Haute-Savoie · Frankrike

Megève–Le Jaillet: værmelding og snøvarsel

For Megève–Le Jaillet viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0,2 mm på 1 500 m og 0,2 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Megève–Le Jaillet og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Le Jaillet er en heisstasjon i kommunen Megève som åpner en annen vei inn til Portes du Mont-Blanc, atskilt fra landsbysentrum og Mont d’Arbois-siden.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er selve heisstasjonen Jaillet, ikke landsbyen Megève og ikke Combloux. Her parkerer og går man på; landsbyvarselet på Megève-siden er mildere og lavere.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Megève–Le Jaillet

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Megève–Le Jaillet

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 12 °C · 1 500 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 1 100, 1 500 og 1 900 m er modellestimater for heisstasjonens punkt (koordinater i registeret), ikke målinger fra Jaillet-heisene eller fra landsbyen Megève.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time7,6 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°14°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Megève–Le Jaillet · 1 500 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:007,6049,32,4
4. nov. 2026, 12:008,3047,62,6
4. nov. 2026, 13:008,5047,52,4
4. nov. 2026, 14:008,6048,72,5
4. nov. 2026, 15:008,1051,52,5
4. nov. 2026, 16:007,1059,82,3
4. nov. 2026, 17:004,5068,31,7
4. nov. 2026, 18:003071,81,7
4. nov. 2026, 19:001,50751,8
4. nov. 2026, 20:000,6077,22
4. nov. 2026, 21:00−0,1079,52
4. nov. 2026, 22:00−0,50822,2
4. nov. 2026, 23:00−0,8082,12,3
5. nov. 2026, 00:00−1082,22,4
5. nov. 2026, 01:00−0,6081,72,3
5. nov. 2026, 02:000,40,279,92,2
5. nov. 2026, 03:000,3082,22
5. nov. 2026, 04:00−0,4082,72,1
5. nov. 2026, 05:00−0,3082,92,2
5. nov. 2026, 06:00−0,6081,62,3
5. nov. 2026, 07:00−0,6081,42,3
5. nov. 2026, 08:000,3081,32,4
5. nov. 2026, 09:004,2071,92,6
5. nov. 2026, 10:007,9055,92,5
5. nov. 2026, 11:009,8048,42,5
5. nov. 2026, 12:0011,1044,22,2
5. nov. 2026, 13:0011,60431,9
5. nov. 2026, 14:0011,7043,61,8
5. nov. 2026, 15:0011047,61,9
5. nov. 2026, 16:009,50632,1
5. nov. 2026, 17:007,2064,61,4
5. nov. 2026, 18:005,60,171,51,2
5. nov. 2026, 19:004,70,376,31,3
5. nov. 2026, 20:004,10,5821,1
5. nov. 2026, 21:003,50,985,31,1
5. nov. 2026, 22:0031,386,51
5. nov. 2026, 23:002,60,886,30,8
6. nov. 2026, 00:002,30,686,20,8
6. nov. 2026, 01:002,20,485,70,8
6. nov. 2026, 02:001,80,785,90,9
6. nov. 2026, 03:002,10,8890,7
6. nov. 2026, 04:002,10,789,90,7
6. nov. 2026, 05:002,2190,50,7
6. nov. 2026, 06:002,11920,9
6. nov. 2026, 07:002,10,7931
6. nov. 2026, 08:002,20,293,71,1
6. nov. 2026, 09:003,30,196,10,9
6. nov. 2026, 10:004,8092,40,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,2 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
6/48 h
Lengste sammenhengende periode
4 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 50 h

4. nov. 2026, 00:18 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 100 m9,8°C1 500 m7,6°C1 900 m5°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 500 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 900 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 100 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −0°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −0°C
07—Over vurderingsgrensen · −0°C
1 500 m

6 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
22✓Egnet vær · −2°C
23✓Egnet vær · −2,3°C
00✓Egnet vær · −2,5°C
01✓Egnet vær · −2,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
06✓Egnet vær · −2,1°C
07✓Egnet vær · −2,2°C
1 900 m

13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
19✓Egnet vær · −3,1°C
20✓Egnet vær · −3,8°C
21✓Egnet vær · −4,3°C
22✓Egnet vær · −4,5°C
23✓Egnet vær · −4,8°C
00✓Egnet vær · −5°C
01✓Egnet vær · −4,6°C
02✓Egnet vær · −3,8°C
03✓Egnet vær · −3,7°C
04✓Egnet vær · −4,4°C
05✓Egnet vær · −4,3°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

7,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

6 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 4 h

Temperaturvarsel time for time7,6 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°14°4. nov., 116. nov., 10
1 500 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−0,8° / 8,6°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−1° / 11,7°4,1 mm (24 h)
6. nov. 20261,8° / 4,8°6,2 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 100 m1 500 m1 900 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 500 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 4,1 °C
Siste varsel: 4 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+6 mmTidligere varsel: 4,3 mm
Siste varsel: 10,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,4 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0,4 mm
Timer med egnet værModellert
+3 hTidligere varsel: 3 h
Siste varsel: 6 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,1 °C4 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel4,3 mm10,3 mm+6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0,4 mm+0,4 mm
Timer med egnet værModellert3 h6 h+3 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 900 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Megève–Le Jaillet · Jaillet liftRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Utvalgte eksempler på heiser og løyper oppført av kilden, ikke en lokal total. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert. Utenfor driftsperioden er ukjent.

Heisstatus
  • TC JAILLET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Løypestatus
  • 7 NAINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUXRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Separat oppført kildeforbindelse. Retning og alle avhengige strekninger må kontrolleres. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Separat oppført kildeforbindelse. Retning og alle avhengige strekninger må kontrolleres. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Megève–Le Jaillet · Jaillet lift4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Megève–Le Jaillet · Jaillet lift3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > COMBLOUX3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI JAILLET > GIETTAZ3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Megève–Le Jaillet?

For Megève–Le Jaillet viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0,2 mm på 1 500 m og 0,2 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Megève–Le Jaillet?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Megève–Le Jaillet. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Megève–Le Jaillet?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Megève–Le Jaillet. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Det offisielle stedet oppgir Portes du Mont-Blanc til 66 løyper (11 grønne, 29 blå, 16 røde, 10 svarte) med 10 heiser og én snowpark. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
Jaillet (heisstasjon)[2]
Løyper i Portes du Mont-Blanc
66[1]
Heiser
10[1]
Innganger
Jaillet · Combloux[1]

Før skidagen

Hva skiller Le Jaillet fra landsbyen Megève?

Begge ligger i kommunen Megève, men landsbyen ligger i dalen, og Le Jaillet er en egen heisstasjon med eget punkt. Jaillet-siden dekker Portes du Mont-Blanc-siden, landsbysiden dekker Évasion.[1]

Hvor kan jeg komme inn i området Portes du Mont-Blanc?

Ifølge Megèves turistkontor er områdene tilgjengelige ved Jaillet og i Combloux. La Giettaz er den tredje inngangen, på en egen side, fra Savoie-siden.[1]

Er Jaillet-siden åpen når heisene i landsbyen Megève går?

Ikke nødvendigvis. Det er separate heisstasjoner, og samme kart bekrefter ikke åpning på noen av dem; sjekk heisrapporten for de konkrete Jaillet-heisene du vil ta.[4]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Portes du Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
  2. Megève–Le Jaillet · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Portes du Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
  4. Portes du Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo