Hautes-Alpes · Frankrike
Risoul: værmelding og snøvarsel
For Risoul viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 850 m, 0,2 mm på 2 200 m og 0,5 mm på 2 550 m de neste 24 timene fra 8. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Risoul: Heiser: Antall åpne ukjent · 16 oppført (Risoul · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Risoul); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 44 oppført (Risoul · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Risoul); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Risoul · altitude (2 570 m); skistedets rapport; Risoul · Lumiplan; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Risoul er en skidestinasjon i departementet Hautes-Alpes i de sørlige franske Alpene. Landsbyen ligger på 1 850 m, de høyeste heisene når omtrent 2 550 m, og området er forbundet med Vars som La Forêt Blanche.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 16 oppførtRisoul · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Risoul)
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 44 oppførtRisoul · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Risoul)
- Snødybde
- 0 cmved Risoul · altitude (2 570 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker Risoul. Sammen med Vars utgjør det La Forêt Blanche, ifølge operatørene til sammen 185 km løyper. Vars har en egen side med egne heiser og egen snørapport.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−0 – 6 °C · 2 200 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Risoul er verdiene på 1 850, 2 200 og 2 550 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Mélézet (R4), ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 15:00 | −0,2 | 0,2 | 100 | 5 |
| 8. nov. 2026, 16:00 | −0,2 | 0,1 | 100 | 5 |
| 8. nov. 2026, 17:00 | −0,2 | 0 | 100 | 4,8 |
| 8. nov. 2026, 18:00 | −0,2 | 0 | 100 | 4,9 |
| 8. nov. 2026, 19:00 | 0,1 | 0 | 96 | 4,9 |
| 8. nov. 2026, 20:00 | 0 | 0 | 92 | 4,1 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | 0,1 | 0 | 88 | 4,3 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | 0,2 | 0 | 94 | 4 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | 0,3 | 0 | 99 | 4,1 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 0,5 | 0 | 100 | 4,3 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 0,5 | 0 | 100 | 4,1 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 0,6 | 0,1 | 100 | 3,7 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 0,6 | 0 | 100 | 3,7 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 0,8 | 0 | 100 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 1 | 0 | 100 | 3,5 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 1,2 | 0 | 99 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 1,4 | 0 | 98 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 1,5 | 0 | 99 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 1,8 | 0 | 98 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 2,1 | 0 | 100 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0,1 | 100 | 3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 2,5 | 0,1 | 100 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 2,8 | 0,2 | 100 | 4,5 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 2,8 | 0,4 | 100 | 4,5 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 2,7 | 0,6 | 100 | 4,8 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 2,5 | 0,3 | 100 | 4,9 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 2,5 | 0,1 | 99 | 3,7 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 2,8 | 0,3 | 98 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 3,1 | 0,5 | 96 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 3,6 | 1 | 93 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 3,6 | 1,1 | 95 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 3,8 | 0,5 | 95 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 3,7 | 0,9 | 97 | 3,6 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 3,5 | 0,7 | 100 | 3,7 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 3,6 | 0,2 | 100 | 3,6 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 3,7 | 2 | 99 | 3,4 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 3,8 | 1,8 | 100 | 3,2 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 4 | 3,4 | 100 | 3,3 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 4,3 | 4,7 | 100 | 3,7 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 4,6 | 0,8 | 100 | 3,8 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 4,9 | 1,8 | 100 | 3,8 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 5 | 1,5 | 100 | 4,2 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 5,3 | 0,4 | 100 | 4,4 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 5,1 | 4,8 | 97 | 3,4 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 5,4 | 3,2 | 100 | 3,9 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 5,7 | 0,9 | 99 | 3,3 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 5,4 | 1,4 | 100 | 4,7 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 5,2 | 4,7 | 100 | 2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,2 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,6°C
Vind: 5,2 m/s · Nedbør: 0,2 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:00−0,2°C
Vind: 5 m/s · Nedbør: 0,2 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:002,7°C
Vind: 3,7 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 15:00 → 9. nov., 15:00
1 850 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 550 m
0,5 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
5 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−0,2°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | −0,2° / 0,3° | 0,3 mm (9 h) |
| 9. nov. 2026 | 0,5° / 3,8° | 6,3 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 3,5° / 5,7° | 32,3 mm (15 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 13:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
La Forêt Blanche · Lumiplay map lifts og pistes (Vars, Risoul)
Risoul · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Risoul)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 16Utenfor driftsperioden: 14
Løypestatus · — / 44
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Source-listed local resort items only; source status has no observation time and public access is unverified.
Heisstatus
- R1 Télépulsé · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R2 Clos du Vallon · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R3 Homme de Pierre · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R6 Peyrefolle · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R8 Pré du Bois · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R14 Pelinche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R15 Combals · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R17 Exercice · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R18 Accueil Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R4 Mélézet · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R5 Plate · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R7 Razis · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R9 Clos Chardon · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R12 Mélézet · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R13 Orée du Bois · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- R16 Bergerie · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Chardons · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Debutants · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Hysope · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lapins · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pelinche · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Piou-Piou · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Vallon vert · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Clos des Alpes · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Combe de la Mayt · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Cote belle · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Cotes de berge · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Florins Superieur · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Marmottes · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plane · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pra Mouton · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pre du bois · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Aigles · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Choucas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Coqs · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lac · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Perdrix · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Epervier · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Gentiane · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Opoualand · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Edelweiss · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Ecureuil · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Faucon · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Florins · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Goupil · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- La Grande Bleue · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lievre · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pra Rond · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Route à Carlos · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Route des Florins · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Saluces · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Serpent · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Bergerie · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Cimbros · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Clos Chardon · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Col Sans Nom · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Pinatiaux · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plate de la Nonne · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Sources · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Vautours · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
La Forêt Blanche · Lumiplan snow bulletins (Vars, Risoul)
Risoul · reported snow depth at 1850 og 2 570 mRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Risoul · station (1 850 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
| Risoul · altitude (2 570 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
La Forêt Blanche · Lumiplay map lifts og pistes (Vars, Risoul)
Risoul · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Risoul)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 16Utenfor driftsperioden: 14
Løypestatus · — / 44
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗La Forêt Blanche · Lumiplan snow bulletins (Vars, Risoul)
Risoul · reported snow depth at 1850 og 2 570 m8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Risoul · station (1 850 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
| Risoul · altitude (2 570 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Risoul ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 14:27 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Risoul ?
For Risoul viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 850 m, 0,2 mm på 2 200 m og 0,5 mm på 2 550 m de neste 24 timene fra 8. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Risoul ?
Snødybde: 0 cm (ved Risoul · altitude (2 570 m); skistedets rapport; Risoul · Lumiplan; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Risoul ?
Heiser: Antall åpne ukjent · 16 oppført (Risoul · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Risoul); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 44 oppført (Risoul · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Risoul); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Gondolheisen R1 Télépulsé og stolheisen Mélézet (R4, 1 880 til 2 190 m) betjener landsbyen, og stolheisene Plate (R5) og Razis (R7) når omtrent 2 550 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når starter skisesongen i Risoul?
Operatørens nettside, lest 8. november 2026, oppgir 12. desember 2026 til 11. april 2027 for skianlegget, med delvis forhåndsåpning fra 5. desember, med forbehold om snøforholdene. Hva som er åpent en gitt dag, viser heis- og løypestatusen.[1][4]
Dekker siden hele skianlegget La Forêt Blanche?
Nei. Siden dekker bare Risoul. Sammen med Vars utgjør det La Forêt Blanche, ifølge operatørene til sammen 185 km løyper. Vars har en egen side med egne heiser og egen snørapport.[1]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra kartet La Forêt Blanche, som publiseres via Lumiplay og lister Risoul for seg. Snødybden kommer fra Lumiplans snørapport på 1 850 og 2 570 m; den har ingen måledato. Dessuten vises Météo-France-stasjonen Risoul på 2 050 m med måledatoen, som kan være fra en tidligere sesong.[4][5][6]
Er varslene for 1 850, 2 200 og 2 550 m for Risoul observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 850, 2 200 og 2 550 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen Mélézet (R4)).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Risoul · SkiområdeRisoul (labellemontagne)
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Lumiplan Lumiplay · LøypekartRisoul operatør / Lumiplan Lumiplay
- Risoul · Vær-, heis- og løyperapportRisoul (labellemontagne)
- Lumiplan · SnørapportLumiplan
- Météo-France · SnørapportMétéo-France
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo