Haute-Savoie · Frankrike
Les Contamines-Montjoie: værmelding og snøvarsel
For Les Contamines-Montjoie viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0,7 mm på 1 800 m og 0,7 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Les Contamines-Montjoie og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Les Contamines-Montjoie ligger i en lang blindal under Aiguille Croche, med løyper fra omtrent 1 200 m ved landsbyen opp til 2 500 m og et nordisk senter med skiskytteranlegg.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen. Sektornavnene (Village, Montjoie, Roselette, Tierces) hører til heisrapporten; siden Hauteluce–Val Joly hinsides Col du Joly har eget punkt og egen side.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Les Contamines-Montjoie
−1 – 7 °C · 1 800 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 200, 1 800 og 2 400 m er modellestimater for landsbypunktet; kommunen begynner ifølge oppføringen ved 990 m, og ingen verdi er en måling ved Le Signal.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 3,6 | 0 | 59,1 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 4,3 | 0 | 56,5 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,9 | 0 | 58,7 | 3,6 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,2 | 0 | 59 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 3,6 | 0 | 60,4 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 2,9 | 0 | 63,9 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 1 | 0 | 73,7 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −0,3 | 0 | 79,1 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −0,5 | 0 | 81,6 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,5 | 0 | 81,2 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,7 | 0 | 81,5 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −0,7 | 0 | 81,5 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −0,9 | 0 | 82 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −0,8 | 0 | 82 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0,7 | 80,9 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,3 | 0 | 77,6 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −0,1 | 0 | 80 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −0,6 | 0 | 81,9 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,9 | 0 | 82,9 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1 | 0 | 83 | 3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −0,9 | 0 | 83,2 | 3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,1 | 0 | 79,5 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3,4 | 0 | 65,3 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 5 | 0 | 60,4 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 5,9 | 0 | 59,4 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 6,3 | 0 | 58,7 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 6,7 | 0 | 57,1 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 6,7 | 0 | 56,1 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 6,2 | 0 | 58,5 | 3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 5,1 | 0 | 64,5 | 3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,3 | 0 | 73,4 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,3 | 0 | 79,6 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,8 | 0,5 | 83 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,7 | 0,7 | 87,7 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,6 | 0,5 | 88,6 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,2 | 0,6 | 87,8 | 3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,2 | 1,5 | 87,3 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,2 | 0,6 | 88,6 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,9 | 0 | 89,9 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0,9 | 0,8 | 89,7 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1 | 0,4 | 91,6 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,9 | 0,4 | 90,9 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,2 | 0,8 | 91,8 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,1 | 0,8 | 93,4 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1 | 0,6 | 93,9 | 2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1,2 | 0,3 | 93 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 2,1 | 0 | 87,7 | 2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 3,3 | 0 | 78,3 | 1,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,7 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 11/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 7 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 50 h
4. nov. 2026, 00:18 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:173,6°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:177,2°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
1 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
0,7 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0,7 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
11 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,6°Mulighet for snøproduksjon
11 / 48 hLengste kuldeperiode: 7 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,9° / 4,3° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −1° / 6,7° | 4,5 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,9° / 3,3° | 4,7 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:18 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 800 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: 1,8 °C
Siste varsel: 1,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +3,1 mmTidligere varsel: 6,1 mm
Siste varsel: 9,2 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,2 mmTidligere varsel: 3,8 mm
Siste varsel: 3,9 mm - Timer med egnet værModellert
- +5 hTidligere varsel: 6 h
Siste varsel: 11 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,8 °C | 1,9 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 6,1 mm | 9,2 mm | +3,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 3,8 mm | 3,9 mm | +0,2 mm |
| Timer med egnet værModellert | 6 h | 11 h | +5 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 00:18
Hentet: 4. nov. 2026, 01:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 06:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Les Contamines · Oppført av kilden: sektorerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Gjennomgåtte sektorer oppført av kilden, uten ikke-alpine stier og separat oppført forbindelse. Fullstendighet, statustidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- TELEBABY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DES LOYERS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TC DE LA GORGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TC DE MONTJOIE LAY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TC DU SIGNAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TSD DE MONTJOIE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DES FOYERES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TSD OLYMPIQUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TSD BUCHE CROISEE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DE ROSELETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DU SIGNAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK PIERRE BLANCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TSD DE NANT ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TSD DES TIERCES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TS AIGUILLE CROCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TS DE JONCTION · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DE LA GREVETTAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DU MONUMENT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TK DU VELERAY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TLC DES FEUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
- DAHU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES MORGIERS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- VERDASSES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- ECUREUILS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES FOYERES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- JONCTION · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA MONTJOIE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA VARIANTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- VILLAGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- CHON GORGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- CHON LAY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA JOUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- SIGNAL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- BOULEVARD · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA COMBE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- FREDZE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- GENTIANES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA BRETELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA BUCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES CHAMOIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- OLYMPIQUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TOBOGAN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES COINS BAS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES COINS HAUT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- MONUMENT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- AIGUILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- BARTAVELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES BESOENS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES RHODOS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LES TIERCES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- NANT ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA CROCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LA GREVETTAZ · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- LIAISON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- REBANS BAS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- REBANS HAUT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
TSD du Col · forbindelseskontekstRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Separat forbindelseskontekst. Denne heisen alene fastslår verken gjennomfart eller hele ruten i retningen.
Heisstatus
- TSD DU COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus uten verifisert observasjonstidspunkt eller tilgang.
Météo-France · Stasjon Les Contamines
Les Contamines-Montjoie · Stasjon LES CONTAMINES MONTJOIEArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 12. apr. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Contamines-Montjoie (1 780 m) · Målt snødybde | 108 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Les Contamines · Oppført av kilden: sektorer4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗TSD du Col · forbindelseskontekst4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Les Contamines · Oppført av kilden: sektorer3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗TSD du Col · forbindelseskontekst3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Stasjon Les Contamines
Les Contamines-Montjoie · Stasjon LES CONTAMINES MONTJOIE4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 12. apr. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Contamines-Montjoie (1 780 m) · Målt snødybde | 108 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Les Contamines-Montjoie?
For Les Contamines-Montjoie viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0,7 mm på 1 800 m og 0,7 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Les Contamines-Montjoie?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Les Contamines-Montjoie. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Les Contamines-Montjoie?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Les Contamines-Montjoie. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Wikipedia teller her 48 løyper med passeringspunkter ved l’Étape, Le Signal, Jonction og La Ruelle. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvilke sektorer har Les Contamines?
Wikipedia nevner Village, Montjoie, Roselette, Tierces og sektoren Hauteluce–Val Joly som nås over Col du Joly. Heisrapporten viser hvilken som er åpen den aktuelle dagen.[5][4]
Kan jeg ta buss til heisene i Les Contamines?
Wikipedia nevner gratis skyttelbusser fra desember til april og veien D902 fra Arve-dalen, med Saint-Gervais mot nord. Rutetider og veistatus dekkes ikke her.[5]
Er det langrenn i Les Contamines?
Ja, ifølge Wikipedia har det nordiske området langrennsløyper, et skiskytteranlegg og hoppbakker. Løypepreparering og snødekke vises ikke på denne siden.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Évasion Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
- Les Contamines-Montjoie · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Évasion Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
- Évasion Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
- Les Contamines-Montjoie · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo