Alpes-Maritimes · Frankrike
Isola 2000: værmelding og snøvarsel
For Isola 2000 viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 900 m, 0 mm på 2 250 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 8. nov., 14:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Isola 2000 og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Isola 2000 er en skiby i Mercantour i de franske sørlige Alpene, i departementet Alpes-Maritimes. Byen ligger på 2 000 m, og skiområdet når 2 610 m, med 120 km løyper fordelt på tre sektorer ifølge skistasjonsnettverket Nice Côte d’Azur.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden gjelder skiområdet Isola 2000, som drives av departementet Alpes-Maritimes. Varselet bruker ett punkt ved heisstasjonen Mercantour i byen.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Ingen nylige lokale rapporter
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−0 – 5 °C · 2 250 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Isola 2000 er verdiene på 1 900, 2 250 og 2 600 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet, heisstasjonen Mercantour, ikke observasjoner eller egne værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 14:00 | 0,2 | 0 | 88 | 1,8 |
| 8. nov. 2026, 15:00 | −0,1 | 0 | 92 | 1,1 |
| 8. nov. 2026, 16:00 | −0,2 | 0 | 96 | 0,7 |
| 8. nov. 2026, 17:00 | −0,4 | 0 | 98 | 0,5 |
| 8. nov. 2026, 18:00 | −0,4 | 0 | 98 | 0,7 |
| 8. nov. 2026, 19:00 | −0,2 | 0 | 94 | 1,4 |
| 8. nov. 2026, 20:00 | −0,3 | 0 | 90 | 2,3 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 87 | 2,2 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | 0,1 | 0 | 88 | 2,2 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0 | 93 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | −0,1 | 0 | 97 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | −0,1 | 0 | 99 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 0 | 0 | 100 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 0,4 | 0 | 99 | 2 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 0,5 | 0 | 99 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 0,6 | 0 | 97 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 0,8 | 0 | 94 | 3 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 0,8 | 0 | 96 | 3,5 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 0,9 | 0 | 99 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 1,1 | 0 | 100 | 3 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 1,6 | 0 | 100 | 2 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 2 | 0 | 100 | 3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 2,1 | 0 | 100 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 2,2 | 0,1 | 100 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 2,3 | 0 | 100 | 3,6 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 2,3 | 0 | 100 | 3,8 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 2,3 | 0 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 2,1 | 0 | 100 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 2,2 | 0,4 | 100 | 2 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 2,3 | 0,4 | 100 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 2,3 | 0,3 | 100 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 2,3 | 0,1 | 100 | 1,7 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 2,4 | 0,2 | 100 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 2,3 | 0,3 | 100 | 2,9 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 2,3 | 0,4 | 100 | 2,8 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 2,5 | 1,4 | 100 | 3,2 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 2,7 | 0,2 | 100 | 3,5 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 2,9 | 0,1 | 100 | 3,7 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 3,1 | 1,1 | 100 | 3,1 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 3,2 | 1 | 100 | 3,4 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 3,5 | 0,8 | 100 | 3,2 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 3,5 | 1,6 | 100 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 3,7 | 0,7 | 100 | 2,2 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 4 | 1,3 | 100 | 3 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 4,3 | 0 | 100 | 3,5 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 4,4 | 0 | 100 | 2,7 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 4,7 | 0 | 100 | 2,8 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 4,9 | 0 | 100 | 2,7 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,9°C
Vind: 4,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:000,2°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:002°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 14:00 → 9. nov., 14:00
1 900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 250 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
7 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,2°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | −0,4° / 0,2° | 0 mm (10 h) |
| 9. nov. 2026 | −0,1° / 2,4° | 1,8 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 2,3° / 4,9° | 8,6 mm (14 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 12:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 12:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Isola 2000 · Lumiplan bulletin reported snow depth
Isola 2000 · reported snow depth at 2000 og 2 603 mRapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Isola 2000 · Lumiplan bulletin reported snow depth
Isola 2000 · reported snow depth at 2000 og 2 603 m8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Isola 2000 ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Isola 2000 ?
For Isola 2000 viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 900 m, 0 mm på 2 250 m og 0 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 8. nov., 14:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Isola 2000 ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Isola 2000. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Isola 2000 ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Isola 2000. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Operatøren beskriver tre sektorer. Pelevos passer for nybegynnere, konkurranseløpere og freestylere og har snøparken, Saint-Sauveur har skogsløyper for sikre skiløpere, og Lombarde vender mot sør ved grensen til Italia. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når starter sesongen i Isola 2000?
Operatørens nettsted, kontrollert 8. november 2026, melder at byen og skiområdet åpner igjen 5. desember 2026. Den offisielle livesiden viser hva som er åpent en gitt dag.[4]
Hvor kommer heis- og løypestatus på siden fra?
Operatørens statusside bygger inn en Lumiplan-bulletin med totaler for heiser og løyper. Ved kontrollen 8. november 2026 var blokken tom, så PisteWindow viser heis- og løypestatus som utilgjengelig til det finnes lesbare data.[4]
Hvor kommer snødybden fra?
Fra to kilder. Lumiplan-bulletinen oppgir en snødybde meldt av operatøren på 2 000 og 2 603 m, men PisteWindow viser den bare når datoen for siste snøfall er ny; 8. november 2026 hadde den fortsatt forrige sesongs dato og tall og ble derfor holdt tilbake. Météo-France-stasjonen Isola 2000 på 1 912 m melder én snødybde på bakken per døgn, og siden viser datoen for siste validerte måling.[5][6]
Er varslene for 1 900, 2 250 og 2 600 m i Isola 2000 observasjoner?
Nei. De er modellverdier justert til 1 900, 2 250 og 2 600 m og beregnet i ett representativt punkt, heisstasjonen Mercantour.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Stations Nice Côte d'Azur · SkiområdeStations Nice Côte d’Azur
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Isola 2000 resort site · LøypekartIsola 2000 resort site
- Isola 2000 resort site · Vær-, heis- og løyperapportIsola 2000 resort site
- Isola 2000 / Lumiplan · SnørapportLumiplan
- Météo-France · SnørapportMétéo-France
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo