Salzburg · Østerrike

Hollersbach im Pinzgau: værmelding og snøvarsel

For Hollersbach im Pinzgau viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Hollersbach im Pinzgau og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Hollersbach im Pinzgau ligger på 806 m. Bygda ligger i distriktet Zell am See i delstaten Salzburg; melkeproduksjon og turisme er hovedinntektene, og hvert år i slutten av september feires kuenes hjemkomst fra setra.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Hollersbach knyttes til KitzSki fra Pinzgau-siden: bygda hører til distriktet Zell am See, ikke Kitzbühel, og kabelbanen er forbindelsen til skiregionen. Tallene for KitzSki gjelder hele området, ikke bare Hollersbach im Pinzgau; varselet bruker ett bygdepunkt.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Hollersbach im Pinzgau

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Hollersbach im Pinzgau

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 7 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Hollersbach im Pinzgau er verdiene på 800, 1 400 og 1 900 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Panoramabahn · dalstasjon, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time3,1 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°10°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Hollersbach im Pinzgau · 1 400 m · Europe/Vienna
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:003,10771,1
4. nov. 2026, 12:004,30700,9
4. nov. 2026, 13:005,20671
4. nov. 2026, 14:005,40660,6
4. nov. 2026, 15:004,20800,7
4. nov. 2026, 16:003,50750,2
4. nov. 2026, 17:002,70750,7
4. nov. 2026, 18:001,90760,3
4. nov. 2026, 19:001,40800,7
4. nov. 2026, 20:001,10830,5
4. nov. 2026, 21:000,90810,4
4. nov. 2026, 22:000,40840,4
4. nov. 2026, 23:000,30830,5
5. nov. 2026, 00:00−0,10850,3
5. nov. 2026, 01:00−0,20860,3
5. nov. 2026, 02:00−0,70880,4
5. nov. 2026, 03:00−0,40850,3
5. nov. 2026, 04:00−0,10800,2
5. nov. 2026, 05:00−1,10931,1
5. nov. 2026, 06:00−0,40830,4
5. nov. 2026, 07:00−0,90870,4
5. nov. 2026, 08:00−0,10800,4
5. nov. 2026, 09:0020800,3
5. nov. 2026, 10:004,10730,2
5. nov. 2026, 11:005,30700,4
5. nov. 2026, 12:0060680,3
5. nov. 2026, 13:006,50660,2
5. nov. 2026, 14:007,10640,4
5. nov. 2026, 15:006,90670,5
5. nov. 2026, 16:006,70700,4
5. nov. 2026, 17:004,20701,4
5. nov. 2026, 18:0030672,1
5. nov. 2026, 19:002,60672
5. nov. 2026, 20:002,50671,9
5. nov. 2026, 21:002,50661,8
5. nov. 2026, 22:0030641,4
5. nov. 2026, 23:003,80591
6. nov. 2026, 00:003,40600,5
6. nov. 2026, 01:003,30580,2
6. nov. 2026, 02:003,10610,8
6. nov. 2026, 03:002,60651,4
6. nov. 2026, 04:002,80641,3
6. nov. 2026, 05:002,50661,4
6. nov. 2026, 06:001,90671,6
6. nov. 2026, 07:002,50571,6
6. nov. 2026, 08:003,50541,6
6. nov. 2026, 09:004,50540,4
6. nov. 2026, 10:006,50530,4
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
1/48 h
Lengste sammenhengende periode
1 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Vienna

800 m6,5°C1 400 m3,1°C1 900 m−0,2°C0°C · ≈ 1 870 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 870 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 5°C
19—Over vurderingsgrensen · 4°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 2°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
1 400 m

1 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
22—Over vurderingsgrensen · −1°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
07✓Egnet vær · −2°C
1 900 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,2°C
19✓Egnet vær · −3,4°C
20✓Egnet vær · −3,5°C
21✓Egnet vær · −3,9°C
22✓Egnet vær · −4,2°C
23✓Egnet vær · −4,3°C
00✓Egnet vær · −4,5°C
01✓Egnet vær · −4,6°C
02✓Egnet vær · −4,9°C
03✓Egnet vær · −4,9°C
04✓Egnet vær · −4,8°C
05✓Egnet vær · −5,1°C
06✓Egnet vær · −4,9°C
07✓Egnet vær · −5,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

1 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 1 h

Temperaturvarsel time for time3,1 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°10°4. nov., 116. nov., 10
1 400 m · Europe/Vienna
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,3° / 5,4°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−1,1° / 7,1°0 mm (24 h)
6. nov. 20261,9° / 6,5°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:18 · Europe/Vienna

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
800 m1 400 m1 900 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

KitzSki · Gjennomgått: eksempler fra adgangspunkter og forbindelse

Hollersbach · Stasjon valley · Utvalg (ufullstendig): heisRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun ett utvalgt eksempel, ikke en lokal oversikt. Kildens oppdatering har ingen tidssone. Observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • G8 Panoramabahn I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Breitmoos · Panoramabahn II, above HollersbachRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Øvre del ved Breitmoos, ikke dalstasjonen i Hollersbach. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • G9 Panoramabahn II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Breitmoos · utvalgt øvre løype 77 (ufullstendig), ikke en dalnedfart til HollersbachRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun én utvalgt øvre løype ved Breitmoos. Ingen dalnedfart eller retur på ski til Hollersbach er fastslått. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Løypestatus
  • 77 Breitmoos · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
3S-Bahn · Forbindelse Pengelstein–WurzhöheRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Pengelstein – Wurzhöhe

  • D9 3S-Bahn · Meldt stengt (Außer Betrieb)
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

KitzSki · Gjennomgått: eksempler fra adgangspunkter og forbindelse

Hollersbach · Stasjon valley · Utvalg (ufullstendig): heis4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Breitmoos · Panoramabahn II, above Hollersbach4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Breitmoos · utvalgt øvre løype 77 (ufullstendig), ikke en dalnedfart til Hollersbach4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
3S-Bahn · Forbindelse Pengelstein–Wurzhöhe4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:01

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

KitzSki · Gjennomgått: eksempler fra adgangspunkter og forbindelse

Hollersbach · Stasjon valley · Utvalg (ufullstendig): heis3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Breitmoos · Panoramabahn II, above Hollersbach3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Breitmoos · utvalgt øvre løype 77 (ufullstendig), ikke en dalnedfart til Hollersbach3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
3S-Bahn · Forbindelse Pengelstein–Wurzhöhe3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:02

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Hollersbach im Pinzgau?

For Hollersbach im Pinzgau viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Hollersbach im Pinzgau?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Hollersbach im Pinzgau. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Hollersbach im Pinzgau?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Hollersbach im Pinzgau. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Salzburg · Østerrike

Bli kjent med fjellet

En kabelbane åpnet i 2005 forbinder bygda med skiregionen Kitzbühel; varselpunktet ligger ved Panoramabahns dalstasjon. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Bygdas høyde
806 m[5]
Heis fra bygda
Panoramabahn (2005)[5]
Varselpunkt
Panoramabahn · dalstasjon[2]

Før skidagen

Hvilken heis går fra Hollersbach im Pinzgau opp til løypene?

En kabelbane åpnet i 2005 forbinder bygda med skiregionen Kitzbühel; varselpunktet ligger ved Panoramabahns dalstasjon.[5]

Hvordan henger Hollersbach im Pinzgau sammen med KitzSki?

Hollersbach knyttes til KitzSki fra Pinzgau-siden: bygda hører til distriktet Zell am See, ikke Kitzbühel, og kabelbanen er forbindelsen til skiregionen.[5]

Er varslene for 800, 1 400 og 1 900 m ved Hollersbach im Pinzgau observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 800, 1 400 og 1 900 m ved ett representativt punkt (Panoramabahn · dalstasjon).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. KitzSki · SkiområdeKitzSki
  2. Hollersbach · Plassering og høydeOutdooractive
  3. KitzSki · LøypekartKitzSki
  4. KitzSki · Heis- og løypestatusKitzSki
  5. Hollersbach im Pinzgau · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo