Graubünden · Sveits

Lenzerheide: værmelding og snøvarsel

For Lenzerheide viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 100 m og 0 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Lenzerheide: Heiser: 0 av 29 åpne (Lenzerheide · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe; Arosa Lenzerheide; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Lenzerheide er den største halvdelen av Arosa Lenzerheide målt i heiser, ved foten av Parpaner Rothorn i kommunen Vaz/Obervaz. Operatørens rapport gir stedet 29 av de 43 heisene.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 29 åpneLenzerheide · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Det publiseres bare én samlet løypelengde, 225 km, for Arosa og Lenzerheide sammen, pluss åtte funparker og sju barneområder. Ingenting er delt opp etter sted, så Lenzerheide-listen er et sett heisnavn heller enn en lokal lengde.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Lenzerheide

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−4 – 7 °C · 2 100 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene 1 500, 2 100 og 2 800 m er modellestimater for Lenzerheide Post, ikke målinger. De beskriver ett punkt i landsbyen, ikke Scalottas, Stätzerhorn eller Rothorn, som rapporten fører som egne heiser.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Zurich · MET Norway

Temperaturvarsel time for time3,3 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°9°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Lenzerheide · 2 100 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:003,3056,31,7
4. nov. 2026, 12:003,5054,62,2
4. nov. 2026, 13:003,7054,92,1
4. nov. 2026, 14:003,9053,72,3
4. nov. 2026, 15:003,4056,42,2
4. nov. 2026, 16:002,3061,51,5
4. nov. 2026, 17:000,2074,20,9
4. nov. 2026, 18:00−0,7078,90,9
4. nov. 2026, 19:00−1,5082,61
4. nov. 2026, 20:00−2,1084,11,1
4. nov. 2026, 21:00−2,3084,31,3
4. nov. 2026, 22:00−2,6083,51,4
4. nov. 2026, 23:00−2,1083,41,5
5. nov. 2026, 00:00−2,4083,51,5
5. nov. 2026, 01:00−2,9084,61,5
5. nov. 2026, 02:00−3085,41,6
5. nov. 2026, 03:00−3,2086,11,7
5. nov. 2026, 04:00−3,4086,61,8
5. nov. 2026, 05:00−3,7086,91,9
5. nov. 2026, 06:00−3,5087,11,9
5. nov. 2026, 07:00−3,9087,61,9
5. nov. 2026, 08:00−2,6086,92,2
5. nov. 2026, 09:000,1074,62,1
5. nov. 2026, 10:002,7062,12
5. nov. 2026, 11:004,80532
5. nov. 2026, 12:006,1048,52,1
5. nov. 2026, 13:006,7047,62,2
5. nov. 2026, 14:006,7048,32,1
5. nov. 2026, 15:006,1050,82
5. nov. 2026, 16:004,80601,3
5. nov. 2026, 17:001,6070,61,2
5. nov. 2026, 18:000,20761,4
5. nov. 2026, 19:00−1080,21,6
5. nov. 2026, 20:00−2083,41,8
5. nov. 2026, 21:00−2,4084,82,2
5. nov. 2026, 22:00−2,6084,92,2
5. nov. 2026, 23:00−2,6081,62
6. nov. 2026, 00:00−3,1080,32,1
6. nov. 2026, 01:00−3,5080,92
6. nov. 2026, 02:00−3,7081,91,8
6. nov. 2026, 03:00−3,6081,11,7
6. nov. 2026, 04:00−3,60801,6
6. nov. 2026, 05:00−3,2079,31,6
6. nov. 2026, 06:00−3,2079,11,5
6. nov. 2026, 07:00−2,5077,91,4
6. nov. 2026, 08:00−1,1074,31,5
6. nov. 2026, 09:002,30641,8
6. nov. 2026, 10:003,8058,11,5
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
29/48 h
Lengste sammenhengende periode
15 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 50 h

4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 500 m6,9°C2 100 m3,3°C2 800 m−0,9°C0°C · ≈ 2 650 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 650 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 500 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 500 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 0°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
04—Over vurderingsgrensen · −1°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
2 100 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,4°C
19✓Egnet vær · −2,9°C
20✓Egnet vær · −3,4°C
21✓Egnet vær · −3,6°C
22✓Egnet vær · −3,9°C
23✓Egnet vær · −3,5°C
00✓Egnet vær · −3,7°C
01✓Egnet vær · −4,2°C
02✓Egnet vær · −4,2°C
03✓Egnet vær · −4,3°C
04✓Egnet vær · −4,5°C
05✓Egnet vær · −4,8°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,9°C
2 800 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −6,4°C
19✓Egnet vær · −7°C
20✓Egnet vær · −7,5°C
21✓Egnet vær · −7,7°C
22✓Egnet vær · −8°C
23✓Egnet vær · −7,5°C
00✓Egnet vær · −7,8°C
01✓Egnet vær · −8,2°C
02✓Egnet vær · −8,3°C
03✓Egnet vær · −8,4°C
04✓Egnet vær · −8,6°C
05✓Egnet vær · −8,9°C
06✓Egnet vær · −8,7°C
07✓Egnet vær · −9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,3°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

29 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 15 h

Temperaturvarsel time for time3,3 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°9°4. nov., 116. nov., 10
2 100 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−2,6° / 3,9°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−3,9° / 6,7°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−3,7° / 3,8°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Zurich

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 500 m2 100 m2 800 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 2 100 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: −0,1 °C
Siste varsel: 0 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
−1 hTidligere varsel: 30 h
Siste varsel: 29 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−0,1 °C0 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert30 h29 h−1 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 800 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Lenzerheide · Oppført av kilden: vinterrapportgruppeRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Gruppe oppført av operatøren, ikke en verifisert fullstendig oversikt. Kildens observasjonstidspunkt og gjeldende tilgang er ikke verifisert. Forbindelser er separate.

Heisstatus
  • Crestas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tgantieni · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Scalottas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Fadail 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Fadail 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Pedra Grossa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Gertrud · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Lavoz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Valbella · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cumascheals · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Proschieri · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Stätzerhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Stätzertäli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Obertor · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Panoramabahn Heidbüel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Pradafenz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Pradaschier · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Windegga · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Rothorn 1. Sektion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Rothorn 2. Sektion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Scharmoin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Crappa Grossa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Weisshorn Speed · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Heimberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Motta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Urdenfürggli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Fastatsch · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Dieschen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Lantsch Lenz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 46 Crestas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 47 Crestas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 48 Verbindung: Crestas ↦ Val Sporz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 44 Val Sporz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 45a Friedmann · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 45 Madlainas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 40a Sie & Er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 46 Skischul-Piste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 49 Fadail · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 40b Fadail · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 40 Schäfermulde · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 42 Plam da Bots · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 42a FIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 55a FIS Traverse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 42b Ravugn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 43 Alte FIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 53 Pedra Grossa Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 50a Jammeri · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 50 Nova · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 51 Danis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 51a Danis ↦ Lavoz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 52 Nova ↦ Lavoz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 54 Sissi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 62 Foppa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 61 Livia Piste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 55 Sisseala · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 63 Mulde · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 64 Netzpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 60a Originale Lavoz Abschnitt 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 60b Originale Lavoz Abschnitt 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 66 Cumascheals Alter Rennhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 65 Cresta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 65a Lavoz ↦ Stätz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 67 Cumascheals blau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 68a Chumascheals rot · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 68 Valetta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 52a Milchstrasse/Hochstand · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 68b Val Schameala · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 75 Verbindung: Valbella ↦ Stätz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 76 Sartons ↦ Valbella · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 70c Proschieri Abschnitt 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 77 Obertor · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 60 Stätzerhorn ↦ Lavoz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 72 Black Viper · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 71 Zündhölzli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 70 Die Rote · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 70a Täli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 73 Safari · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 74 Wasserböden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 70b Proschieri · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 78 Damiez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 74a Stallpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 73a Riedboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 78a Farbela ↦ Churwalden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 79 Proschieri ↦ Churwalden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 21 Totälpli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 21a Lunar Lane · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 21b Caracciola-Weg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 20 Urdenfürggli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 22 Hansruedisträumli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 22a Plams · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 20a Motta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 20b Bischofsboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 23a Untere Leons · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 23b Heimberg ↦ Speed · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25 Heimberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25b Älpliweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25a Stierenstall · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 26 Standard Scharmoin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 27 Slalomhang Crappa Grossa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 28 Scharmoin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 28a Älpliweg / Schluocht · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 29 Valbella · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 21c Crapera · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 30 Curtschin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 31 Bossi-Hang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 24 Weltcup-Strecke Silvano Beltrametti · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Fastatsch · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Dieschen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 43a 43a · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 43c Obere See Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 49a Fadail · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 80 Grünbühl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 81 Schrägrot · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 81a Rot zur Alp · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 82 Schwarz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 82a Kill Bill · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 83 Talabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 84 Pradafenz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retningRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Arosa → Lenzerheide

  • Hörnli-Express · Meldt stengt
  • Urdenbahn · Meldt stengt
  • 20 Urdenfürggli · Meldt stengt
  • 20a Motta · Meldt stengt
  • 20b Bischofsboden · Meldt stengt
  • 28a Älpliweg / Schluocht · Meldt stengt

Lenzerheide → Arosa

  • Urdenfürggli · Meldt stengt
  • Urdenbahn · Meldt stengt
  • 5 Hörnli Traverse · Meldt stengt
  • 5b Zufahrt SB Hörnli Talstation · Meldt stengt
  • 2c Alpenblick - Hörnli-Express Tal · Meldt stengt
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Plang Bi

Stasjon Plang BiArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Plang Bi (2 495 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.1
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Lenzerheide · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Arosa Lenzerheide · vinterrapportgrupper

Lenzerheide · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Arosa–Lenzerheide · ufullstendig forbindelseskontekst etter retning3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Plang Bi

Stasjon Plang Bi4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Plang Bi (2 495 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.1
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Lenzerheide?

For Lenzerheide viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 100 m og 0 mm på 2 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Lenzerheide?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Lenzerheide. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Lenzerheide?

Heiser: 0 av 29 åpne (Lenzerheide · Oppført av kilden: vinterrapportgruppe; Arosa Lenzerheide; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Graubünden · Sveits

Bli kjent med fjellet

Lenzerheide-listen omfatter blant annet Rothorn (to seksjoner), Scalottas, Stätzerhorn, Panoramabahn Heidbüel, Weisshorn Speed, Motta, Urdenfürggli, Crestas, Tgantieni, Fadail, Pedra Grossa og Valbella. Ifølge Wikipedia er løypene godkjent for alle alpine FIS-verdenscuprenn for kvinner og menn.

Varselpunkt
Lenzerheide Post[2]
Lenzerheide-heiser i rapporten
29 av 43[4]
Kommune
Vaz/Obervaz · distriktet Albula[5]
Konkurransehistorikk
VM i skiskyting 2025 · VM i MTB 2018[5]

Før skidagen

Hvilke heiser går fra Lenzerheide opp til Rothorn?

Rapporten fører Rothorn 1 og Rothorn 2 som de to seksjonene, og den første har siste nedfart kl. 17:00. Scalottas, Stätzerhorn og Weisshorn Speed er egne poster med egne tider.[4]

Hører de 225 km til Lenzerheide?

Nei. Det er operatørens eneste samlede løypelengde for Arosa og Lenzerheide sammen. Rapporten angir Lenzerheides løyper med numre fra 46 og oppover, men ingen lengde for dem alene.[4]

Har Lenzerheide vært vertskap for verdenscuprenn?

Ifølge Wikipedia er løypene godkjent for alle alpine FIS-verdenscuprenn for kvinner og menn, og stedet var vertskap for VM i skiskyting 2025, etapper av Tour de Ski og UCIs VM i MTB 2018.[5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Arosa Lenzerheide · SkiområdeArosa Lenzerheide
  2. Lenzerheide · Plassering og høydeGraubünden Turisme
  3. Arosa Lenzerheide · LøypekartArosa Lenzerheide
  4. Arosa Lenzerheide · Heis- og løypestatusArosa Lenzerheide
  5. Lenzerheide · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo