Maurienne · Savoie · Frankrike

Le Corbier: værmelding og snøvarsel

For Le Corbier viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0,2 mm på 1 550 m, 0,6 mm på 2 000 m og 0,6 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Le Corbier: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Le Corbier på 1 550 m er en planlagt stasjon som åpnet 30. desember 1967 med bygninger ved foten av heisene, vendt mot Aiguilles d’Arves på andre siden av dalen.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 12 oppførtLE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)
  • ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier) Antall åpne ukjent · 3 oppført
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er stasjonen på 1 549 m i kommunen Villarembert. Tallene for Sybelles dekker fem steder, så varselet for Le Corbier beskriver verken La Toussuire eller landsbyene i Arves.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Le Corbier

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 5 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 1 550, 2 000 og 2 400 m er modellestimater for punktet på 1 549 m, ikke målinger fra stolheisene i Le Corbier.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time0,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°7°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
Le Corbier · 2 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:000,6076,23,6
4. nov. 2026, 10:001,4071,13,7
4. nov. 2026, 11:002,4064,64,5
4. nov. 2026, 12:002,6062,14,9
4. nov. 2026, 13:003,1059,45,2
4. nov. 2026, 14:002,8059,25,1
4. nov. 2026, 15:002,3061,44,7
4. nov. 2026, 16:001,8063,34,1
4. nov. 2026, 17:000,6070,73,8
4. nov. 2026, 18:00−0,3074,83,5
4. nov. 2026, 19:000,2072,83,4
4. nov. 2026, 20:00−0,5078,13,2
4. nov. 2026, 21:00−1,50833,2
4. nov. 2026, 22:00−1,7083,13,1
4. nov. 2026, 23:00−1,2082,63,3
5. nov. 2026, 00:00−0,20,380,83,4
5. nov. 2026, 01:00−0,50,283,83,1
5. nov. 2026, 02:00−0,50,182,92,9
5. nov. 2026, 03:000,1079,73,1
5. nov. 2026, 04:00−0,8082,42,8
5. nov. 2026, 05:00−1,1082,22,8
5. nov. 2026, 06:00−1,5082,82,8
5. nov. 2026, 07:00−1,3082,82,8
5. nov. 2026, 08:00−0,7081,72,8
5. nov. 2026, 09:001075,53,4
5. nov. 2026, 10:002,5069,73,4
5. nov. 2026, 11:003,5067,33,5
5. nov. 2026, 12:004,3065,23,4
5. nov. 2026, 13:004,9062,83,2
5. nov. 2026, 14:004,6063,63,1
5. nov. 2026, 15:004066,73
5. nov. 2026, 16:0030,173,82,6
5. nov. 2026, 17:0020,281,72,1
5. nov. 2026, 18:001,31,187,12,1
5. nov. 2026, 19:000,80,891,92,2
5. nov. 2026, 20:000,61,592,52,3
5. nov. 2026, 21:000,50,690,52,5
5. nov. 2026, 22:000,61,489,92,7
5. nov. 2026, 23:000,41,693,62,4
6. nov. 2026, 00:000,40,993,82,4
6. nov. 2026, 01:000,40,792,52,4
6. nov. 2026, 02:000,50,791,42,2
6. nov. 2026, 03:000,50,891,61,9
6. nov. 2026, 04:000,41,191,81,8
6. nov. 2026, 05:000,21921,7
6. nov. 2026, 06:0000,392,81,6
6. nov. 2026, 07:000,3088,41,6
6. nov. 2026, 08:00−0,4086,11,4
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,6 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
10/48 h
Lengste sammenhengende periode
5 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 52 h

4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 550 m2,7°C2 000 m0,6°C2 400 m−2,4°C0°C · ≈ 2 080 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 080 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

1 550 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 400 m

0,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 550 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
19—Over vurderingsgrensen · −0°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
2 000 m

9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,3°C
19—Over vurderingsgrensen · −2°C
20✓Egnet vær · −2,3°C
21✓Egnet vær · −2,9°C
22✓Egnet vær · −3,1°C
23✓Egnet vær · −2,6°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
04✓Egnet vær · −2,3°C
05✓Egnet vær · −2,6°C
06✓Egnet vær · −2,9°C
07✓Egnet vær · −2,7°C
2 400 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,2°C
19✓Egnet vær · −4,8°C
20✓Egnet vær · −5,1°C
21✓Egnet vær · −5,8°C
22✓Egnet vær · −6°C
23✓Egnet vær · −5,5°C
00✓Egnet vær · −4,7°C
01✓Egnet vær · −4,8°C
02✓Egnet vær · −4,9°C
03✓Egnet vær · −4,5°C
04✓Egnet vær · −5,2°C
05✓Egnet vær · −5,5°C
06✓Egnet vær · −5,8°C
07✓Egnet vær · −5,6°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

10 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 5 h

Temperaturvarsel time for time0,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°7°4. nov., 096. nov., 08
2 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−1,7° / 3,1°0 mm (15 h)
5. nov. 2026−1,5° / 4,9°7,9 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,4° / 0,5°5,5 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 550 m2 000 m2 400 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 2 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 0,8 °C
Siste varsel: 1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,1 mmTidligere varsel: 13,4 mm
Siste varsel: 13,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−0,8 mmTidligere varsel: 9,4 mm
Siste varsel: 8,6 mm
Timer med egnet værModellert
−2 hTidligere varsel: 12 h
Siste varsel: 10 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,8 °C1 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel13,4 mm13,5 mm+0,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert9,4 mm8,6 mm−0,8 mm
Timer med egnet værModellert12 h10 h−2 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 550 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 6.3-TK DU BERGER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6.1-TAPIS DE LA GRANDE OURSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6.2-TAPIS DE LA PETITE OURSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • ESPACE DEBUTANT CORBIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 1-TSD VOIE LACTEE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 8-TSD SYBELLES EXPRESS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 12-TSD MONT CORBIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 26-TSD GASTON EXPRESS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 7-TSF OURSON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11-TSF DES ENVERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 10-TK BABY BAIKO · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14-TK VADROUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25-TK LES NIEBLAIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25-TK NIEBLAIS I · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25-TK NIEBLAIS II · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25-TK NIEBLAIS III · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • BAIKO · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • JARDINS D'ENFANTS ESF · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES JARDINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PLAN DE LA GUERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PTIT LOUP · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRANDE VADROUILLE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRANDE VADROUILLE HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA PETITE VADROUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA PIROUETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA TORTUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE SAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES 3 LOUVETEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES FAMILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES MARGUERITES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES RACOURTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • OUILLON 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PETIT PRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • APOLLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA COMBE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA COMBE HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA CULBUTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA FRITE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA FRITE HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES ENVERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE DE SLALOM · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VA DOUCEMENT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • J-N AUGERT BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • J-N AUGERT HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE CHARDON HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES JONQUILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Stasjon Le Corbier NIVO

Stasjon Le CorbierArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
9. apr. 2026, 10:53
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Le Corbier (1 585 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.52
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

ESPACE DES ETOILES - LE CORBIER Zone débutant · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Stasjon Le Corbier NIVO

Stasjon Le Corbier4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
9. apr. 2026, 10:53
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Le Corbier (1 585 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.52
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Le Corbier?

For Le Corbier viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0,2 mm på 1 550 m, 0,6 mm på 2 000 m og 0,6 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Le Corbier?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Le Corbier. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Le Corbier?

Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (LE CORBIER · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Maurienne · Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Stasjonen åpnet med 17 km utstyrte løyper, og fjellet Corbier bak den når 2 265 m. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
Le Corbier · 1 549 m[2]
Åpnet
30. des. 1967[4]
Forbindelse til La Toussuire
To stolheiser siden 1985[4]
Skiområde
Les Sybelles · ≈ 310 km[5]

Før skidagen

Hvordan kjører jeg fra Le Corbier til La Toussuire?

To stolheiser har knyttet stedene sammen siden 1985 som området Grand Large. Om begge går en gitt dag, står i Sybelles’ heisrapport og ikke i dette varselet.[4][3]

Ligger Le Corbier høyere enn Saint-Jean-d’Arves?

Omtrent det samme ved basen: Le Corbier ligger på 1 550 m, og skibasen i Saint-Jean-d’Arves, La Chal, nær 1 600 m. Forskjellen er dalen: Le Corbier ser over Arvan mot Arves.[4][2]

Hvorfor passer ikke varselet for Le Corbier på hele Sybelles?

Fordi området strekker seg fra omtrent 1 300 m ved Les Bottières til 2 620 m ved Perrons og knytter sammen steder i flere dalposisjoner. Ett punkt på 1 549 m kan ikke stå for alt det.[5][2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Le Corbier · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
  2. Le Corbier · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
  3. Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
  4. Le Corbier · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
  5. Les Sybelles · Fakta og områdeinformasjonWikipédia