Telemark · Norge

Rauland Vierli: værmelding og snøvarsel

For Rauland Vierli viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 150 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Rauland Vierli og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Vierli er Raulands barneskiområde: én barneheis og én barnebakke, åpen i helgene og hver dag i ferier. Det ligger en kort tur fra de andre områdene og er ingen skiforbindelse.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Vierli ligger for seg selv i forhold til nettet med Tiur og Holtardalen. Dit kommer man med bil eller den gratis skibussen som går daglig mellom områdene og sentrum. Summen på 12 heiser for Tiur og Holtardalen gjelder ikke Vierli, og Raulandsfjell har sin egen operatør.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Rauland Vierli

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 6 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 750, 950 og 1 150 m kommer fra en modell ved parkeringen til Vierli skisenter og er høydejustert. Kildene oppgir ingen høyder for Vierlis egen bakke, så nivåene er regional bakgrunn og ikke verdier for selve barnebakken.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00 · Europe/Oslo · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time3,9 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°8°4. nov., 186. nov., 17
Varselverdier time for time
Rauland Vierli · 950 m · Europe/Oslo
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 18:003,90862,9
4. nov. 2026, 19:003,40873,1
4. nov. 2026, 20:003,20873,1
4. nov. 2026, 21:002,90873
4. nov. 2026, 22:002,20882,7
4. nov. 2026, 23:001,90872,9
5. nov. 2026, 00:001,60872,7
5. nov. 2026, 01:000,80891,7
5. nov. 2026, 02:000,50881,3
5. nov. 2026, 03:000,10881,8
5. nov. 2026, 04:000,20862,6
5. nov. 2026, 05:000,20862,4
5. nov. 2026, 06:000,40842,4
5. nov. 2026, 07:000,30842,4
5. nov. 2026, 08:00−0,30842,2
5. nov. 2026, 09:000,30822,5
5. nov. 2026, 10:002,40782,2
5. nov. 2026, 11:003,90741,5
5. nov. 2026, 12:004,80721,4
5. nov. 2026, 13:005,50721,5
5. nov. 2026, 14:005,80741,4
5. nov. 2026, 15:005,10801
5. nov. 2026, 16:003,20861,1
5. nov. 2026, 17:001,60891,6
5. nov. 2026, 18:000,90901,9
5. nov. 2026, 19:000,30881,8
5. nov. 2026, 20:00−0,10862
5. nov. 2026, 21:00−0,20841,8
5. nov. 2026, 22:00−0,40851,8
5. nov. 2026, 23:00−0,70861,6
6. nov. 2026, 00:00−10861,6
6. nov. 2026, 01:00−1,10851,4
6. nov. 2026, 02:00−1,30851,2
6. nov. 2026, 03:00−1,40861,3
6. nov. 2026, 04:00−1,20861,6
6. nov. 2026, 05:00−1,40871,6
6. nov. 2026, 06:00−1,50881,7
6. nov. 2026, 07:00−1,60881,9
6. nov. 2026, 08:00−2,10901,9
6. nov. 2026, 09:00−1,80901,9
6. nov. 2026, 10:000,20871,6
6. nov. 2026, 11:002,10791,1
6. nov. 2026, 12:003,20740,6
6. nov. 2026, 13:004,20730,8
6. nov. 2026, 14:004,40751,3
6. nov. 2026, 15:003,80791,4
6. nov. 2026, 16:002,10831,3
6. nov. 2026, 17:0010850,5
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
10/48 h
Lengste sammenhengende periode
10 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,4 °C · 66 h

4. nov. 2026, 11:00 → 4. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Oslo

750 m5,2°C950 m3,9°C1 150 m3,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00

750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

950 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 150 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

750 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,2°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 2°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
950 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
20—Over vurderingsgrensen · 2°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · −1°C
04—Over vurderingsgrensen · −1°C
05—Over vurderingsgrensen · −1°C
06—Over vurderingsgrensen · −1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
1 150 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,6°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

10 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 10 h

Temperaturvarsel time for time3,9 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°8°4. nov., 186. nov., 17
950 m · Europe/Oslo
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261,9° / 3,9°0 mm (6 h)
5. nov. 2026−0,7° / 5,8°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,1° / 4,4°0 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 16:00 · Hentet: 4. nov., 17:18 · Europe/Oslo

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
750 m950 m1 150 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,4°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 18:00 — 7. nov. 2026, 12:0066 h · 950 m · Europe/Oslo

Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,4 °CTidligere varsel: 0,2 °C
Siste varsel: 0,6 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
−4 hTidligere varsel: 26 h
Siste varsel: 22 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,2 °C0,6 °C+0,4 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert26 h22 h−4 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

750 mNytt varsel4. nov. 2026, 16:00
950 mNytt varsel4. nov. 2026, 16:00
1 150 mNytt varsel4. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler

Rauland · Vierli children’s area: gjennomgåtte eksemplerRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun gjennomgåtte kartrelaterte eksempler, ikke en fullstendig sektoroversikt. Feed og kart nummererer barneområdene Vierli og Holtardalen ulikt. Navn og nøyaktige kilderader beholdes. Observasjonstidspunkt og gjeldende tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • L-Vierli Barneheis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 26-Vierli barneområde · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler

Rauland · Vierli children’s area: gjennomgåtte eksempler4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Rauland · gjennomgåtte lokale eksempler

Rauland · Vierli children’s area: gjennomgåtte eksempler3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Rauland Vierli?

For Rauland Vierli viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 150 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Rauland Vierli?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Rauland Vierli. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Rauland Vierli?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Rauland Vierli. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Telemark · Norge

Bli kjent med fjellet

Her er det bare nybegynnerterreng: én slak barnebakke med sparkesykler og en trampoline like ved. Bildet er et skjema, ikke et turkart.

Heiser
Én barneheis og én barnebakke[5][3]
Åpningsmønster
Helger, og daglig i ferier[3]
Ved basen
Vierli Kafeteria, sparkesykler og trampoline[3]

Før skidagen

Er Vierli et ordentlig skiområde eller bare et barnehjørne?

Det er et barneområde: Rauland Skisenter oppgir én barneheis og én barnebakke. Erfarne skiløpere bør heller planlegge Tiur eller Holtardalen.[3][5]

Når går heisen i Vierli?

Operatøren oppgir helger og hver dag i ferier. Sjekk rapporten, for mønsteret sier ingenting om en bestemt dato eller snødekket.[3][4]

Hva beskriver værmeldingen for Vierli?

Et punkt ved parkeringen til Vierli skisenter, justert til 750, 950 og 1 150 m av en modell. Det er ingen måling fra barnebakken.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Rauland Skisenter · SkiområdeRauland Skisenter
  2. Rauland Vierli · Plassering og høydeOpenStreetMap
  3. Rauland Skisenter · Rapportdata og målestederRauland Skisenter
  4. Rauland Skisenter · Heis- og løypestatusRauland Skisenter
  5. Rauland Skisenter · Fakta og områdeinformasjonVisit Norway
  6. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo