Berner Oberland · Sveits

Grindelwald-First: værmelding og snøvarsel

For Grindelwald-First viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 700 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 8. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Grindelwald-First og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Siste rapport 8. nov., 21:09 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon

Grindelwald-First ligger i Berner Oberland og er ett av tre adskilte skianlegg under navnet Jungfrau Ski Region. Operatørens referansepunkter går fra Grindelwald på 1 034 m til First på 2 168 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 7 oppførtGrindelwald-First ski area · Løyper · operator lifts og alpine
Løyper
Antall åpne ukjent · 29 oppførtGrindelwald-First ski area · Løyper · operator lifts og alpine
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker bare skianlegget Grindelwald-First. Jungfrau Ski Region publiserer egne områder for Grindelwald-Wengen og Mürren-Schilthorn; de dekkes ikke her, og heisene og løypene deres legges aldri sammen. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen Grindelwald (Firstbahn).

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Grindelwald-First

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

2 – 9 °C · 1 700 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Grindelwald-First er verdiene på 1 100, 1 700 og 2 400 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjon Grindelwald (Firstbahn), ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°8. nov., 2210. nov., 21
Varselverdier time for time
Grindelwald-First · 1 700 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 22:001,90681,2
8. nov. 2026, 23:001,80691,1
9. nov. 2026, 00:0020660,9
9. nov. 2026, 01:001,60680,7
9. nov. 2026, 02:002,10641,2
9. nov. 2026, 03:002,30631,1
9. nov. 2026, 04:002,20650,9
9. nov. 2026, 05:002,80631
9. nov. 2026, 06:003,20631,2
9. nov. 2026, 07:003,70621
9. nov. 2026, 08:004,50601
9. nov. 2026, 09:004,90631,1
9. nov. 2026, 10:005,60660,7
9. nov. 2026, 11:0060670,6
9. nov. 2026, 12:006,30670,6
9. nov. 2026, 13:006,40660,6
9. nov. 2026, 14:006,40,1690,8
9. nov. 2026, 15:006,50711
9. nov. 2026, 16:006,50630,6
9. nov. 2026, 17:005,70640,5
9. nov. 2026, 18:005,60630,8
9. nov. 2026, 19:005,60640,5
9. nov. 2026, 20:005,90,3712
9. nov. 2026, 21:006,10,4711,7
9. nov. 2026, 22:005,90,2721,9
9. nov. 2026, 23:005,30,1761,7
10. nov. 2026, 00:005,20,3791,8
10. nov. 2026, 01:005,10,4821,8
10. nov. 2026, 02:005,20,1821,6
10. nov. 2026, 03:0050,9831
10. nov. 2026, 04:004,82,1861,2
10. nov. 2026, 05:004,82,6892
10. nov. 2026, 06:004,70,8901,2
10. nov. 2026, 07:004,60,2900,8
10. nov. 2026, 08:0050,8891,5
10. nov. 2026, 09:005,60,8881,6
10. nov. 2026, 10:006,50,6910,9
10. nov. 2026, 11:007,50,1881,3
10. nov. 2026, 12:008,40821,2
10. nov. 2026, 13:008,80801,4
10. nov. 2026, 14:0090811,7
10. nov. 2026, 15:008,60811,3
10. nov. 2026, 16:007,90851
10. nov. 2026, 17:006,30931,1
10. nov. 2026, 18:005,80922,2
10. nov. 2026, 19:005,80881,8
10. nov. 2026, 20:0060882,2
10. nov. 2026, 21:005,80842,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 62 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 100 m2,8°C1 700 m1,9°C2 400 m−1,7°C0°C · ≈ 2 069 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 069 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 22:00 → 9. nov., 22:00

1 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 100 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
1 700 m

0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
2 400 m

10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer

22✓Egnet vær · −3,8°C
23✓Egnet vær · −3,7°C
00✓Egnet vær · −3,8°C
01✓Egnet vær · −3,8°C
02✓Egnet vær · −3,9°C
03✓Egnet vær · −3,8°C
04✓Egnet vær · −3,3°C
05✓Egnet vær · −3°C
06✓Egnet vær · −2,6°C
07✓Egnet vær · −2,1°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°8. nov., 2210. nov., 21
1 700 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20261,8° / 1,9°0 mm (2 h)
9. nov. 20261,6° / 6,5°1,1 mm (24 h)
10. nov. 20264,6° / 9°9,7 mm (22 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 13:00 · Hentet: 8. nov., 17:18 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 100 m1 700 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 22:00 — 11. nov. 2026, 12:0062 h · 1 700 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 5,5 °C
Siste varsel: 5,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−4,5 mmTidligere varsel: 15,3 mm
Siste varsel: 10,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel5,5 °C5,4 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel15,3 mm10,8 mm−4,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 100 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
1 700 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00
2 400 mNytt varsel8. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Grindelwald-First · Løyper · operator lifts and

Grindelwald-First ski area · Løyper · operator lifts og alpineArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:15

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 7

Løypestatus · — / 29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Operator list for Grindelwald-First only; the other Jungfrau Ski Region areas are separate and not ski-connected. 7 lifts and 24 pistes have no published status and stay unknown. 138 other records (railways, itineraries, fun runs, toboggan and hiking tracks) are not counted.

Heisstatus
  • Bärgelegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Oberjoch · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Grindel · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Schilt · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Hohwald · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • bodmiLIFT · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Schreckfeld - First · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Løypestatus
  • 21 Bort - Mühlebach · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 1 Oberjoch blau · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 3 Üsserbärgel · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 3 Berme · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 10 Gemsberg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 8 Distelboden · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 13 Bärgelegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 11 Hambiel · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 22 Stählisboden - Mühlebach · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • Bodmi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 21 Mühlebach - Kirche · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 10 Hohwald - Bärgelegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 3a Berme · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 20 Chapf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 21 Kirche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 21 Mühlebach · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 22 Stählisboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 23 Stepfi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 5 Bort direkt · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 16 Faxhubel West · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 6 Schreckfeld - Egg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 22 Grindel · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 23 Stepfi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 1 Oberjoch rot · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 4 Tirrli · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 7 Faxhubel Ost · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 9 Furggi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 12 Innerbärgel · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
  • 2 Oberjoch Steilhang · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Offisiell kilde ↗

Grindelwald-First · operatør valley og peak snow

Grindelwald-First · operatør valley og peak snow reportRapport utilgjengelig

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:15

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Grindelwald-First · Løyper · operator lifts and

Grindelwald-First ski area · Løyper · operator lifts og alpine8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:15

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 7

Løypestatus · — / 29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Grindelwald-First · operatør valley og peak snow

Grindelwald-First · operatør valley og peak snow report8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:15

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Grindelwald-First ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 4. november 2026, 08:15 UTC+1.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Grindelwald-First ?

For Grindelwald-First viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 700 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 8. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Grindelwald-First ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Grindelwald-First. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Siste rapport 8. nov., 21:09 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Grindelwald-First ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Grindelwald-First. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Siste rapport 8. nov., 21:09 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Berner Oberland · Sveits

Bli kjent med fjellet

Blant heisene operatøren oppgir for området er Grindelwald – Bort, Schreckfeld – First, Oberjoch, Grindel. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Operatørens referansehøyder
1 034–2 168 m[4]
Varselpunkt
Dalstasjon Grindelwald (Firstbahn)[2]
Operatørens rapporter
Adskilt fra Grindelwald-Wengen og Mürren-Schilthorn[3][1]

Før skidagen

Når åpner Grindelwald-First for skikjøring?

Åpningen avhenger av snøen og kunngjøres av operatøren. Operatørens løypedata oppgir hver heis og hver løype med status, og siden viser statusen med tidspunktet operatøren sist oppdaterte den.[4][1]

Dekker siden hele Jungfrau Ski Region?

Nei. Regionen publiserer egne kart og rapporter for Grindelwald-First og Grindelwald-Wengen og Mürren-Schilthorn. Siden dekker bare Grindelwald-First.[3][1]

Hvor kommer heisstatus og snøtall på siden fra?

Heis- og løypestatus og snøtallene for dal og topp kommer fra operatørens publiserte løypedata for området. En snødybde kommer også fra MeteoSwiss’ manuelle stasjon i landsbyen Grindelwald på 1 107 m, som er en dalstasjon og ikke ligger i skiterrenget.[4][5]

Er varslene for 1 100, 1 700 og 2 400 m observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 100, 1 700 og 2 400 m og beregnet for ett representativt punkt (dalstasjon Grindelwald (Firstbahn)).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Jungfraubahnen · SkiområdeJungfraubahnen
  2. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Jungfraubahnen · LøypekartJungfraubahnen
  4. Jungfraubahnen · Heis- og løypestatusJungfraubahnen
  5. MeteoSwiss · Rapportdata og målestederMeteoSwiss
  6. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo