Hautes-Alpes · Frankrike

Le Monêtier-les-Bains: værmelding og snøvarsel

For Le Monêtier-les-Bains viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0,5 mm på 1 500 m, 3,3 mm på 2 100 m og 3,3 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Le Monêtier-les-Bains: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer; Serre Chevalier / Websenso; Hentet 4. nov., 10:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Le Monêtier-les-Bains er et høytliggende sted i Serre Chevalier; varselet bruker et punkt i P6 · mairie.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 12 oppførtmonetier · Oppført av kilden: lokale sektorer
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Le Monêtier-les-Bains er et sted i skiområdet Serre Chevalier; områdets totaltall gjelder ikke bare Le Monêtier-les-Bains. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Le Monêtier-les-Bains

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Le Monêtier-les-Bains

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 1 °C · 2 100 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Le Monêtier-les-Bains er verdiene på 1 500, 2 100 og 2 800 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet P6 · mairie, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time−0,9 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°3°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Le Monêtier-les-Bains · 2 100 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:00−0,90,281,34,6
4. nov. 2026, 12:00−0,40,277,94,9
4. nov. 2026, 13:00−0,30,276,85,2
4. nov. 2026, 14:00−0,50,3775,1
4. nov. 2026, 15:00−1,10,3804,8
4. nov. 2026, 16:00−1,60,583,34,2
4. nov. 2026, 17:00−2,10,1883,9
4. nov. 2026, 18:00−2,40913,6
4. nov. 2026, 19:00−2,50943,5
4. nov. 2026, 20:00−2,70953,5
4. nov. 2026, 21:00−2,9095,53,4
4. nov. 2026, 22:00−2,90,295,63,4
4. nov. 2026, 23:00−2,50,395,63,6
5. nov. 2026, 00:00−2,30,595,83,7
5. nov. 2026, 01:00−2,60,396,43,5
5. nov. 2026, 02:00−2,50,296,33,4
5. nov. 2026, 03:00−2,6096,33,4
5. nov. 2026, 04:00−2,7096,33,3
5. nov. 2026, 05:00−2,8096,23,2
5. nov. 2026, 06:00−2,8096,23,1
5. nov. 2026, 07:00−2,7096,23,1
5. nov. 2026, 08:00−2,7096,63,1
5. nov. 2026, 09:00−1,7093,13,4
5. nov. 2026, 10:00−0,90903,4
5. nov. 2026, 11:00−0,30893,6
5. nov. 2026, 12:000,3086,13,6
5. nov. 2026, 13:000,90833,5
5. nov. 2026, 14:000,9084,33,5
5. nov. 2026, 15:000,60,288,33,3
5. nov. 2026, 16:00−0,10,593,32,9
5. nov. 2026, 17:00−0,41,695,42,6
5. nov. 2026, 18:00−11,2982,4
5. nov. 2026, 19:00−1,10,898,52,7
5. nov. 2026, 20:00−1,10,898,52,8
5. nov. 2026, 21:00−1,20,998,73,1
5. nov. 2026, 22:00−1,21,298,63,2
5. nov. 2026, 23:00−1,10,898,72,8
6. nov. 2026, 00:00−1,20,898,42,6
6. nov. 2026, 01:00−1,30,898,32,6
6. nov. 2026, 02:00−1,3198,32,4
6. nov. 2026, 03:00−1,31,598,52,3
6. nov. 2026, 04:00−1,32,298,22,1
6. nov. 2026, 05:00−1,50,397,61,9
6. nov. 2026, 06:00−2,1097,51,6
6. nov. 2026, 07:00−1,6097,21,7
6. nov. 2026, 08:00−1,5096,21,6
6. nov. 2026, 09:00−1095,11,7
6. nov. 2026, 10:00−0,4094,62
Modellert snøfall · neste 24 timer
3,3 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
24/48 h
Lengste sammenhengende periode
23 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 50 h

4. nov. 2026, 00:18 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 500 m2,7°C2 100 m−0,9°C2 800 m−5,1°C0°C · ≈ 1 950 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 950 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 500 m

0,5 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

3,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 800 m

3,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 500 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
2 100 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,2°C
19✓Egnet vær · −3,1°C
20✓Egnet vær · −3,2°C
21✓Egnet vær · −3,4°C
22✓Egnet vær · −3,4°C
23✓Egnet vær · −3°C
00✓Egnet vær · −2,8°C
01✓Egnet vær · −3°C
02✓Egnet vær · −2,9°C
03✓Egnet vær · −3°C
04✓Egnet vær · −3,1°C
05✓Egnet vær · −3,2°C
06✓Egnet vær · −3,2°C
07✓Egnet vær · −3,1°C
2 800 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −7,4°C
19✓Egnet vær · −7,3°C
20✓Egnet vær · −7,4°C
21✓Egnet vær · −7,6°C
22✓Egnet vær · −7,6°C
23✓Egnet vær · −7,2°C
00✓Egnet vær · −7°C
01✓Egnet vær · −7,2°C
02✓Egnet vær · −7,1°C
03✓Egnet vær · −7,2°C
04✓Egnet vær · −7,3°C
05✓Egnet vær · −7,4°C
06✓Egnet vær · −7,4°C
07✓Egnet vær · −7,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−0,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

24 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 23 h

Temperaturvarsel time for time−0,9 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°3°4. nov., 116. nov., 10
2 100 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−2,9° / −0,3°2,3 mm (13 h)
5. nov. 2026−2,8° / 0,9°9 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,1° / −0,4°6,6 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 500 m2 100 m2 800 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 2 100 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: −1,3 °C
Siste varsel: −1,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+4,7 mmTidligere varsel: 13,2 mm
Siste varsel: 17,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+4,6 mmTidligere varsel: 13,1 mm
Siste varsel: 17,7 mm
Timer med egnet værModellert
+1 hTidligere varsel: 23 h
Siste varsel: 24 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−1,3 °C−1,4 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel13,2 mm17,9 mm+4,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert13,1 mm17,7 mm+4,6 mm
Timer med egnet værModellert23 h24 h+1 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 800 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source

monetier · Oppført av kilden: lokale sektorerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorer oppført av kilden. Kilden oppgir ingen verifisert observasjonstidsstempel. Utenfor driftsperioden er ikke en gjeldende åpning eller stenging.

Heisstatus
  • Télésiège BACHAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège AYA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège LAUZIERES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski CHANTELOUBE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski ECOLE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski ETOILE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Téléski PRE CHABERT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis CHARMETTES · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège EYCHAUDA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège CIBOUIT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège CUCUMELLE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Télésiège YRET · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • ROCHAMOUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ROUTE DES ESPAGNOLS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • AYA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BRETELLE CORVARIA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHAUME · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CLOT GAILLARD · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CORVARIA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • JARDIN · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBE RATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • EYCHAUDA · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PAS DE L ANE · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TETRAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ROUGE CIBOUIT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ROUGE YRET · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COL DU VENT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • NOIRE CIBOUIT · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TABUC · Ukjent · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Serre Chevalier stations

Stasjon SERRE CHE-LE MONETIER_NIVOArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
18. apr. 2026, 10:13
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
SERRE CHE-LE MONETIER_NIVO (2 185 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.60
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source

monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Serre Chevalier · Drift, avgrenset til source

monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Serre Chevalier stations

Stasjon SERRE CHE-LE MONETIER_NIVO4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
18. apr. 2026, 10:13
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
SERRE CHE-LE MONETIER_NIVO (2 185 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.60
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Le Monêtier-les-Bains?

For Le Monêtier-les-Bains viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0,5 mm på 1 500 m, 3,3 mm på 2 100 m og 3,3 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Le Monêtier-les-Bains?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Le Monêtier-les-Bains. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Le Monêtier-les-Bains?

Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (monetier · Oppført av kilden: lokale sektorer; Serre Chevalier / Websenso; Hentet 4. nov., 10:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Hautes-Alpes · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Le Monêtier-les-Bains er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Le Monêtier-les-Bains[1]
Skiområde
Serre Chevalier[1]
Varselpunkt
P6 · mairie[2]

Før skidagen

Er Le Monêtier-les-Bains hele skiområdet Serre Chevalier?

Nei. Serre Chevalier omfatter flere steder, og Le Monêtier-les-Bains er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Le Monêtier-les-Bains åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Le Monêtier-les-Bains. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 1 500, 2 100 og 2 800 m ved Le Monêtier-les-Bains observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 500, 2 100 og 2 800 m ved ett representativt punkt (P6 · mairie).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Serre Chevalier · SkiområdeSerre Chevalier Vallée Briançon
  2. Le Monêtier-les-Bains · Plassering og høydeSerre Chevalier Vallée Briançon
  3. Serre Chevalier · LøypekartSerre Chevalier Vallée Briançon
  4. Serre Chevalier · Heis- og løypestatusSerre Chevalier Vallée Briançon
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo