Savoie · Frankrike
La Giettaz: værmelding og snøvarsel
For La Giettaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 500 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for La Giettaz og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
La Giettaz er en landsby i Savoie med omtrent 380 innbyggere ved foten av Col des Aravis; skistasjonen ligger i grenda Le Plan på høydene over Arly-dalen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen på omtrent 1 100 m, og løypene hører til Aravis-massivet, ikke til Haute-Savoie-siden ved Megève. Combloux og Le Jaillet er de andre inngangene til det samme sammenhengende området.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
La Giettaz
1 – 11 °C · 1 500 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 04:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 100, 1 500 og 1 900 m er modellestimater for landsbypunktet; ifølge Wikipedia går kommunen fra 1 002 til 2 611 m, så selv den laveste verdien er ikke en dalbunnsmåling.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 10:00 | 8,3 | 0 | 57 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 9,1 | 0 | 58 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 10 | 0 | 56 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 10,6 | 0 | 54 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 10,8 | 0 | 57 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 10 | 0 | 61 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 9,3 | 0 | 58 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 7,8 | 0 | 61 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 6,9 | 0 | 67 | 2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 6,3 | 0 | 66 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 5,9 | 0 | 66 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 5,7 | 0 | 66 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 5,4 | 0 | 67 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 5,3 | 0 | 68 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 5,1 | 0 | 69 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 4,8 | 0 | 69 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 4,6 | 0 | 70 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 4,4 | 0 | 70 | 1 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 4,4 | 0 | 69 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 4 | 0 | 71 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 3,9 | 0 | 72 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 3,5 | 0 | 73 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 3,6 | 0 | 74 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 4,8 | 0 | 83 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 5,1 | 0 | 83 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 6,3 | 0 | 79 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 6,9 | 0 | 76 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 7 | 0 | 79 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 5,7 | 0 | 91 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 3,7 | 1 | 100 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 2,5 | 0,5 | 100 | 1 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 1,9 | 0,2 | 100 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 1,5 | 0,2 | 100 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 1,4 | 0 | 100 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 1,2 | 0 | 100 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | 1,3 | 0 | 100 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | 1,5 | 0 | 100 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | 1,4 | 0 | 100 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | 1,5 | 0 | 100 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | 1,6 | 0 | 99 | 0,2 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | 1,3 | 0 | 100 | 0,2 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | 1,5 | 0 | 98 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | 1,3 | 0 | 99 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | 0,9 | 0 | 100 | 0,1 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | 1,4 | 0 | 95 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | 1,2 | 0 | 97 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | 1,3 | 0 | 97 | 1 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | 2,4 | 0 | 95 | 0,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 64 h
4. nov. 2026, 22:00 → 5. nov. 2026, 04:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
5,7°C
Vind: 0,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:008,3°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:0010,1°C
Vind: 0,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 10:00 → 6. nov., 10:00
1 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 500 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
8,3°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 5,3° / 10,8° | 0 mm (14 h) |
| 6. nov. 2026 | 1,2° / 7° | 1,9 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | 0,9° / 2,4° | 0 mm (10 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 04:00 · Hentet: 5. nov., 07:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 10:00 — 8. nov. 2026, 02:0064 h · 1 500 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: 4,3 °C
Siste varsel: 4,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −5,8 mmTidligere varsel: 7,7 mm
Siste varsel: 1,9 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 4,3 °C | 4,2 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 7,7 mm | 1,9 mm | −5,8 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 22:00
Hentet: 5. nov. 2026, 02:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00
Hentet: 5. nov. 2026, 07:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
La Giettaz · Grande Rare liftRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Utvalgte eksempler på heiser og løyper oppført av kilden, ikke en lokal total. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert. Utenfor driftsperioden er ukjent.
Heisstatus
- TSF GRANDE RARE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
- BLANCHOTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Separat oppført kildeforbindelse. Retning og alle avhengige strekninger må kontrolleres. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Météo-France · Stasjon La Giettaz NIVO
Stasjon LA GIETTAZArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 21. mars 2026, 10:20
| Målested | cm |
|---|---|
| LA GIETTAZ (1 217 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 115 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
La Giettaz · Grande Rare lift5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
La Giettaz · Grande Rare lift4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
La Giettaz · Grande Rare lift3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Stasjon La Giettaz NIVO
Stasjon LA GIETTAZ5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 21. mars 2026, 10:20
| Målested | cm |
|---|---|
| LA GIETTAZ (1 217 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 115 |
Météo-France · Stasjon La Giettaz NIVO
Stasjon LA GIETTAZ4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 21. mars 2026, 10:20
| Målested | cm |
|---|---|
| LA GIETTAZ (1 217 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 115 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i La Giettaz?
For La Giettaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 500 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i La Giettaz?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i La Giettaz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i La Giettaz?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i La Giettaz. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landsbyen har merket Station Verte (siden 2017), og kommunen når opp til 2 611 m. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart, og stasjonens eget antall heiser oppgis ikke her.
Før skidagen
Hvor begynner skistasjonen i La Giettaz?
I grenda Le Plan ifølge Wikipedia, som knytter den til området Portes du Mont-Blanc. Varselpunktet er landsbyen, litt lenger ned, så se heisnavnene for Le Plan.[5][2]
Ligger La Giettaz i Haute-Savoie som Megève?
Nei. La Giettaz ligger i departementet Savoie i Aravis-massivet; Megève ligger i Haute-Savoie. Det har betydning for veivalg og for hvilket turistkontor og hvilken rapport du bruker.[5]
Kan jeg stole på landsbypunktet for været i Aravis?
Bare som en første veiledning. Det beskriver ett modellpunkt rundt 1 100 m; Col des Aravis og de høyere løypene kan avvike, så les de øvre radene og heisrapporten.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Portes du Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
- La Giettaz · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Portes du Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
- Portes du Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
- La Giettaz · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo