Maurienne · Savoie · Frankrike

Les Bottières: værmelding og snøvarsel

For Les Bottières viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 5. nov., 02:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Les Bottières: Heiser: Antall åpne ukjent · 3 oppført (LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 5. nov., 01:10 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Les Bottières (1 160 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 5. nov., 01:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Les Bottières er en liten fjellandsby og inngang til Les Sybelles.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 3 oppførtLES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Les Bottières (1 160 m) · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Les Bottières er et sted i skiområdet Les Sybelles; områdets totaltall gjelder ikke bare Les Bottières. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Les Bottières

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 7 °C · 1 800 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Dette er høydejusterte modellverdier ved ett representativt punkt, ikke separate målinger (1 300, 1 800 og 2 200 m). Kilden oppgir 1 275 m i dataene og 1 350 m i teksten for denne løypebasen; forskjellen er ikke avklart.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°5. nov., 027. nov., 01
Varselverdier time for time
Les Bottières · 1 800 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 02:0010715
5. nov. 2026, 03:0010713,6
5. nov. 2026, 04:001,40684,5
5. nov. 2026, 05:001,40704,7
5. nov. 2026, 06:001,50723,9
5. nov. 2026, 07:001,30732,9
5. nov. 2026, 08:001,90713
5. nov. 2026, 09:003,60653,7
5. nov. 2026, 10:004,90624,4
5. nov. 2026, 11:005,70595
5. nov. 2026, 12:006,40584,4
5. nov. 2026, 13:006,80575,1
5. nov. 2026, 14:006,50585,1
5. nov. 2026, 15:0060604,4
5. nov. 2026, 16:005,20643,5
5. nov. 2026, 17:004,30683,5
5. nov. 2026, 18:003,80713,1
5. nov. 2026, 19:003,50712,8
5. nov. 2026, 20:003,50712,6
5. nov. 2026, 21:003,60722,8
5. nov. 2026, 22:003,40742,7
5. nov. 2026, 23:003,10772,7
6. nov. 2026, 00:0030772,6
6. nov. 2026, 01:0030782,5
6. nov. 2026, 02:003,30761,9
6. nov. 2026, 03:003,40761,6
6. nov. 2026, 04:003,30771,5
6. nov. 2026, 05:002,70800,8
6. nov. 2026, 06:002,30821,2
6. nov. 2026, 07:001,90,3890,6
6. nov. 2026, 08:000,32,6990,6
6. nov. 2026, 09:000,71,3980,7
6. nov. 2026, 10:001,60,4970,6
6. nov. 2026, 11:001,91,7940,7
6. nov. 2026, 12:000,52,3971,4
6. nov. 2026, 13:001,21,3960,5
6. nov. 2026, 14:001,60,81001,5
6. nov. 2026, 15:002,40,3930,4
6. nov. 2026, 16:002,20,2960,5
6. nov. 2026, 17:001,70,11001,1
6. nov. 2026, 18:001,50,11000,9
6. nov. 2026, 19:001,50990,4
6. nov. 2026, 20:001,30,1960,4
6. nov. 2026, 21:000,90,5970,6
6. nov. 2026, 22:000,70,4980,7
6. nov. 2026, 23:000,60,1970,7
7. nov. 2026, 00:000,50,1971
7. nov. 2026, 01:000,40,2980,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 62 h

4. nov. 2026, 13:00 → 4. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 300 m4,7°C1 800 m1°C2 200 m−1,6°C0°C · ≈ 1 954 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 954 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 02:00 → 6. nov., 02:00

1 300 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 300 m

0 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer

02—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
1 800 m

0 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer

02—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
05—Over vurderingsgrensen · −1°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
2 200 m

6 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer

02✓Egnet vær · −3,8°C
03✓Egnet vær · −3,8°C
04✓Egnet vær · −3,6°C
05✓Egnet vær · −3,5°C
06✓Egnet vær · −3,3°C
07✓Egnet vær · −3,4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°5. nov., 027. nov., 01
1 800 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20261° / 6,8°0 mm (22 h)
6. nov. 20260,3° / 3,4°12,5 mm (24 h)
7. nov. 20260,4° / 0,5°0,3 mm (2 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 19:00 · Hentet: 4. nov., 21:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 300 m1 800 m2 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 02:00 — 7. nov. 2026, 16:0062 h · 1 800 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: 2,5 °C
Siste varsel: 2,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 12,9 mm
Siste varsel: 12,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 3,2 mm
Siste varsel: 3,2 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2,5 °C2,3 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel12,9 mm12,9 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert3,2 mm3,2 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 300 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
1 800 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
2 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 16-TK LAUZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 17-TK MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 18-TK LES CABRIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • CABRIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA CHAVONNERIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LAUZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SAPINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières

Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 mRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire)3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 3Utenfor driftsperioden: 3

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières

Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 m5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières

Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 m4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Meldt snø · Les Bottières

Les Bottières · Meldt snødybde på 1 160 m3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Bottières (1 160 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Les Bottières?

For Les Bottières viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 0 mm på 1 800 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 5. nov., 02:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Les Bottières?

Snødybde: 0 cm (ved Les Bottières (1 160 m); skistedets rapport; Les Sybelles · Lumiplan; Hentet 5. nov., 01:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Les Bottières?

Heiser: Antall åpne ukjent · 3 oppført (LES BOTTIERES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (La Toussuire); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 5. nov., 01:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Maurienne · Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Les Bottières er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Les Bottières · Front de neige[1]
Skiområde
Les Sybelles[4]
Varselpunkt
Front de neige · 1 275 m[2]

Før skidagen

Er Les Bottières hele skiområdet Les Sybelles?

Nei. Les Sybelles omfatter flere steder, og Les Bottières er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[4]

Er forbindelsene rundt Les Bottières åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Les Bottières. Et kart bekrefter ikke åpning.[3]

Er varslene for 1 300, 1 800 og 2 200 m ved Les Bottières observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 300, 1 800 og 2 200 m ved ett representativt punkt (Front de neige · 1 275 m).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Les Bottières · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
  2. Les Bottières · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
  3. Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
  4. Les Sybelles · SkiområdeMaurienne Tourisme
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo