Telemark · Norge
Rauland Tiur: værmelding og snøvarsel
For Rauland Tiur viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 150 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Rauland Tiur og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Tiur er Raulands base bygd rundt en tosetes stolheis, en ankerheis og fire skitrekk, med nedfarter i alle lengder og vanskelighetsgrader og et barneområde merket med figurer i snøen. En løype fører videre til Holtardalen. Værmeldingen beregnes ved Rauland Skisenters idrettssenter.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden gjelder Tiurs egne heiser og løyper og forbindelsen til Holtardalen. De 12 heisene og 26 nedfartene som Rauland Skisenter oppgir, er en felles sum for Tiur og Holtardalen og regnes derfor ikke til Tiur alene. Vierlis barneheis og Raulandsfjells egen operatør er ikke med.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Rauland Tiur
−1 – 6 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Modellverdiene for 750, 950 og 1 150 m beregnes én gang ved idrettssenteret og høydejusteres deretter. Rauland Skisenters høyeste punkt er oppgitt til 1 160 m, så det øverste nivået ligger rett under toppen. Ingen av verdiene er en måling fra en stasjon på Tiur.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 18:00 | 5,2 | 0 | 81 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 4,8 | 0 | 82 | 4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 4,6 | 0 | 82 | 4,1 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 4 | 0 | 83 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,4 | 0 | 84 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,2 | 0 | 84 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3 | 0 | 83 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 2,7 | 0 | 83 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 2,1 | 0 | 84 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,9 | 0 | 84 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2,1 | 0 | 80 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 2,3 | 0 | 79 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,5 | 0 | 77 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,4 | 0 | 77 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2 | 0 | 76 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,2 | 0 | 74 | 3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,2 | 0 | 71 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,6 | 0 | 66 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5,5 | 0 | 63 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 6,1 | 0 | 63 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 6,4 | 0 | 65 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 6 | 0 | 72 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4,7 | 0 | 79 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,2 | 0 | 83 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,5 | 0 | 85 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,9 | 0 | 83 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,5 | 0 | 79 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,1 | 0 | 79 | 2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,5 | 0 | 83 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0 | 86 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,3 | 0 | 86 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,5 | 0 | 85 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,6 | 0 | 85 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,7 | 0 | 86 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,4 | 0 | 86 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,4 | 0 | 87 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,3 | 0 | 87 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,4 | 0 | 88 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,9 | 0 | 89 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,8 | 0 | 87 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,7 | 0 | 84 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,1 | 0 | 75 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 3,1 | 0 | 72 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 4 | 0 | 71 | 1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 4,1 | 0 | 73 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 3,8 | 0 | 76 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 2,7 | 0 | 81 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 1,2 | 0 | 85 | 1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,7 °C · 66 h
4. nov. 2026, 11:00 → 4. nov. 2026, 16:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Oslo
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
3,9°C
Vind: 3,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 16:005,2°C
Vind: 3,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 16:005,4°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MET Nordic · Varsel utstedt: 4. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00
750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
950 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 150 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,2°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,2° / 5,2° | 0 mm (6 h) |
| 5. nov. 2026 | 0° / 6,4° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,9° / 4,1° | 0 mm (18 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 16:00 · Hentet: 4. nov., 17:17 · Europe/Oslo
Open-Meteo · MET Nordic ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,7°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 18:00 — 7. nov. 2026, 12:0066 h · 950 m · Europe/Oslo
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,7 °CTidligere varsel: 0,9 °C
Siste varsel: 1,5 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- −12 hTidligere varsel: 21 h
Siste varsel: 9 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,9 °C | 1,5 °C | +0,7 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 21 h | 9 h | −12 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 11:00
Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00
Hentet: 4. nov. 2026, 17:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler
Rauland · Tiur: gjennomgåtte eksemplerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun gjennomgåtte kartrelaterte eksempler, ikke en fullstendig sektoroversikt. Feed og kart nummererer barneområdene Vierli og Holtardalen ulikt. Navn og nøyaktige kilderader beholdes. Observasjonstidspunkt og gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- A-Tilbringerheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- B-T-kroken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- C-Tiurheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- D-Barneheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- E-Rugde · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- F-Fjellrupa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- G-Hotellheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 1-Tilbringeren · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 5-Hotellbakken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6-Orre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 7-Tiur · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 8-Rupa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 9-Fjellrupa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler
Rauland · Tiur: gjennomgåtte eksempler4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler
Rauland · Tiur: gjennomgåtte eksempler3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Rauland Tiur?
For Rauland Tiur viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 150 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Rauland Tiur?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Rauland Tiur. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Rauland Tiur?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Rauland Tiur. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Løypene på Tiur spenner fra enkle nybegynnerbakker til mer krevende nedfarter, og de minste kan øve mellom snøfigurene i barneområdet. Bildet er et skjema over terrenget, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hvilke heiser finnes på Tiur i Rauland?
Rauland Skisenter oppgir en tosetes stolheis, en ankerheis og fire skitrekk på Tiur, pluss barneområdet. Tallet 12 heiser og 26 nedfarter gjelder sammen med Holtardalen.[3]
Kan jeg stå på ski fra Tiur over til Holtardalen?
Områdesiden til operatøren sier at Tiur har forbindelse med Holtardalen. Bare den daglige heis- og løyperapporten viser om begge sidene går en gitt dag.[3][4]
Hvor kommer værmeldingen for Tiur fra?
Den beregnes ved Rauland Skisenters idrettssenter, et punkt i OpenStreetMap, og justeres til 750, 950 og 1 150 m. Det er en modell, ikke en måling i bakken.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Rauland Skisenter · SkiområdeRauland Skisenter
- Rauland Tiur · Plassering og høydeOpenStreetMap
- Rauland Skisenter · Rapportdata og målestederRauland Skisenter
- Rauland Skisenter · Heis- og løypestatusRauland Skisenter
- Rauland Skisenter · Fakta og områdeinformasjonVisit Norway
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo