Aostadalen · Italia
Pila: værmelding og snøvarsel
For Pila viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 800 m, 0 mm på 2 250 m og 0 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 8. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
Meldte forhold for Pila: Heiser: 0 av 15 åpne (Pila · operatør slopes og lifts status page; Pila (pila.it); Hentet 8. nov., 19:12 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 34 åpne (Pila · operatør slopes og lifts status page; Pila (pila.it); Hentet 8. nov., 19:12 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Pila er et skisted over Aosta i Aostadalen, i kommunen Gressan. En gondol går fra Aosta på 579 m til stedet på 1 805 m, og heisene fortsetter opp til 2 723 m.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 15 åpnePila · operatør slopes og lifts status page
- Løyper
- 0 av 34 åpnePila · operatør slopes og lifts status page
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden dekker skianlegget Pila: gondolen fra Aosta, stedet Pila og løypene over det. Andre skianlegg i Aostadalen er egne destinasjoner. Varselet bruker ett punkt ved gondolens toppstasjon i Les Fleurs.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−5 – 4 °C · 2 250 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Pila er verdiene på 1 800, 2 250 og 2 700 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Les Fleurs, toppstasjonen for gondolen Aosta–Pila, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 20:00 | −1,9 | 0 | 78 | 2,3 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | −1,8 | 0 | 79 | 2,5 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | −1,8 | 0 | 79 | 2,4 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | −1,9 | 0 | 78 | 2 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | −1,8 | 0 | 78 | 1,4 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | −2,3 | 0 | 81 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | −2,5 | 0 | 84 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | −2,5 | 0 | 88 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | −3 | 0 | 88 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | −3,6 | 0 | 91 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | −4,1 | 0 | 92 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | −4,6 | 0 | 93 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | −4,3 | 0 | 92 | 0,1 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | −3,3 | 0 | 91 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | −3,1 | 0 | 97 | 0,1 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | −2,9 | 0 | 98 | 0,2 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | −2,6 | 0 | 99 | 0,3 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | −2,3 | 0 | 100 | 0,2 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | −2,1 | 0 | 100 | 0,2 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | −2,2 | 0 | 100 | 0,1 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | −2,6 | 0 | 100 | 0,1 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | −2,9 | 0 | 100 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | −3,2 | 0 | 100 | 0,6 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | −3,1 | 0 | 99 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | −3,1 | 0 | 95 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | −3,2 | 0,1 | 95 | 0,5 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | −3,1 | 0,1 | 93 | 0,4 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | −2,3 | 0 | 94 | 0,3 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | −1,3 | 0 | 93 | 0,4 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 0,4 | 0,3 | 89 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 1,3 | 0,4 | 89 | 0,4 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 1,4 | 0,8 | 90 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 1,3 | 1,4 | 91 | 0,4 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 1,7 | 0,8 | 89 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 2,5 | 0,5 | 84 | 1 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 2,9 | 0,6 | 83 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 3,3 | 0 | 81 | 0,5 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 3,4 | 0 | 82 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 3,7 | 0 | 81 | 0,1 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 3,4 | 0 | 84 | 0,7 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 3,5 | 0,2 | 87 | 1 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 3 | 0,3 | 93 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 3,3 | 0,1 | 88 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 3,8 | 0 | 84 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 3,5 | 0 | 83 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 2,9 | 0 | 82 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 2,8 | 0 | 81 | 2,5 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 2,9 | 0 | 78 | 2,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 28/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 28 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,5 °C · 65 h
8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−4,8°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00−1,9°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:001°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 20:00 → 9. nov., 20:00
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 250 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 700 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
1 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1,9°Mulighet for snøproduksjon
28 / 48 hLengste kuldeperiode: 28 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | −1,9° / −1,8° | 0 mm (4 h) |
| 9. nov. 2026 | −4,6° / −1,8° | 0,2 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | −1,3° / 3,8° | 5,4 mm (20 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:17 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,5°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode8. nov. 2026, 20:00 — 11. nov. 2026, 13:0065 h · 2 250 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,5 °CTidligere varsel: 0,8 °C
Siste varsel: 0,3 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,8 mmTidligere varsel: 6,4 mm
Siste varsel: 7,2 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,4 mmTidligere varsel: 0,9 mm
Siste varsel: 1,3 mm - Timer med egnet værModellert
- +9 hTidligere varsel: 19 h
Siste varsel: 28 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,8 °C | 0,3 °C | −0,5 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 6,4 mm | 7,2 mm | +0,8 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,9 mm | 1,3 mm | +0,4 mm |
| Timer med egnet værModellert | 19 h | 28 h | +9 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00
Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00
Hentet: 8. nov. 2026, 18:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Pila · operatør lifts og slopes status
Pila · operatør slopes og lifts status pageRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. mai 2026, 08:00
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15
Løypestatus · 0 / 34
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator status page. Header: 0 of 38 slopes and 0 of 15 lifts open.
Heisstatus
- Aosta - Pila · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 579–1 805 m.
- Pila - Gorraz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1801–1 877 m.
- Leissé · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1860–2 356 m.
- Gorraz Gran Grimod · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1857–2 245 m.
- Grimod · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 2118–2 258 m.
- Couis 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 2157–2 610 m.
- Grimondet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1978–2 340 m.
- Fun Park Chacard · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 2165–2 723 m.
- Couis - Platta de Grevon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1845–1 857 m.
- Baby Pila 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1762–1 775 m.
- Baby Pila 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1775–1 784 m.
- Chamolé · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1774–2 310 m.
- La Nouva · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; valley to top elevation 1969–2 272 m.
Løypestatus
- Chamolé · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Du Bois (Renato Rosa) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Raccordo n. 2-3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Raccordo n. 2-3-4-5 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Gorraz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Raccordo n. 3-15 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Plan Perdu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- La Chatelaine · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- La Nouva · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Raccordo n. 6-27-9-7 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Plan de L'Eve · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Tsa Creuisa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Couis 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Bellevue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Resselin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Du Lac (Luciano Poli) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Leissé · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Pré Noir · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Grimod · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Raccordo 15-14 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Couis 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Grimondet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Variante Grimondet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Lo Goil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Variante Lo Goil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Baby Pila · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Pista gare basso · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Pista gare alto · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Plan Praz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Platta de Grevon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- Rientro villaggio · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- 9a · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
- 9b · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the page shows one update time for the whole table.
Pila · operatør snow report
Pila · operatør snow report (Pila 1 800 m og Couis 2 2 612 m)Rapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. mai 2026, 08:00
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Pila · operatør lifts og slopes status
Pila · operatør slopes og lifts status page8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. mai 2026, 08:00
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15
Løypestatus · 0 / 34
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Pila · operatør snow report
Pila · operatør snow report (Pila 1 800 m og Couis 2 2 612 m)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. mai 2026, 08:00
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Pila ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 19:12 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Pila ?
For Pila viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 800 m, 0 mm på 2 250 m og 0 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 8. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Pila ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Pila. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Pila ?
Heiser: 0 av 15 åpne (Pila · operatør slopes og lifts status page; Pila (pila.it); Hentet 8. nov., 19:12 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 34 åpne (Pila · operatør slopes og lifts status page; Pila (pila.it); Hentet 8. nov., 19:12 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Gondolen Aosta–Pila stiger omtrent 1 200 m fra dalbunnen til stedet; derfra betjener stolheiser som Leissé, Chamolé og Couis 2 løypene ovenfor, og heisen Gorraz–Couis når 2 723 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når åpner Pila?
Operatørens forside, sjekket 8. november 2026, oppgir en planlagt sesong fra 28. november 2026 til 11. april 2027, dersom snøforholdene tillater det, med gondolene Aosta–Pila og Pila–Stella i drift til 2. mai 2027. Den separate vintersesongsiden viste samme dag fortsatt forrige sesongs datoer, så for en gitt dag gjelder live-statussiden.[7][4]
Hvor mange løyper og heiser oppgir Pila?
Operatørens statusside, sjekket 8. november 2026, lister 38 løyper (8 blå, 24 røde, 6 svarte) og 15 heiser. Løypelisten inneholder forbindelsesstykker, en snowpark, en funpark og en skivei; PisteWindow regner ikke parkene eller skiveien som løyper, og et antall løyper er ikke kilometer.[4]
Hvor kommer snøtallene på siden fra?
Operatørens snørapport har målepunkter ved Pila (1 800 m) og Couis 2 (2 612 m); 8. november 2026 viste den ingen verdier, noe PisteWindow viser som utilgjengelig og ikke som null. Snødybden kommer også fra Aostadalens regionale stasjon Pila-Leissé på 2 280 m, under ankomststasjonen for stolheisen Leissé, som døgnmiddel.[5][6]
Er varslene for 1 800, 2 250 og 2 700 m i Pila observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 800, 2 250 og 2 700 m, beregnet ved ett representativt punkt (gondolens toppstasjon i Les Fleurs).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Pila · SkiområdePila
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Pila · LøypekartPila
- Pila · Heis- og løypestatusPila
- Pila · SnørapportPila
- Regione Autonoma Valle d’Aosta · SnørapportRegione Autonoma Valle d’Aosta
- Pila · Åpningstider og tilgangPila
- Wikipedia · Praktisk informasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo