Jämtland · Sverige
Klövsjö–Storhogna: værmelding og snøvarsel
For Klövsjö–Storhogna viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 04:30 modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Klövsjö–Storhogna: Heiser: 0 av 16 åpne (Vemdalen · Klövsjö; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:40 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Klövsjö; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Klövsjö–Storhogna er Vemdalens ekte fjellside: Klövsjö kaller seg skiløpernes skisted, Storhogna lover naturlig snø, og langrennsløyper trekker også. Værmeldingen beregnes ved hotell Klövsjöfjäll.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 16 åpneVemdalen · Klövsjö
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Klövsjö · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Klövsjö og Storhogna henger sammen og behandles her som ett område. Vemdalsskalet og Björnrike er egne områder i Vemdalen på samme SkiPass, nådd med vei eller skibuss. Ingenting om dem tilskrives denne siden.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Klövsjö–Storhogna
−1 – 6 °C · 800 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 04:30
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
En tabell oppgir området til 448–875 m, lavere enn de to naboene. Nivåene 600, 800 og 1 000 m starter innenfor intervallet, men det øverste ligger langt over heisene, så de øvre verdiene beskriver terreng over dem.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 04:30 · Europe/Stockholm · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 4,5 | 0 | 82,4 | 4,4 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 5,2 | 0 | 78,9 | 5 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,7 | 0 | 76 | 5,6 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 5,9 | 0 | 75,1 | 5,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6 | 0 | 73 | 5,5 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 5,8 | 0 | 73 | 5,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 5,1 | 0 | 72,6 | 5,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,3 | 0 | 76,8 | 6,2 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4 | 0 | 79,8 | 6,1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,9 | 0 | 80,9 | 5,8 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,9 | 0 | 82,4 | 4,9 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,8 | 0 | 79,8 | 5,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,8 | 0 | 80,1 | 5 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,8 | 0 | 80,2 | 4,3 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,8 | 0 | 80,7 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,8 | 0 | 81,7 | 4,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 4,1 | 0 | 82,4 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 4,2 | 0 | 76,5 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 4,1 | 0 | 70,5 | 5,5 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,4 | 0 | 70,5 | 5,4 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,7 | 0 | 71,8 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2 | 0 | 73,1 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1,1 | 0 | 75 | 4,3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,5 | 0 | 77,1 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 0,7 | 0 | 76,9 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 1,7 | 0 | 72,9 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,5 | 0 | 70,6 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 3 | 0 | 68,5 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 3,1 | 0 | 68 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 2,9 | 0 | 69,1 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,4 | 0 | 71,3 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,7 | 0 | 74,7 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1,2 | 0 | 77,1 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1 | 0 | 78,4 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0 | 80,9 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1 | 0 | 82,9 | 4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,1 | 0 | 84,4 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,2 | 0 | 84,1 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1 | 0 | 82,6 | 3,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,8 | 0 | 81,8 | 3,5 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,7 | 0 | 81,5 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,3 | 0 | 84,5 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,3 | 0 | 88,1 | 2 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0 | 89,2 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,2 | 0 | 90 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,2 | 0 | 89,4 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,2 | 0 | 87,9 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,2 | 0 | 86,5 | 2,4 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 4/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 4 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 46 h
3. nov. 2026, 23:30 → 4. nov. 2026, 04:30
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
3,3°C
Vind: 4,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 04:304,5°C
Vind: 4,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 04:305,8°C
Vind: 4,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 04:30Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
1 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,5°Mulighet for snøproduksjon
4 / 48 hLengste kuldeperiode: 4 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,8° / 6° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,5° / 4,2° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,2° / 0,8° | 0 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 04:30 · Hentet: 4. nov., 05:18 · Europe/Stockholm
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 07:0046 h · 800 m · Europe/Stockholm
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: 2,8 °C
Siste varsel: 2,6 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +1 hTidligere varsel: 1 h
Siste varsel: 2 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,8 °C | 2,6 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 1 h | 2 h | +1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 3. nov. 2026, 23:30
Hentet: 4. nov. 2026, 00:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 04:30
Hentet: 4. nov. 2026, 05:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · KlövsjöRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| Klövsjö · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid Klövsjö Express toppstation Metodsidan anger manuell mätning vid Klövsjö Express topp; källorna skiljer sig. Metodsidan anger manuell mätning vid Klövsjö Express topp; källorna skiljer sig. | 0 |
| Klövsjö · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Storslalombacken) | 0 |
| Klövsjö · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Klövsjö · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Klövsjö Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Mellanliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tornliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Fjälliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Katrina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Barnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- SkiStarliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Dalliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Solliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tunneliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Storhognaliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lillhognaliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kalles lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rastdalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Storhogna Kalles · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Klövsjö · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Barnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lillbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tornvänstern · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Flaket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sol · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tunneln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Söderbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kalles backe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Rastdalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Katrina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStarbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nyingen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lätta slingan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjällbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Storhogna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ravinen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ripbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Svartåshanget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Storslalombacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Supersvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valles Skogsbrant · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Parken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · Klövsjö4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| Klövsjö · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid Klövsjö Express toppstation Metodsidan anger manuell mätning vid Klövsjö Express topp; källorna skiljer sig. | 0 |
| Klövsjö · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Storslalombacken) | 0 |
| Klövsjö · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Klövsjö · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · Klövsjö3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 16
| Målested | cm |
|---|---|
| Klövsjö · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid Klövsjö Express toppstation Metodsidan anger manuell mätning vid Klövsjö Express topp; källorna skiljer sig. | 0 |
| Klövsjö · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Storslalombacken) | 0 |
| Klövsjö · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Klövsjö · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Klövsjö–Storhogna?
For Klövsjö–Storhogna viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 04:30 modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Klövsjö–Storhogna?
Snødybde: 0 cm (ved Klövsjö; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Klövsjö–Storhogna?
Heiser: 0 av 16 åpne (Vemdalen · Klövsjö; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
SkiStar beskriver et ekte fjellmiljø med krevende skikjøring i Klövsjö, 100 % naturlig snø i Storhogna og langrennsløyper i verdensklasse. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hva skiller Klövsjö–Storhogna i Vemdalen?
SkiStar kaller Klövsjö skiløpernes skisted med krevende kjøring og sier at Storhogna har 100 % naturlig snø og langrennsløyper i verdensklasse.[5]
Gjelder varselnivået på 1 000 m heisene her?
Nei. En tabell fra en tredjepart oppgir toppen til 875 m, så nivået på 1 000 m beskriver terreng over heisene. Verdiene kommer fra punktet ved hotell Klövsjöfjäll.[2][6]
Kan man gå på ski fra Klövsjö–Storhogna til Björnrike?
Det oppgis ingen skiforbindelse; SkiPasset er felles, og områdene knyttes sammen med vei eller skibuss. Klövsjö og Storhogna henger sammen.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått