Savoie · Frankrike
Les Saisies: værmelding og snøvarsel
For Les Saisies viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 650 m, 0 mm på 1 850 m og 0 mm på 2 040 m de neste 24 timene fra 8. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Les Saisies: Heiser: Antall åpne ukjent · 29 oppført (Les Saisies · source-listed map lifts og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:25 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 88 oppført (Les Saisies · source-listed map lifts og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:25 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Brichou summit (1 900 m); skistedets rapport; Les Saisies · Lumiplan; Hentet 8. nov., 14:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Les Saisies er en del av Espace Diamant, et skiområde i de franske Alpene. Ifølge Wikipedia ligger løypene i Espace Diamant i 910 m til 2 069 m.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 29 oppførtLes Saisies · source-listed map lifts og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin)
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 88 oppførtLes Saisies · source-listed map lifts og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin)
- Snødybde
- 0 cmved Brichou summit (1 900 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden dekker bare Les Saisies og bruker sektorene Remontées Mécaniques, Domaine Alpin på operatørens kart. Espace Diamant omfatter også Crest-Voland, Cohennoz, Notre-Dame-de-Bellecombe, Praz-sur-Arly, Flumet; det er egne steder som ikke dekkes her. Les Saisies ligger i kommunen Hauteluce. Det er ikke samme reisemål som Hauteluce Val Joly, som hører til heisene i Évasion Mont-Blanc og har en egen side. Varselet bruker ett punkt ved Stolheis Chard du Beurre (stasjon).
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
2 – 7 °C · 1 850 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Les Saisies er verdiene i 1 650, 1 850 og 2 040 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Stolheis Chard du Beurre (stasjon), ikke observasjoner eller egne værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 15:00 | 2,4 | 0 | 80 | 2,8 |
| 8. nov. 2026, 16:00 | 2 | 0 | 86 | 2,6 |
| 8. nov. 2026, 17:00 | 1,7 | 0 | 89 | 2,5 |
| 8. nov. 2026, 18:00 | 1,6 | 0 | 90 | 2,3 |
| 8. nov. 2026, 19:00 | 1,6 | 0 | 91 | 2,3 |
| 8. nov. 2026, 20:00 | 1,8 | 0 | 89 | 2 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | 2 | 0 | 90 | 1,9 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | 2,2 | 0 | 89 | 1,9 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | 2,2 | 0 | 88 | 1,8 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 2,4 | 0 | 88 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 2,5 | 0 | 87 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 2,5 | 0 | 88 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 2,6 | 0 | 89 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 2,8 | 0 | 87 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 2,9 | 0 | 86 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 3,1 | 0 | 84 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 3,2 | 0 | 82 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 3,4 | 0 | 81 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 4 | 0 | 78 | 2,5 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 5,2 | 0 | 75 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 6 | 0 | 72 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 6,4 | 0 | 72 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 6,5 | 0 | 73 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 6,5 | 0 | 74 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 6 | 0,1 | 78 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 5,8 | 0,1 | 80 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 5,4 | 0,2 | 82 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 5,2 | 0,4 | 86 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 5,2 | 0,4 | 87 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 5,3 | 0,1 | 86 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 5,4 | 0 | 84 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 5,5 | 0 | 83 | 2 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 5,6 | 0 | 83 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 5,6 | 0,1 | 84 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 5,4 | 0,7 | 87 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 5,4 | 1,7 | 90 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 5,2 | 0,9 | 94 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 5,5 | 1,8 | 96 | 2,2 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 5,9 | 0,1 | 95 | 2 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 6 | 1,4 | 97 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 6 | 0,1 | 98 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 6 | 0 | 98 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 6,5 | 0 | 94 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 6,9 | 0,1 | 94 | 0,3 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 5,9 | 0,9 | 100 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 5,9 | 6,6 | 100 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 6,2 | 2,4 | 95 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 6,8 | 1,2 | 89 | 2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
1,1°C
Vind: 2,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:002,4°C
Vind: 2,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:003,9°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 15:00 → 9. nov., 15:00
1 650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 850 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 040 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,4°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | 1,6° / 2,4° | 0 mm (9 h) |
| 9. nov. 2026 | 2,4° / 6,5° | 1,2 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 5,2° / 6,9° | 18 mm (15 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 13:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Espace Diamant · Løyper · Lumiplay map lifts og downhill
Les Saisies · heiser på kildekartet og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 29Utenfor driftsperioden: 26
Løypestatus · — / 88
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun sektorelementer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- TC ROSIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD BELLASTA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD BISANNE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD CHARD DU BEURRE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD COVETAN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD DOUCE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD LEGETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF BRICHOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF CARRETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF CHALLIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF CHOZAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF GRATTARY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF JORETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF MANANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSF ROCHE BLANCHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK AIGLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK COQS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK FEES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK FORET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK GENTIANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK PALETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK PERIOTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK TROLLIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK VERDETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS BOETET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS CHARDONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TELECORDE LUCIOLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TELECORDE LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- AIGLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BLANCHOTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOETET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CARRETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHALLIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DAGUET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE DEBUTANT AIGLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE INITIATION BOETET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE INITIATION PIERRE A L'ANE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES FEES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON BAS GENTIANES-BAS BISANNE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON CARRETS-FORET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON FORET-CARRETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON TROLLIERS-COQS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLAN CORBET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ACCES CHENAVELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ACCES GRATTARY-BRICHOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ACCES MARMOTTES-TK GENTIANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ACCES SIGNAL-TK GENTIANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BEAUFORTAINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BELLEVUE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BERGERIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BICHETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOLCHU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BORLAT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CAMPANULES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CANCALAISE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHAPELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHENAVELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEVREUILS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COQS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COUDRAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COUDRAY VARIANTE FACILE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DROSERA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ECUREUILS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE INITIATION MANANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FORET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FRETES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRANDE COMBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRATTARY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES ESSERTS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LEZETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON CHARDONS-LEGETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON CREST VOLAND LE CERNIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON ECUREUILS-BERGERIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON PERIOTS-COVETAN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON RUAN-DROSERA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON TROLLIERS-LEZETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MANANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARIE BOCHET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLANAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RENARDS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROSIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RUINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SAPIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SAPINETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TETRAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TRAVERSEE DES HALLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TROLLIERS - ACCES BRICHOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TROLLIERS PARTIE HAUTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VARDACHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ALPAGES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ARCOSSES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BARME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CAVE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEVECHETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DAOUST · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ETERLOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FRANCK PICCARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GYPAETE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- HIRONDELLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LANCHES BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LANCHES HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON BELLEVUE-CAVE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON CHEVREUILS-ETERLOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PECHETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RUAN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SANGLIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE HIRONDELLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BELIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOUQUETINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- KAMIKAZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PERDRIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLAN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Les Saisies · Lumiplan reported snow depth
Les Saisies · Brichou summit 1 900 m, Col des Saisies 1 650 m reported snow depthRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 14:24
| Målested | cm |
|---|---|
| Brichou summit (1 900 m) · Rapportert snødybdeOperator bulletin depth; measurement method unverified. | 0 |
| Col des Saisies (1 650 m) · Rapportert snødybdeOperator bulletin depth; measurement method unverified. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Espace Diamant · Løyper · Lumiplay map lifts og downhill
Les Saisies · heiser på kildekartet og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 29Utenfor driftsperioden: 26
Løypestatus · — / 88
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Saisies · Lumiplan reported snow depth
Les Saisies · Brichou summit 1 900 m, Col des Saisies 1 650 m reported snow depth8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 14:24
| Målested | cm |
|---|---|
| Brichou summit (1 900 m) · Rapportert snødybdeOperator bulletin depth; measurement method unverified. | 0 |
| Col des Saisies (1 650 m) · Rapportert snødybdeOperator bulletin depth; measurement method unverified. | 0 |
Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Les Saisies ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 14:25 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Les Saisies ?
For Les Saisies viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 650 m, 0 mm på 1 850 m og 0 mm på 2 040 m de neste 24 timene fra 8. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Les Saisies ?
Snødybde: 0 cm (ved Brichou summit (1 900 m); skistedets rapport; Les Saisies · Lumiplan; Hentet 8. nov., 14:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Les Saisies ?
Heiser: Antall åpne ukjent · 29 oppført (Les Saisies · source-listed map lifts og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:25 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 88 oppført (Les Saisies · source-listed map lifts og downhill pistes (Remontées Mécaniques, Domaine Alpin); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:25 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Heiser og løyper i Les Saisies vises slik operatøren fører dem opp på sitt interaktive kart. Varselhøydene er 1 650, 1 850 og 2 040 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart eller aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilke steder dekker siden om Les Saisies?
Bare Les Saisies. Espace Diamant omfatter også Crest-Voland, Cohennoz, Notre-Dame-de-Bellecombe, Praz-sur-Arly, Flumet; det er egne steder, og heisene, løypene og snøen som vises her hører til Les Saisies.[1][4]
Hvor kommer heisstatus og snødybde fra?
Heis- og løypestatus kommer fra operatørens interaktive kart, som fører opp heiser og nedfarter per sektor. Snødybden er dybden operatørens snørapport oppgir for Brichou 1 900 m · Col des Saisies 1 650 m; målemetoden er ikke oppgitt.[4][5]
Er varslene for 1 650, 1 850 og 2 040 m i Les Saisies observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til tre høyder ved ett representativt punkt (Stolheis Chard du Beurre (stasjon)).[2]
Er området åpent ennå?
Siden viser heis- og løypestatus slik operatøren publiserer den. Før sesongen fører kartet opp anlegg som utenfor driftsperioden. Det er ikke en stengemelding og har ikke noe observasjonstidspunkt. Åpningsdatoer står på det offisielle kartet.[4][3]
Når starter sesongen i Les Saisies?
Ifølge operatørens snørapport, hentet 8. november 2026, åpner langrennsområdet 11. november 2026 og alpinområdet i helgen 5. og 6. desember 2026, deretter daglig fra 12. desember 2026. Det er planlagte datoer som kan endres.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Les Saisies tourist office · SkiområdeLes Saisies turistkontor
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Les Saisies tourist office · LøypekartLes Saisies turistkontor
- Espace Diamant / Lumiplay · Heis- og løypestatusEspace Diamant / Lumiplay
- Les Saisies / Lumiplan · SnørapportLes Saisies / Lumiplan
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo