Savoie · Frankrike

Notre-Dame-de-Bellecombe: værmelding og snøvarsel

For Notre-Dame-de-Bellecombe viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 150 m, 0 mm på 1 550 m og 0 mm på 2 050 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Notre-Dame-de-Bellecombe: Heiser: Antall åpne ukjent · 18 oppført (Notre-Dame-de-Bellecombe · source-listed map lifts og downhill pistes (ND de Bellecombe); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:26 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 33 oppført (Notre-Dame-de-Bellecombe · source-listed map lifts og downhill pistes (ND de Bellecombe); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:26 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Notre-Dame-de-Bellecombe village (1 150 m); skistedets rapport; Espace Diamant · Lumiplan; Hentet 8. nov., 22:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Notre-Dame-de-Bellecombe er en del av Espace Diamant, et skiområde i de franske Alpene. Ifølge Wikipedia ligger løypene i Espace Diamant i 910 m til 2 069 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 18 oppførtNotre-Dame-de-Bellecombe · source-listed map lifts og downhill pistes (ND de Bellecombe)
Løyper
Antall åpne ukjent · 33 oppførtNotre-Dame-de-Bellecombe · source-listed map lifts og downhill pistes (ND de Bellecombe)
Snødybde
0 cmved Notre-Dame-de-Bellecombe village (1 150 m) · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Denne siden dekker bare Notre-Dame-de-Bellecombe og bruker sektoren ND de Bellecombe på operatørens kart. Espace Diamant omfatter også Les Saisies, Crest-Voland, Cohennoz, Praz-sur-Arly, Flumet; det er egne steder som ikke dekkes her. Varselet bruker ett punkt ved Skitrekk Terret (stasjon).

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Notre-Dame-de-Bellecombe

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

4 – 10 °C · 1 550 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Notre-Dame-de-Bellecombe er verdiene i 1 150, 1 550 og 2 050 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Skitrekk Terret (stasjon), ikke observasjoner eller egne værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time3,7 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°8. nov., 2310. nov., 22
Varselverdier time for time
Notre-Dame-de-Bellecombe · 1 550 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 23:003,70822,3
9. nov. 2026, 00:003,90822,3
9. nov. 2026, 01:0040812
9. nov. 2026, 02:004,30811,8
9. nov. 2026, 03:004,40811,7
9. nov. 2026, 04:004,30821,9
9. nov. 2026, 05:004,30802,3
9. nov. 2026, 06:004,30802,5
9. nov. 2026, 07:004,40782,6
9. nov. 2026, 08:004,90762,5
9. nov. 2026, 09:006,10761,6
9. nov. 2026, 10:007,60740,8
9. nov. 2026, 11:008,30701,2
9. nov. 2026, 12:008,70691,7
9. nov. 2026, 13:009,20692,1
9. nov. 2026, 14:009,20692
9. nov. 2026, 15:008,70701,4
9. nov. 2026, 16:008,20790,8
9. nov. 2026, 17:007,10,1851,4
9. nov. 2026, 18:006,30,2882,2
9. nov. 2026, 19:006,30,2872,2
9. nov. 2026, 20:006,50,3872,1
9. nov. 2026, 21:006,60,2882,1
9. nov. 2026, 22:006,60,1872,4
9. nov. 2026, 23:0070862,4
10. nov. 2026, 00:007,20,2852,5
10. nov. 2026, 01:007,11,9872,3
10. nov. 2026, 02:007,42,9882
10. nov. 2026, 03:007,24,3902,3
10. nov. 2026, 04:007,32,7922,4
10. nov. 2026, 05:007,52,4932,2
10. nov. 2026, 06:007,81,5922,4
10. nov. 2026, 07:007,90,9922
10. nov. 2026, 08:007,80,9941,9
10. nov. 2026, 09:007,81,6951,7
10. nov. 2026, 10:008,41,1941
10. nov. 2026, 11:008,32,6971,3
10. nov. 2026, 12:008,54941,1
10. nov. 2026, 13:009,20931,3
10. nov. 2026, 14:009,60911,4
10. nov. 2026, 15:009,80901,3
10. nov. 2026, 16:009,60901,2
10. nov. 2026, 17:008,50921,7
10. nov. 2026, 18:007,90922,3
10. nov. 2026, 19:007,60912,5
10. nov. 2026, 20:007,40872,7
10. nov. 2026, 21:007,20832,8
10. nov. 2026, 22:007,10812,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 62 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 150 m5,9°C1 550 m3,7°C2 050 m0,5°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00

1 150 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 550 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 050 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 150 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
00—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
01—Over vurderingsgrensen · 4,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 4,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 4,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 4,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 4,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 4,3°C
1 550 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 2°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
2 050 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · −1°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time3,7 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°8. nov., 2310. nov., 22
1 550 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20263,7° / 3,7°0 mm (1 h)
9. nov. 20263,9° / 9,2°1,1 mm (24 h)
10. nov. 20267,1° / 9,8°27 mm (23 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 150 m1 550 m2 050 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 13:0062 h · 1 550 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 7,2 °C
Siste varsel: 7,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+9,8 mmTidligere varsel: 20,6 mm
Siste varsel: 30,4 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel7,2 °C7,2 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel20,6 mm30,4 mm+9,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 150 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00
1 550 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00
2 050 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Espace Diamant · Løyper · Lumiplay map lifts og downhill

Notre-Dame-de-Bellecombe · heiser på kildekartet og downhill pistes (ND de Bellecombe)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 18Utenfor driftsperioden: 18

Løypestatus · — / 33

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorelementer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • TSD Mont Rond · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS des Gueux · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS du Lac · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS Plan des Fours · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TS Planay · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Biolles 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Biolles 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Boulangère · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Combe 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Combe 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Plan 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Plan 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Quarts · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Reguet · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Terret · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Teux · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK Vores · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Telecorde Cretes · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Biolles 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Biolles 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Combe 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Combe 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Opoualand Mont-Rond · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Terret · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Arête · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Bleue des Gueux · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Bleue du Lac · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Bleue du Plan · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Bleue du Vores · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Jonction Mont Rond · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Jonction Praz · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La Thuile · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les Crozats · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les Lapins · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Quarts · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Reguet · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Retour Station · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Teux · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cascade Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cascade Haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Corbel · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Grande Roche · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L'Alpage · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La Boulangère · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Rouge du Plan · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Rouge du Vores · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Rouge Mont Rond · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Rouvier · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Verdette · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ebranchet · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Noire des Gueux · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Espace Diamant · Lumiplan reported snow depth (Crest-Voland, Notre-Dame-de-Bellecombe)

Notre-Dame-de-Bellecombe · Notre-Dame-de-Bellecombe village 1 150 m reported snow depthRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 22:26
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Notre-Dame-de-Bellecombe village (1 150 m) · Rapportert snødybdeOperator bulletin depth; measurement method unverified.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Espace Diamant · Løyper · Lumiplay map lifts og downhill

Notre-Dame-de-Bellecombe · heiser på kildekartet og downhill pistes (ND de Bellecombe)8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 18Utenfor driftsperioden: 18

Løypestatus · — / 33

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Espace Diamant · Lumiplan reported snow depth (Crest-Voland, Notre-Dame-de-Bellecombe)

Notre-Dame-de-Bellecombe · Notre-Dame-de-Bellecombe village 1 150 m reported snow depth8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 22:26
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Notre-Dame-de-Bellecombe village (1 150 m) · Rapportert snødybdeOperator bulletin depth; measurement method unverified.0
Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Notre-Dame-de-Bellecombe ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 22:26 UTC+1.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Notre-Dame-de-Bellecombe ?

For Notre-Dame-de-Bellecombe viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 150 m, 0 mm på 1 550 m og 0 mm på 2 050 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Notre-Dame-de-Bellecombe ?

Snødybde: 0 cm (ved Notre-Dame-de-Bellecombe village (1 150 m); skistedets rapport; Espace Diamant · Lumiplan; Hentet 8. nov., 22:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Notre-Dame-de-Bellecombe ?

Heiser: Antall åpne ukjent · 18 oppført (Notre-Dame-de-Bellecombe · source-listed map lifts og downhill pistes (ND de Bellecombe); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:26 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 33 oppført (Notre-Dame-de-Bellecombe · source-listed map lifts og downhill pistes (ND de Bellecombe); Espace Diamant · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Heiser og løyper i Notre-Dame-de-Bellecombe vises slik operatøren fører dem opp på sitt interaktive kart. Varselhøydene er 1 150, 1 550 og 2 050 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart eller aktuelle forhold.

Høyder
910–2 069 m[6]
Steder i området
Les Saisies, Crest-Voland, Cohennoz, Notre-Dame-de-Bellecombe, Praz-sur-Arly, Flumet[6]
Varselpunkt
Skitrekk Terret (stasjon)[2]

Før skidagen

Hvilke steder dekker siden om Notre-Dame-de-Bellecombe?

Bare Notre-Dame-de-Bellecombe. Espace Diamant omfatter også Les Saisies, Crest-Voland, Cohennoz, Praz-sur-Arly, Flumet; det er egne steder, og heisene, løypene og snøen som vises her hører til Notre-Dame-de-Bellecombe.[1][4]

Hvor kommer heisstatus og snødybde fra?

Heis- og løypestatus kommer fra operatørens interaktive kart, som fører opp heiser og nedfarter per sektor. Snødybden er dybden operatørens snørapport oppgir for Notre-Dame-de-Bellecombe 1 150 m; målemetoden er ikke oppgitt.[4][5]

Er varslene for 1 150, 1 550 og 2 050 m i Notre-Dame-de-Bellecombe observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til tre høyder ved ett representativt punkt (Skitrekk Terret (stasjon)).[2]

Er området åpent ennå?

Siden viser heis- og løypestatus slik operatøren publiserer den. Før sesongen fører kartet opp anlegg som utenfor driftsperioden. Det er ikke en stengemelding og har ikke noe observasjonstidspunkt. Åpningsdatoer står på det offisielle kartet.[4][3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Val d’Arly Mont-Blanc tourist office · SkiområdeVal d’Arly Mont-Blanc turistkontor
  2. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Espace Diamant · LøypekartEspace Diamant
  4. Espace Diamant / Lumiplay · Heis- og løypestatusEspace Diamant / Lumiplay
  5. Espace Diamant / Lumiplan · SnørapportEspace Diamant / Lumiplan
  6. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo