Berner Oberland · Sveits
Grindelwald-Wengen: værmelding og snøvarsel
For Grindelwald-Wengen viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 000 m, 0 mm på 1 700 m og 0,1 mm på 2 300 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Grindelwald-Wengen og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Siste rapport 8. nov., 22:09 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon
Grindelwald-Wengen ligger i Berner Oberland og er ett av tre adskilte skianlegg under navnet Jungfrau Ski Region. Operatørens referansepunkter går fra Grindelwald på 1 034 m til Männlichen på 2 230 m.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 18 oppførtGrindelwald-Wengen ski area · Løyper · operator lifts og alpine
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 60 oppførtGrindelwald-Wengen ski area · Løyper · operator lifts og alpine
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker bare skianlegget Grindelwald-Wengen. Jungfrau Ski Region publiserer egne områder for Grindelwald-First og Mürren-Schilthorn; de dekkes ikke her, og heisene og løypene deres legges aldri sammen. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen Grindelwald Terminal.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Ingen nylige lokale rapporter
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
0 – 7 °C · 1 700 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 19:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Grindelwald-Wengen er verdiene på 1 000, 1 700 og 2 300 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjon Grindelwald Terminal, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 23:00 | 0,4 | 0 | 68 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 0,6 | 0 | 67 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 0,6 | 0 | 67 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 0,6 | 0 | 67 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 0,8 | 0 | 66 | 2 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 1 | 0 | 66 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 1,4 | 0 | 66 | 2 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 1,6 | 0 | 66 | 1,7 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 2 | 0 | 66 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 2,5 | 0 | 70 | 1,7 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 3,5 | 0 | 70 | 1 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 4 | 0 | 67 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 4,7 | 0 | 65 | 0,3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 4,8 | 0 | 62 | 0,3 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 5,1 | 0 | 62 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 5,2 | 0 | 67 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 5,5 | 0 | 66 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 4,7 | 0 | 66 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 3,5 | 0 | 70 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 3,6 | 0 | 66 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 2,7 | 0 | 69 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 3,8 | 0 | 68 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 4,5 | 0 | 67 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 4,3 | 0,1 | 66 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 4,3 | 0 | 68 | 1 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 4,2 | 0,1 | 70 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 4,4 | 0,1 | 70 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 4,4 | 0,2 | 75 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 3,9 | 0,7 | 82 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 4,5 | 0,8 | 82 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 4,4 | 1,2 | 86 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 5,2 | 0,4 | 79 | 1 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 5,5 | 0,1 | 77 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 5,1 | 0,6 | 83 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 5,4 | 0,7 | 86 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 5,2 | 1,5 | 91 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 6 | 1,9 | 88 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 6 | 1,8 | 86 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 6,8 | 0,1 | 92 | 0,4 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 6,8 | 0,1 | 92 | 0,7 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 7,2 | 0 | 87 | 0,3 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 6,9 | 0 | 84 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 4,9 | 0 | 83 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 5,3 | 0 | 81 | 2,5 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 5,3 | 0 | 78 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 5,5 | 0 | 78 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 5,2 | 0 | 79 | 2,7 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 5,6 | 0 | 78 | 2,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 1/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 1 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,3 °C · 66 h
8. nov. 2026, 13:00 → 8. nov. 2026, 19:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−3,5°C
Vind: 2,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:000,4°C
Vind: 2,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:003,1°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 19:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 700 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 300 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
1 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
9 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,4°Mulighet for snøproduksjon
1 / 48 hLengste kuldeperiode: 1 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | 0,4° / 0,4° | 0 mm (1 h) |
| 9. nov. 2026 | 0,6° / 5,5° | 0,1 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 3,9° / 7,2° | 10,3 mm (23 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 19:00 · Hentet: 8. nov., 22:18 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 17:0066 h · 1 700 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,3 °CTidligere varsel: 5,1 °C
Siste varsel: 4,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +1,7 mmTidligere varsel: 8,9 mm
Siste varsel: 10,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- −2 hTidligere varsel: 3 h
Siste varsel: 1 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 5,1 °C | 4,9 °C | −0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 8,9 mm | 10,6 mm | +1,7 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 3 h | 1 h | −2 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 13:00
Hentet: 8. nov. 2026, 17:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 19:00
Hentet: 8. nov. 2026, 22:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Grindelwald-Wengen · Løyper · operator lifts and
Grindelwald-Wengen ski area · Løyper · operator lifts og alpineArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 19:40
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 18
Løypestatus · — / 60
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator list for Grindelwald-Wengen only; the other Jungfrau Ski Region areas are separate and not ski-connected. 18 lifts and 54 pistes have no published status and stay unknown. 93 other records (railways, itineraries, fun runs, toboggan and hiking tracks) are not counted.
Heisstatus
- Grindelwald Grund – Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Holenstein – Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Wengen – Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Arven · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Gummi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Lauberhorn · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Innerwengen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Läger · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Wixi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Bumps · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Honegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Eigernordwand · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Tschuggen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Wengiboden · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Figeller · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Eiger Express · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Løypestatus
- 22 Brandegg - Grindelwald Grund · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 22 Arven - Brandegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36 Allmend - Wengen Dorf · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36 Wengernalp - Allmend · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36 Kleine Scheidegg - Wengernalp · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 37 Wengernalp - Wixi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 2 Wasserwendi Slow-Slope · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 6 Läger · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 12 Rohr · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 22 Kleine Scheidegg - Arven · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 24 Schattwald · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 25 Phenix · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 23 Aspen - Grindelwald Grund · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36b Wengernalp - Allmend · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36a Wengernalp - Allmend · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 31 Schwarzen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36 Kleine Scheidegg - Wixi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 3 Grindelwald Grund via Holenstein➔Aspen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 21 Grindelwald Grund via Tschuggen➔Aspen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 22 Grindelwald Grund via Mettlen➔Brandegg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36 Wengen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 45 Lauberhorn-Start - Hanneggbrücke · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 1 Gratbort · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 27 Oh - God · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 32 Black - Rock · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 31 Schwarzen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 41 Stöckipiste · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 45 Lauberhorn Weltcupstrecke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 47 Lauberhorn Weltcup Slalom · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 45 Hanneggbrücke - Innerwengen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 41a Einfahrtspiste · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 1 Grathula · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 3 Holenstein - Grindelwald Grund · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 3 Männlichenlift Talst. - Holenstein · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 3 Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 21 Kleine Scheidegg - Grindelwald Grund · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 21 Skilift Tschuggen - Aspen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 21 Arven - Skilift Tschuggen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 43 Standard Innerwengen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 18 Männlichen -> Scheidegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 21 Scheidegg -> Männlichen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 21 Kleine Scheidegg - Arven · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 4 Eggboden · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 5 Distelboden · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 7 Sattelegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 8 Gummi Süd · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 11 Bärhaag · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 13 Honegg - Seeli · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 15 Inberg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 23 Brandegg - Aspen · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 26 Punchball · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 34 Mittelegg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 35 Moos · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 42 Lauberhorn · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 44 Engi · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 46 Huussengg · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 11 Loogler · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 3 Männlichen Holenstein (Eggboden) · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 8b Gummi Süd · Ukjent · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- 36 Bumps · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Grindelwald-Wengen · operatør valley og peak snow
Grindelwald-Wengen · operatør valley og peak snow reportRapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 19:40
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Grindelwald-Wengen · Løyper · operator lifts and
Grindelwald-Wengen ski area · Løyper · operator lifts og alpine8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 19:40
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 18
Løypestatus · — / 60
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Grindelwald-Wengen · operatør valley og peak snow
Grindelwald-Wengen · operatør valley og peak snow report8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 19:40
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Grindelwald-Wengen ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 19:40 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Grindelwald-Wengen ?
For Grindelwald-Wengen viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 000 m, 0 mm på 1 700 m og 0,1 mm på 2 300 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Grindelwald-Wengen ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Grindelwald-Wengen. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Siste rapport 8. nov., 22:09 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Grindelwald-Wengen ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Grindelwald-Wengen. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Siste rapport 8. nov., 22:09 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Blant heisene operatøren oppgir for området er Eiger Express, Männlichen, Lauberhorn, Wixi. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når åpner Grindelwald-Wengen for skikjøring?
Åpningen avhenger av snøen og kunngjøres av operatøren. Operatørens løypedata oppgir hver heis og hver løype med status, og siden viser statusen med tidspunktet operatøren sist oppdaterte den.[4][1]
Dekker siden hele Jungfrau Ski Region?
Nei. Regionen publiserer egne kart og rapporter for Grindelwald-Wengen og Grindelwald-First og Mürren-Schilthorn. Siden dekker bare Grindelwald-Wengen.[3][1]
Hvor kommer heisstatus og snøtall på siden fra?
Heis- og løypestatus og snøtallene for dal og topp kommer fra operatørens publiserte løypedata for området. En snødybde kommer også fra MeteoSwiss’ manuelle stasjon i landsbyen Grindelwald på 1 107 m, som er en dalstasjon og ikke ligger i skiterrenget.[4][5]
Er varslene for 1 000, 1 700 og 2 300 m observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 000, 1 700 og 2 300 m og beregnet for ett representativt punkt (dalstasjon Grindelwald Terminal).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Jungfraubahnen · SkiområdeJungfraubahnen
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Jungfraubahnen · LøypekartJungfraubahnen
- Jungfraubahnen · Heis- og løypestatusJungfraubahnen
- MeteoSwiss · Rapportdata og målestederMeteoSwiss
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo