Alpes-de-Haute-Provence · Frankrike
Pra Loup: værmelding og snøvarsel
For Pra Loup viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 050 m og 0,1 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 8. nov., 21:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Pra Loup: Heiser: Antall åpne ukjent · 20 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 20:17 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 57 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 20:17 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 265 cm (ved Pra Loup · altitude (2 500 m); skistedets rapport; Pra Loup · Lumiplan; Hentet 8. nov., 20:17 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Pra Loup er en skidestinasjon i departementet Alpes-de-Haute-Provence, omtrent 7 km fra Barcelonnette i Ubayedalen. Stedet ligger på 1 600 m, det høyeste punktet er 2 503 m, og området er forbundet med La Foux d’Allos som Espace Lumière.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 20 oppførtPra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup)
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 57 oppførtPra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup)
- Snødybde
- 265 cmved Pra Loup · altitude (2 500 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker Pra Loup. Sammen med Val d’Allos – La Foux utgjør det Espace Lumière, ifølge operatørene til sammen 180 km løyper. Val d’Allos – La Foux har en egen side med egne heiser og egen snørapport. Le Seignus, den andre skistasjonen i Val d’Allos, har eget løypekart og dekkes ikke.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
2 – 8 °C · 2 050 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Pra Loup er verdiene på 1 600, 2 050 og 2 500 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Costebelle, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 21:00 | 1,5 | 0 | 94 | 1,1 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | 1,9 | 0 | 96 | 1,4 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | 2 | 0 | 91 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 2 | 0 | 94 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 2,2 | 0 | 92 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 2,2 | 0 | 91 | 1,4 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 2,3 | 0 | 91 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 2 | 0 | 91 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 2,3 | 0 | 92 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 2,5 | 0 | 93 | 1,5 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 2,7 | 0 | 92 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 2,9 | 0 | 93 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 3,3 | 0 | 97 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 3,7 | 0,1 | 98 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 3,9 | 0,3 | 98 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 3,9 | 0,1 | 98 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 3,8 | 0,1 | 100 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 4,1 | 0,1 | 100 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 4,2 | 0 | 100 | 3 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 4,2 | 0,2 | 99 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 4 | 0,3 | 99 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 4,1 | 0,2 | 98 | 4 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 4,1 | 0 | 97 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 4 | 0 | 97 | 4,2 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 3,9 | 0,1 | 99 | 4,7 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 3,9 | 0,2 | 99 | 6,2 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 3,9 | 0,6 | 94 | 5,9 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 4 | 0,4 | 95 | 4,1 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 4,1 | 0,2 | 94 | 2,5 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 4,2 | 0,5 | 94 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 4,8 | 0,2 | 97 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 5,3 | 0,2 | 95 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 5,3 | 0,4 | 94 | 2,3 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 5,3 | 0,3 | 96 | 1,8 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 5,5 | 1,9 | 96 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 5,8 | 0,2 | 93 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 6,5 | 0,2 | 92 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 6,7 | 0,5 | 94 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 7,7 | 0,2 | 93 | 1 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 7,9 | 0,6 | 88 | 0 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 7,7 | 1 | 90 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 7,8 | 0 | 94 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 7,7 | 0 | 91 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 6,8 | 0 | 94 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 5,6 | 0 | 97 | 0,2 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 4,9 | 0 | 85 | 1,5 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 4,8 | 0 | 87 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 4,7 | 0 | 83 | 1,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 64 h
8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−1,4°C
Vind: 1,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:001,5°C
Vind: 1,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:002,9°C
Vind: 0,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 21:00 → 9. nov., 21:00
1 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 050 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 500 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 11/11 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 11/11 vurderte timer
1 h · Egnet vær · 11/11 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
1,5°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | 1,5° / 2° | 0 mm (3 h) |
| 9. nov. 2026 | 2° / 4,2° | 2,3 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 4° / 7,9° | 6,7 mm (21 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode8. nov. 2026, 21:00 — 11. nov. 2026, 13:0064 h · 2 050 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 4,4 °C
Siste varsel: 4,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +5,3 mmTidligere varsel: 9 mm
Siste varsel: 14,3 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 4,4 °C | 4,4 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 9 mm | 14,3 mm | +5,3 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00
Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00
Hentet: 8. nov. 2026, 18:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Espace Lumière · Lumiplay map lifts og pistes (Pra Loup, La Foux)
Pra Loup · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Pra Loup)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 20Utenfor driftsperioden: 20
Løypestatus · — / 57
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Source-listed local resort items only; source status has no observation time and public access is unverified.
Heisstatus
- TC COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS AGNELIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS QUARTIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK GIMETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK LAC 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK LAC 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS DU SORBIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TC MOLANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TELEMIX CLAPPE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD6 BERGERIES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD6 PEGUIEOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK BABY COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK BELIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK COURTIL 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK COURTIL 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK SESTRIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK STADE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS DES CLAPIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS DU SERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TELECORDE DU SERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- ESPACE DEBUTANTS SORBIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BERGERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CABANE DU BERGER bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CABANE DU BERGER haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN DU BULL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN INFERIEUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN SUPERIEUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTES BAS. · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTES HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTES MILIEU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOSSE A JUGY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN AGNELIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COLINOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DOME-COMBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GIMETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRANDE ROUGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA DIRECTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LANGAIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- QUARTIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SERRE DE L'HOMME bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SERRE DE L'HOMME haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PARAVALANCHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SEOLANE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SURF · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BELIERE A Gauche · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BELIERE B Droite · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE DEBUTANT BABY COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE DEBUTANTS CLOS DU SERRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESPACE DEBUTANTS DES PETITS LOUPS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE Y ESPACE DEBUTANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SESTRIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BERGERIE BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BERGERIES HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BLEUE SESTRIERE-SKILINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN SESTRIERE P TITS LOUPS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLAPPE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLOTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GARCINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE CAPTAGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIAISON PEGUIEOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PEGUIEOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BRETELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COMBE D'AIR FRANCE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COSTEBELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FAU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FRAISES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- HONORE BONNET BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- HONORE BONNET HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- HONORE BONNET MILIEU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA DALLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LOUPS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LOUPS Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE C.PASCAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA NOIRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Espace Lumière · Lumiplan snow bulletins (Pra Loup, La Foux)
Pra Loup · reported snow depth at 1600 og 2 500 mRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Pra Loup · station (1 600 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 130 |
| Pra Loup · altitude (2 500 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 265 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Espace Lumière · Lumiplay map lifts og pistes (Pra Loup, La Foux)
Pra Loup · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Pra Loup)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 20Utenfor driftsperioden: 20
Løypestatus · — / 57
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Espace Lumière · Lumiplan snow bulletins (Pra Loup, La Foux)
Pra Loup · reported snow depth at 1600 og 2 500 m8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Pra Loup · station (1 600 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 130 |
| Pra Loup · altitude (2 500 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 265 |
Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Pra Loup ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 20:17 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Pra Loup ?
For Pra Loup viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 050 m og 0,1 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 8. nov., 21:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Pra Loup ?
Snødybde: 265 cm (ved Pra Loup · altitude (2 500 m); skistedets rapport; Pra Loup · Lumiplan; Hentet 8. nov., 20:17 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Pra Loup ?
Heiser: Antall åpne ukjent · 20 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 20:17 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 57 oppført (Pra Loup · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Pra Loup); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 20:17 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Gondolheisen Costebelle går fra 1 628 til 2 130 m, stolheisen Peguieou fra 1 819 til 2 416 m, og skitrekkene ved Lac når 2 500 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når starter skisesongen i Pra Loup?
Turistkontorets nettside, lest 8. november 2026, melder sammenhengende åpning av skianlegget fra 12. desember 2026 til 4. april 2027. Hva som er åpent en gitt dag, viser heis- og løypestatusen.[1][4]
Dekker siden hele skianlegget Espace Lumière?
Nei. Siden dekker bare Pra Loup. Sammen med Val d’Allos – La Foux utgjør det Espace Lumière, ifølge operatørene til sammen 180 km løyper. Val d’Allos – La Foux har en egen side med egne heiser og egen snørapport. Le Seignus, den andre skistasjonen i Val d’Allos, har eget løypekart og dekkes ikke.[8]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra kartet Espace Lumière, som publiseres via Lumiplay og lister Pra Loup for seg. Snødybden kommer fra Lumiplans snørapport på 1 600 og 2 500 m; den har ingen måledato. Dessuten vises Météo-France-stasjonen Pra Loup på 2 100 m med måledatoen, som kan være fra en tidligere sesong.[4][5][6][7]
Er varslene for 1 600, 2 050 og 2 500 m for Pra Loup observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 600, 2 050 og 2 500 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen Costebelle).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Office de Tourisme de Pra Loup · SkiområdeOffice de Tourisme de Pra Loup
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Office de Tourisme de Pra Loup · LøypekartOffice de Tourisme de Pra Loup
- Office de Tourisme de Pra Loup · Vær-, heis- og løyperapportOffice de Tourisme de Pra Loup / Lumiplan
- Lumiplan Lumiplay · Vær-, heis- og løyperapportLumiplan Lumiplay
- Lumiplan · SnørapportLumiplan
- Météo-France · SnørapportMétéo-France
- Office de Tourisme du Val d’Allos · Områdets avgrensningOffice de Tourisme du Val d’Allos
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo