Haute-Savoie · Frankrike

Morillon: værmelding og snøvarsel

For Morillon viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Morillon og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Morillon er en inngang til Grand Massif i Giffre-dalen; varselpunktet ligger ved landsbyens gondol.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Morillon er et sted i skiområdet Grand Massif; områdets totaltall gjelder ikke bare Morillon. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Morillon

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 11 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Morillon er verdiene på 700, 1 400 og 2 100 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Morillon Télécabine, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time7,4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°14°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Morillon · 1 400 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:007,4049,51,4
4. nov. 2026, 12:008,3046,71,6
4. nov. 2026, 13:008,4047,91,6
4. nov. 2026, 14:008,3049,61,7
4. nov. 2026, 15:008051,11,5
4. nov. 2026, 16:007,3053,91,5
4. nov. 2026, 17:004,5064,51,1
4. nov. 2026, 18:003,2066,71,3
4. nov. 2026, 19:002,5068,11,3
4. nov. 2026, 20:001,7070,41,5
4. nov. 2026, 21:001,20711,6
4. nov. 2026, 22:000,7072,71,6
4. nov. 2026, 23:000,4073,41,8
5. nov. 2026, 00:000,6072,51,8
5. nov. 2026, 01:000,80721,8
5. nov. 2026, 02:001,4070,51,6
5. nov. 2026, 03:001,5070,51,5
5. nov. 2026, 04:002,20691,6
5. nov. 2026, 05:001,5071,41,7
5. nov. 2026, 06:001072,41,7
5. nov. 2026, 07:001073,61,7
5. nov. 2026, 08:001,9072,11,9
5. nov. 2026, 09:005,3063,62,3
5. nov. 2026, 10:008053,61,7
5. nov. 2026, 11:009,8047,31,3
5. nov. 2026, 12:0010,7045,81,2
5. nov. 2026, 13:0011,1045,51,4
5. nov. 2026, 14:0011,3046,21,7
5. nov. 2026, 15:0010,8048,61,8
5. nov. 2026, 16:009,2060,71,6
5. nov. 2026, 17:006,5072,40,8
5. nov. 2026, 18:005,70,172,21
5. nov. 2026, 19:005,20,273,10,8
5. nov. 2026, 20:004,60,375,30,9
5. nov. 2026, 21:004,20,474,91,1
5. nov. 2026, 22:004,30,374,41,1
5. nov. 2026, 23:004,10,575,30,6
6. nov. 2026, 00:003,40,976,20,6
6. nov. 2026, 01:002,80,580,61
6. nov. 2026, 02:002,30,282,81,1
6. nov. 2026, 03:003,10,581,90,8
6. nov. 2026, 04:003,30,582,51
6. nov. 2026, 05:003,20,783,21,2
6. nov. 2026, 06:003,10,985,61,2
6. nov. 2026, 07:002,90,588,91,3
6. nov. 2026, 08:002,90,490,81,4
6. nov. 2026, 09:003,9093,51,5
6. nov. 2026, 10:005,1092,40,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 50 h

4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

700 m11,7°C1 400 m7,4°C2 100 m3,3°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

700 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
02—Over vurderingsgrensen · 3°C
03—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
04—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
02—Over vurderingsgrensen · −1°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
2 100 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,4°C
19✓Egnet vær · −4°C
20✓Egnet vær · −4,6°C
21✓Egnet vær · −5°C
22✓Egnet vær · −5,4°C
23✓Egnet vær · −5,6°C
00✓Egnet vær · −5,5°C
01✓Egnet vær · −5,3°C
02✓Egnet vær · −4,8°C
03✓Egnet vær · −4,7°C
04✓Egnet vær · −4,2°C
05✓Egnet vær · −4,7°C
06✓Egnet vær · −5,1°C
07✓Egnet vær · −5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

7,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time7,4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°14°4. nov., 116. nov., 10
1 400 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,4° / 8,4°0 mm (13 h)
5. nov. 20260,6° / 11,3°1,8 mm (24 h)
6. nov. 20262,3° / 5,1°5,1 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
700 m1 400 m2 100 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 1 400 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 4,5 °C
Siste varsel: 4,6 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+3,9 mmTidligere varsel: 3 mm
Siste varsel: 6,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
−1 hTidligere varsel: 1 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,5 °C4,6 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel3 mm6,9 mm+3,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert1 h0 h−1 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

700 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Ingen lagret rapport for destinasjonen.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Morillon?

For Morillon viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Morillon?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Morillon. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Morillon?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Morillon. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Landskapet ved Morillon er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Beliggenhet
Morillon[1]
Skiområde
Grand Massif[1]
Varselpunkt
Morillon Télécabine[2]

Før skidagen

Er Morillon hele skiområdet Grand Massif?

Nei. Grand Massif omfatter flere steder, og Morillon er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]

Er forbindelsene rundt Morillon åpne?

Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Morillon. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]

Er varslene for 700, 1 400 og 2 100 m ved Morillon observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 700, 1 400 og 2 100 m ved ett representativt punkt (Morillon Télécabine).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Grand Massif · SkiområdeGrand Massif
  2. Morillon · Plassering og høydeHaut-Giffre Tourisme
  3. Grand Massif · LøypekartGrand Massif
  4. Grand Massif · Heis- og løypestatusGrand Massif
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo