Tyrol · Østerrike
Hopfgarten im Brixental: værmelding og snøvarsel
For Hopfgarten im Brixental viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 620 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Hopfgarten im Brixental: Heiser: 0 av 13 åpne (SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Hopfgarten im Brixental station (615 m); målestasjon; Hydrographischer Dienst Tirol; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Hopfgarten im Brixental ligger på 622 m. Med 166,54 km² er den distriktets største kommune, og på Hohe Salve ovenfor ligger Østerrikes høyest beliggende pilegrimskirke.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 13 åpneSkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Hopfgarten im Brixental station (615 m) · målestasjon
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Panoramagondolen fra nabobygda Itter når Kleine Salve på 1 565 m, en skibuss knytter heisene til jernbanestasjonen, og løypene ved Foisching og Schernthanner inkluderer en FIS-lisensiert treningsløype. Tallene for SkiWelt gjelder hele området, ikke bare Hopfgarten im Brixental; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Hopfgarten im Brixental
2 – 10 °C · 1 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 620, 1 200 og 1 800 m er høydejusterte modellvarsler ved turistkontoret, ikke separate værstasjoner. Landsbyhøyden på operatørens kart er ikke en måling ved punktet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,2 | 0 | 77 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 6,8 | 0 | 75 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,8 | 0 | 76 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5,9 | 0 | 79 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,5 | 0 | 86 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,7 | 0 | 87 | 0,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 2,9 | 0 | 90 | 0,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 2,4 | 0 | 91 | 0,3 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 2,3 | 0 | 89 | 0,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 2,1 | 0 | 84 | 0,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 2,3 | 0 | 75 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 2,3 | 0 | 74 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 2,3 | 0 | 74 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 2 | 0 | 75 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 2,1 | 0 | 72 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2,2 | 0 | 70 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,2 | 0 | 69 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,1 | 0 | 69 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,2 | 0 | 68 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,5 | 0 | 66 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 4,2 | 0 | 66 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 6 | 0 | 63 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,4 | 0 | 64 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 8,8 | 0 | 57 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 9,6 | 0 | 58 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 10,1 | 0 | 60 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 10 | 0 | 63 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 9,3 | 0 | 73 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 7,9 | 0 | 80 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 7,2 | 0 | 76 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 7,3 | 0 | 62 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 7 | 0 | 63 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 6,9 | 0 | 63 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 6,6 | 0 | 62 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 6,7 | 0 | 57 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 6,7 | 0 | 54 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 6,6 | 0 | 50 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 6,4 | 0 | 49 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 6,4 | 0 | 47 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 6,6 | 0 | 46 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 6,6 | 0 | 45 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 6,6 | 0 | 44 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 6,6 | 0 | 43 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 6,5 | 0 | 43 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 7,1 | 0 | 44 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 8,6 | 0 | 51 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 9,6 | 0 | 58 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 9,9 | 0 | 61 | 0,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,3°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:006,2°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:009,9°C
Vind: 1,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
620 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,2°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 2,1° / 6,8° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | 2° / 10,1° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 6,4° / 9,9° | 0 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 10:18 · Europe/Vienna
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyperRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kartelementer oppført av kilden. Ingen observasjonstidspunkt per element og ingen verifisering av skitilgang.
Heisstatus
- 20 · 8er Gondelbahn Salvenbahn I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 22 · 8er Gondelbahn Salvenbahn II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 30 · 10er Gondelbahn Salvistabahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 21 · Hohe Salve I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 23 · Rigibahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 24 · Schernthannbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 25 · Foischingbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 27b · Zauberteppich Bodenschmied · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 27a · Zauberteppich Högerfeld · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 31 · Kasbichlbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 33 · Tellerschlepplift Salvista · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 39 · Pfaringlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 36 · Förderband Kelchsau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 20a · Talabfahrt Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 21c · Rigi-Mittelstation Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 21a · Rigi-Mittelstation Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 21b · Rigi-Mittelstation Hopfgarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 22 · Hohe Salve - Rigi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 24a · Schernthannabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 24b · Schernthannabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 24,25 · Skiweg Schernthann Wildbichl - Foisching · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 25a · Foischingabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 25b · Foischingabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 25c · Foischingabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 27b · Zauberteppich Bodenschmied · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 27a · Zauberteppich Högerfeld · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 30,31 · Rigi-Kraftalm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 30 · Talabfahrt Itter · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 31a · Kraftalm - Kasbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 31b · Kraftalm - Kasbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 30,31 · Rigi - Kraftalm Skiweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 33 · Tellerschlepplift-Salvista Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 30a · Piste Kleine Salve · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 31a · Kraftalm - Kasbichl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Hydro Tirol · Stasjon Hopfgarten snow
Stasjon Hopfgarten im Brixental · 615 m · snødybde på bakkenTidsangitt leverandørrapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 12:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Hopfgarten im Brixental station (615 m) · Målt snødybde | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 13
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Hydro Tirol · Stasjon Hopfgarten snow
Stasjon Hopfgarten im Brixental · 615 m · snødybde på bakken4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 12:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Hopfgarten im Brixental station (615 m) · Målt snødybde | 0 |
Hydro Tirol · Stasjon Hopfgarten snow
Stasjon Hopfgarten im Brixental · 615 m · snødybde på bakken3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Hopfgarten im Brixental station (615 m) · Målt snødybde | 3 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Hopfgarten im Brixental?
For Hopfgarten im Brixental viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 620 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Hopfgarten im Brixental?
Snødybde: 0 cm (ved Hopfgarten im Brixental station (615 m); målestasjon; Hydrographischer Dienst Tirol; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Hopfgarten im Brixental?
Heiser: 0 av 13 åpne (SkiWelt Hopfgarten - Itter · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 12:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Fra bygda tar gondolbanen Salvenbahn deg opp til 1 829 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Hopfgarten im Brixental opp til løypene?
Fra bygda tar gondolbanen Salvenbahn deg opp til 1 829 m.[6]
Hvordan henger Hopfgarten im Brixental sammen med SkiWelt?
Panoramagondolen fra nabobygda Itter når Kleine Salve på 1 565 m, en skibuss knytter heisene til jernbanestasjonen, og løypene ved Foisching og Schernthanner inkluderer en FIS-lisensiert treningsløype.[6]
Er varslene for 620, 1 200 og 1 800 m ved Hopfgarten im Brixental observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 620, 1 200 og 1 800 m ved ett representativt punkt (Hopfgarten im Brixental).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Hopfgarten · SkiområdeSkiWelt
- Hopfgarten · Plassering og høydeKitzbüheler Alpen
- SkiWelt · LøypekartSkiWelt
- SkiWelt · Heis- og løypestatusSkiWelt
- Hopfgarten · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Hopfgarten · SkiområdeSkiWelt
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo