Maurienne · Savoie · Frankrike
La Toussuire: værmelding og snøvarsel
For La Toussuire viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0,2 mm på 1 750 m, 0,2 mm på 2 100 m og 0,2 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for La Toussuire: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved La Toussuire (1 750 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
La Toussuire er en grend som er blitt stasjon i kommunen Fontcouverte-la-Toussuire, nådd via D78 fra Arvan-dalen, på omtrent 1 750 m med Tête de Bellard og Pierre du Turc ovenfor.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 12 oppførtLA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved La Toussuire (1 750 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er stasjonen på 1 750 m. Ifølge Wikipedia har La Toussuires eget område 33 løyper over 55 km, en brøkdel av de omtrent 300 km som deles i Sybelles.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
La Toussuire
−3 – 5 °C · 2 100 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Ifølge Wikipedia går stasjonen fra 1 680 til 2 431 m. Verdiene for 1 750, 2 100 og 2 400 m er modellestimater for ett punkt, ikke målinger fra de heisene.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | −0,4 | 0 | 72,6 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 1,1 | 0 | 63 | 2 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 2 | 0 | 59,3 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 2,5 | 0 | 55,1 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,3 | 0 | 51,4 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 2,7 | 0 | 51,9 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 2,5 | 0 | 53,2 | 3 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 1,6 | 0 | 56,7 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −0,6 | 0 | 66,2 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −1,6 | 0 | 71,3 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −1,5 | 0 | 71,7 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −2,1 | 0 | 74,8 | 2,1 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −3 | 0 | 77,9 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −3,3 | 0 | 79,6 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −3,3 | 0 | 80,5 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,1 | 0,1 | 79 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2 | 0,1 | 81 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −1,8 | 0 | 81,2 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −1,4 | 0 | 79,6 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1,9 | 0 | 80,3 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −2,4 | 0 | 79,8 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −2,8 | 0 | 80 | 2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −2,9 | 0 | 80,7 | 2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 81,1 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 0,4 | 0 | 71,4 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,3 | 0 | 63,3 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 3,6 | 0 | 57,4 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,5 | 0 | 54,8 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5 | 0 | 53,3 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,5 | 0 | 54,8 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4,2 | 0 | 56,6 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 2,9 | 0 | 64,6 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1,4 | 0 | 73,9 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0,7 | 0,7 | 79,7 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,1 | 0,6 | 88,7 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −0,6 | 0,6 | 92 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,8 | 0,8 | 90,1 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,9 | 0,9 | 89,3 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −1,2 | 1,1 | 92 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,5 | 1,1 | 94,8 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1,6 | 0,7 | 95,2 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,6 | 0,7 | 95 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1,6 | 0,6 | 94,7 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,6 | 0,6 | 93,7 | 1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,5 | 0,9 | 93,1 | 1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,8 | 0,6 | 94,9 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,8 | 0,2 | 93,2 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 91,6 | 1,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,2 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 26/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 16 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 52 h
4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,2°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17−0,4°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:172,2°C
Vind: 1,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 750 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 100 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
3 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
−0,4°Mulighet for snøproduksjon
26 / 48 hLengste kuldeperiode: 16 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −3,3° / 3,3° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,9° / 5° | 4,9 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,2° / −1,5° | 5,4 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 2 100 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: −0,1 °C
Siste varsel: −0,1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +1,5 mmTidligere varsel: 9,3 mm
Siste varsel: 10,8 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +2 mmTidligere varsel: 8,6 mm
Siste varsel: 10,7 mm - Timer med egnet værModellert
- +5 hTidligere varsel: 21 h
Siste varsel: 26 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,1 °C | −0,1 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 9,3 mm | 10,8 mm | +1,5 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 8,6 mm | 10,7 mm | +2 mm |
| Timer med egnet værModellert | 21 h | 26 h | +5 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 00:17
Hentet: 4. nov. 2026, 01:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 06:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 4-TC COTE DU BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 7-TSD MEDAILLE OR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 8-TSD LES RAVIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9-TSD TETE BELLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14-TS LE CHAPUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15-TS GRAND TRUC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 19-TS LIAISON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 20-TS LE SOLEIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5-TK LA MUSIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6-TK PTE VERDETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1-LES GRAND LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2-LES PETITS LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- GRANDS LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA MUSIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA PETITE VERDETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PETITS LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COMBORCIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESCARGOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE MAROLAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE PETIT COIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE SOLEIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES CRETES DU FOEHN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES RAVIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES RETENUES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BELLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRAND TRUC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA COTE DU BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA FLECHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA GRANDE VERDETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE CHAPUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE COQ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES GORGES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LOUIS BUISSON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MUR DU FOEHN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PISTE A PAT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RENARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE DU COQ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE J-P AUGERT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STEPHANE LAURENCE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VILLARINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COULOIR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES TRIOS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VALLEE PERDUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Les Sybelles · Meldt snø · La Toussuire
La Toussuire · Meldt snødybde på 1 750 mRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| La Toussuire (1 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Meldt snø · La Toussuire
La Toussuire · Meldt snødybde på 1 750 m4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| La Toussuire (1 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Les Sybelles · Meldt snø · La Toussuire
La Toussuire · Meldt snødybde på 1 750 m3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| La Toussuire (1 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i La Toussuire?
For La Toussuire viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0,2 mm på 1 750 m, 0,2 mm på 2 100 m og 0,2 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i La Toussuire?
Snødybde: 0 cm (ved La Toussuire (1 750 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i La Toussuire?
Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LA TOUSSUIRE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Av de 33 løypene er én svart, 17 røde, 11 blå og 4 grønne, betjent av 20 anlegg inkludert en gondol og ni stolheiser, pluss 25 km langrenn. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvordan kjører jeg til La Toussuire?
Via D78 fra landsbyen Fontcouverte i Arvan-dalen, ifølge Wikipedia. Vinterstatus på veiene og kjettingkrav er ikke en del av denne siden.[4]
Er La Toussuire bare et lite skiområde?
Det egne området er beskjedent med 33 løyper over 55 km, men det er en del av Sybelles og knyttet til Le Corbier med to stolheiser siden 1985. Det felles nettet er langt større enn stedet alene.[4]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- La Toussuire · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
- La Toussuire · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
- Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
- La Toussuire · Fakta og områdeinformasjonWikipédia