Telemark · Norge
Rauland Holtardalen: værmelding og snøvarsel
For Rauland Holtardalen viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 11:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 150 m de neste 24 timene fra 4. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Rauland Holtardalen og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Holtardalen er den delen av Rauland som er kjent for store, oversiktlige nedfarter, med en firesetes stolheis. Det ligger i andre enden av løypeforbindelsen fra Tiur. Varselpunktet er et representativt sted langs veien inn til Holtardalen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Rauland Skisenter regner Holtardalen sammen med Tiur, med 12 heiser og 26 nedfarter til sammen. Denne siden holder seg til Holtardalens stolheis, de brede løypene og barneområdet og tar ingen andel av den felles summen. Vierli og Raulandsfjell er ikke med.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Rauland Holtardalen
−1 – 6 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 11:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 750, 950 og 1 150 m er høydejusterte modellresultater for et kartlagt veipunkt i Holtardalen. De beskriver været som ventes i de høydene, ikke hva en målestasjon i dalen har registrert.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 11:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,3 | 0 | 68 | 2,9 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5,3 | 0 | 72 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4 | 0 | 78 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,6 | 0 | 82 | 3,6 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,5 | 0 | 83 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,3 | 0 | 83 | 4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,1 | 0 | 85 | 3,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 2,8 | 0 | 86 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 2,7 | 0 | 85 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 2,6 | 0 | 84 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 2,1 | 0 | 86 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 1,7 | 0 | 86 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,7 | 0 | 85 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2 | 0 | 82 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,1 | 0 | 81 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,2 | 0 | 78 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,2 | 0 | 78 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,8 | 0 | 77 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,1 | 0 | 75 | 3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3 | 0 | 71 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4 | 0 | 69 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,9 | 0 | 68 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,7 | 0 | 67 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 6,1 | 0 | 67 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5,7 | 0 | 74 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4,1 | 0 | 80 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,3 | 0 | 83 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,5 | 0 | 87 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0 | 84 | 2 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,8 | 0 | 79 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,6 | 0 | 80 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,3 | 0 | 82 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,2 | 0 | 83 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0 | 0 | 83 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,2 | 0 | 84 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,5 | 0 | 85 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,6 | 0 | 86 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0 | 87 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0 | 87 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,8 | 0 | 87 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,9 | 0 | 87 | 2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,1 | 0 | 88 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,8 | 0 | 87 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,8 | 0 | 84 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,2 | 0 | 76 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 3,1 | 0 | 72 | 1 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 3,7 | 0 | 71 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 3,9 | 0 | 71 | 1,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 2/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 2 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
5°C
Vind: 3,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 11:006,3°C
Vind: 2,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 11:007,3°C
Vind: 2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 11:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 15:00 → 5. nov., 15:00
750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
950 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 150 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,3°Mulighet for snøproduksjon
2 / 48 hLengste kuldeperiode: 2 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 2,7° / 6,3° | 0 mm (9 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,2° / 6,1° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,1° / 3,9° | 0 mm (15 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 11:00 · Hentet: 4. nov., 12:17 · Europe/Oslo
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 11:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler
Rauland · Holtardalen: gjennomgåtte eksemplerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun gjennomgåtte kartrelaterte eksempler, ikke en fullstendig sektoroversikt. Feed og kart nummererer barneområdene Vierli og Holtardalen ulikt. Navn og nøyaktige kilderader beholdes. Observasjonstidspunkt og gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- H-Tverrliheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- I-Holtarheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- J-Hytteheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- K-Skibåndet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 10-Holtarbakken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 12- Tverrli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14-Skileiken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15-Silkedalstunet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 16-Snarvegen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 17-Kattepina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18-Kappleiken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 24-Skituppen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 27- Barneområdet Holtardalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler
Rauland · Holtardalen: gjennomgåtte eksempler4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler
Rauland · Holtardalen: gjennomgåtte eksempler3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Rauland Holtardalen?
For Rauland Holtardalen viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 11:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 150 m de neste 24 timene fra 4. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Rauland Holtardalen?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Rauland Holtardalen. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Rauland Holtardalen?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Rauland Holtardalen. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Brede, åpne bakker dominerer, og de aller minste får et skiband i barneområdet. Bildet er et skjema over dalen, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hva er Holtardalen mest kjent for?
Operatøren beskriver store, åpne nedfarter, en firesetes stolheis og et barneområde med skiband for de aller minste. Det passer for den som liker brede og enkle bakker.[5]
Hører tallet 26 nedfarter til Holtardalen alene?
Nei. Rauland Skisenter oppgir 12 heiser og 26 nedfarter for Tiur og Holtardalen samlet og deler dem ikke, så siden tilordner ikke tallet til noen av dem.[3]
Hvilket punkt beregnes værmeldingen for Holtardalen for?
Et representativt punkt langs veien i Holtardalen, hentet fra OpenStreetMap. Verdiene for 750, 950 og 1 150 m er modellanslag justert derfra.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Rauland Skisenter · SkiområdeRauland Skisenter
- Rauland Holtardalen · Plassering og høydeOpenStreetMap
- Rauland Skisenter · Rapportdata og målestederRauland Skisenter
- Rauland Skisenter · Heis- og løypestatusRauland Skisenter
- Rauland Skisenter · SkiområdeRauland Skisenter
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo