | 95 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −2,1 | 0 | 95 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | −1,5 | 0 | 97 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | −0,8 | 0 | 93 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | −0,4 | 0 | 94 | 1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | −0,1 | 0 | 97 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 0,2 | 0 | 97 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 0,5 | 0 | 95 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 0,3 | 0 | 98 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −0,5 | 0 | 100 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −0,8 | 0 | 100 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,9 | 0 | 98 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −0,6 | 0 | 95 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,5 | 0 | 92 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,5 | 0 | 92 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −1,1 | 0 | 98 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,3 | 0 | 89 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0,1 | 93 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,5 | 0,4 | 97 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,5 | 1 | 98 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,9 | 1,7 | 100 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,7 | 1,3 | 98 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,6 | 0,9 | 96 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,5 | 0,6 | 94 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,2 | 0,7 | 95 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,2 | 0,5 | 99 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,5 | 0,7 | 100 | 1 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | −0,5 | 1 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | −0,3 | 0,2 | 100 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | −0,3 | 0 | 100 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | −0,3 | 0 | 100 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | −0,6 | 0 | 100 | 1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 2,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 18/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 18 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 66 h
4. nov. 2026, 07:00 → 4. nov. 2026, 13:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−5,9°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0,4 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00−2,6°C
Vind: 2 m/s · Nedbør: 0,7 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:000,1°C
Vind: 1,7 m/s · Nedbør: 0,3 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 16:00 → 5. nov., 16:00
1 800 m
1,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 300 m
2,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 900 m
1,4 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−2,6°Mulighet for snøproduksjon
18 / 48 hLengste kuldeperiode: 18 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −3,1° / −2,6° | 1,6 mm (8 h) |
| 5. nov. 2026 | −3,6° / 0,5° | 0,5 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,9° / −0,2° | 9,1 mm (16 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 15:18 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 16:00 — 7. nov. 2026, 10:0066 h · 2 300 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: −1,6 °C
Siste varsel: −1,8 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +6,3 mmTidligere varsel: 5,8 mm
Siste varsel: 12,1 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +5,4 mmTidligere varsel: 5,8 mm
Siste varsel: 11,2 mm - Timer med egnet værModellert
- −2 hTidligere varsel: 33 h
Siste varsel: 31 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −1,6 °C | −1,8 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 5,8 mm | 12,1 mm | +6,3 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 5,8 mm | 11,2 mm | +5,4 mm |
| Timer med egnet værModellert | 33 h | 31 h | −2 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00
Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00
Hentet: 4. nov. 2026, 15:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Monterosa Gabiet
Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.
Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.
Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser
Gressoney-La-Trinité · Gjennomgått: eksemplerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en lokal total. Observasjonstidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert. En åpen heis fastslår ikke skitilgang.
Heisstatus
- PUNTA JOLANDA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STAFAL-GABIET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STAFAL-SANTANNA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SANTANNA-BETTAFORCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GABIET-PASSO DEI SALATI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- JOLANDA 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JOLANDA parte bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JOLANDA parte alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DIRETTA STAFAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kildens forbindelsesmarkering. Strekninger per retning, observasjonstidspunkt og gjennomfart er ikke verifisert.
Heisstatus
- COLLE BETTAFORCA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kildens forbindelsesmarkering. Strekninger per retning, observasjonstidspunkt og gjennomfart er ikke verifisert.
Heisstatus
- PASSO DEI SALATI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kun kildens markering; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser
Gressoney-La-Trinité · Gjennomgått: eksempler4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Monterosa Ski · Gjennomgått: eksempler fra dalen og forbindelser
Gressoney-La-Trinité · Gjennomgått: eksempler3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗COLLE BETTAFORCA · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗PASSO DEI SALATI · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Gressoney-La-Trinité?
For Gressoney-La-Trinité viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 1,3 mm på 1 800 m, 2,1 mm på 2 300 m og 1,4 mm på 2 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 16:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Gressoney-La-Trinité?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Gressoney-La-Trinité. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Gressoney-La-Trinité?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Gressoney-La-Trinité. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landsbyen er det høyest bebodde stedet i Lysdalen, en walserbosetning hvis dialekt, Greschoneytitsch eller bare Titsch, deles med Gressoney-Saint-Jean. Passo dei Salati på rundt 2 980 m forbinder Lysdalen med Valsesia, og Bätt-passet forbinder den med Ayasiden. Vind kan stenge begge.
Før skidagen
Er Gressoney-La-Trinité det samme som Stafal?
Stafal er en grend i kommunen, høyere enn landsbysentrum. Vårt varselpunkt ligger i Stafal, så det laveste nivået på 1 800 m ligger over de 1 627 m som er publisert for landsbyen.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Monterosa Ski · SkiområdeVisit Monterosa
- Gressoney-La-Trinité · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Monterosa Ski · LøypekartVisit Monterosa
- Monterosa Ski · Heis- og løypestatusVisit Monterosa
- Gressoney-La-Trinité · Plassering og høydeWikipedia
- Monterosa Ski · SkiområdeWikipedia
- Alagna Valsesia · ForbindelserWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo