Dalarna · Sverige

Idre Fjäll: værmelding og snøvarsel

For Idre Fjäll viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 850 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Idre Fjäll og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Ett fjell, fire sider å kjøre på. Sammenlign høyden med bunnen av fjellet og planlegg dagen med offisielt kart og rapport.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 19. des. · om 45 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker bare Idre Fjäll. Idre Himmelfjäll, Fjätervålen og Grövelsjäll er separate anlegg. Et felles Idre Pass gjør ikke varsler og rapporter utskiftbare.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Idre Fjäll

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 5 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 09:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 600, 750 og 850 m er høydejusterte modellverdier ved ett representativt punkt i Idre Fjäll, ikke tre værstasjoner. Toppen når omtrent 890 m, over øverste nivå.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°8°4. nov., 136. nov., 12
Varselverdier time for time
Idre Fjäll · 750 m · Europe/Stockholm
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 13:004,70863,9
4. nov. 2026, 14:005,10873,7
4. nov. 2026, 15:005,10844,8
4. nov. 2026, 16:004,70864,4
4. nov. 2026, 17:003,80914
4. nov. 2026, 18:0030933,9
4. nov. 2026, 19:002,70963,2
4. nov. 2026, 20:002,40972,6
4. nov. 2026, 21:002,30972,4
4. nov. 2026, 22:002,60973,1
4. nov. 2026, 23:002,80963,9
5. nov. 2026, 00:002,90963,9
5. nov. 2026, 01:002,80964
5. nov. 2026, 02:002,80954,3
5. nov. 2026, 03:002,90954,1
5. nov. 2026, 04:003,10973,3
5. nov. 2026, 05:003,70886
5. nov. 2026, 06:003,70874,7
5. nov. 2026, 07:003,60806,4
5. nov. 2026, 08:003,50815,7
5. nov. 2026, 09:003,70805,9
5. nov. 2026, 10:003,50796,2
5. nov. 2026, 11:003,60775,7
5. nov. 2026, 12:003,70755,7
5. nov. 2026, 13:003,50745,5
5. nov. 2026, 14:0030745,4
5. nov. 2026, 15:002,50776
5. nov. 2026, 16:001,80815,7
5. nov. 2026, 17:001,40854,9
5. nov. 2026, 18:001,10884,6
5. nov. 2026, 19:000,90895,3
5. nov. 2026, 20:000,60913,3
5. nov. 2026, 21:0000952
5. nov. 2026, 22:00−0,30962,1
5. nov. 2026, 23:00−0,40962,3
6. nov. 2026, 00:00−0,40962,2
6. nov. 2026, 01:00−0,80962,5
6. nov. 2026, 02:00−1,20952,1
6. nov. 2026, 03:00−1,70951,4
6. nov. 2026, 04:00−2,10951
6. nov. 2026, 05:00−2,20940,9
6. nov. 2026, 06:00−2,20931
6. nov. 2026, 07:00−2,20891,1
6. nov. 2026, 08:00−2,20890,9
6. nov. 2026, 09:00−1,60871,2
6. nov. 2026, 10:0000810,9
6. nov. 2026, 11:001,40731,2
6. nov. 2026, 12:002,10701,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
7/48 h
Lengste sammenhengende periode
7 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Stockholm

600 m5,6°C750 m4,7°C850 m4,1°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00

600 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

850 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

600 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
19—Over vurderingsgrensen · 3°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
04—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
05—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 3°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
750 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
20—Over vurderingsgrensen · 2°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
850 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 2°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,2°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

7 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 7 h

Temperaturvarsel time for time4,7 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°8°4. nov., 136. nov., 12
750 m · Europe/Stockholm
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,3° / 5,1°0 mm (11 h)
5. nov. 2026−0,4° / 3,7°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,2° / 2,1°0 mm (13 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 09:00 · Hentet: 4. nov., 10:18 · Europe/Stockholm

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
600 m750 m850 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 09:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 10:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Ingen lagret rapport for destinasjonen.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Idre Fjäll?

For Idre Fjäll viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 09:00, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 850 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Idre Fjäll?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Idre Fjäll. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Idre Fjäll?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Idre Fjäll. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Dalarna · Sverige

Bli kjent med fjellet

Nedfartene ligger på nord-, øst-, sør- og vestsiden. Finn siden din på kartet: et varsel ved ett representativt punkt kan ikke beskrive vind og snø på alle sider.

Fjellsider
Nord · øst · sør · vest[1][2]
Kartlagte nedfarter
41 i Idre Fjäll[2]
Topp
Gränjesvålen · omtrent 890 m[3][2]
Rapportens område
Idre Fjäll; naboanleggene er separate[4]

Før skidagen

Omfatter varselet Idre Himmelfjäll eller Fjätervålen?

Nei. Det er konfigurert for Idre Fjäll. Det bredere Idre Pass omfatter andre anlegg, som hver trenger eget varselpunkt og driftsrapport.[4]

Hvor sjekker jeg hvilke heiser jeg kan bruke i Idre Fjäll?

Se operatørens rapport samt kommentarer og åpningstider for hver heis. Noen åpninger er reservert for trening eller konkurranser. PisteWindow har foreløpig ingen verifisert sanntidsrapport for anlegget.[5][6]

Hvordan sammenligner jeg de fire fjellsidene?

Finn nedfarten på det offisielle kartet og sammenlign samme time på de nærmeste høydene. Nivåene deler ett punkt; de er ikke separate varsler for nord-, øst-, sør- og vestsiden.[2]

Hva måler de offisielle snødybdene?

Rapporten skiller mellom snødybde i løype, snødybde i naturlig terreng og nysnø. Dette er ulike målinger. Bekreftet måletid og snøfallsperiode trengs for å sammenligne dem med et varsel; PisteWindow viser ennå ingen verifiserte aktuelle målinger her.[5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Idre Fjäll · SkikjøringIdre Fjäll
  2. Idre Fjäll · 2026 · LøypekartIdre Fjäll
  3. Idre Fjäll · 2025 · TurkartIdre Fjäll
  4. Idre Fjäll · Idre Pass · Områdets avgrensningIdre Fjäll
  5. Idre Fjäll · Vær-, heis- og løyperapportIdre Fjäll
  6. Idre Fjäll · Åpningstider og tilgangIdre Fjäll
  7. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo