Haute-Savoie · Frankrike

Saint-Gervais-les-Bains: værmelding og snøvarsel

For Saint-Gervais-les-Bains viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:20 – 4. nov., 06:21, modellert snøfall på 0 mm på 850 m, 0,2 mm på 1 400 m og 0,3 mm på 2 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Saint-Gervais-les-Bains og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Saint-Gervais-les-Bains er en kurby langt nede i Arve-dalen; løypene begynner ovenfor ved Le Bettex, og Tramway du Mont-Blanc går fra bydelen Le Fayet.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er byen på omtrent 850 m, langt under løypene. Det kan regne der nede mens det snør oppe; bruk de øvre verdiene og heisrapporten for Le Bettex.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Saint-Gervais-les-Bains

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Saint-Gervais-les-Bains

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 12 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:20

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Trinnene 850, 1 400 og 2 000 m er modellestimater for byens punkt; kirkeveggen har et høydemerke på 809 m, så punktet er et modellsted og ikke en oppmåling.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 06:20 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time7,4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°14°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Saint-Gervais-les-Bains · 1 400 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:007,4054,62,6
4. nov. 2026, 12:008,4050,82,7
4. nov. 2026, 13:008,6049,12,5
4. nov. 2026, 14:008,70492,5
4. nov. 2026, 15:008,3050,62,6
4. nov. 2026, 16:007,2063,82,6
4. nov. 2026, 17:004,60652,1
4. nov. 2026, 18:003070,31,8
4. nov. 2026, 19:001,9074,11,8
4. nov. 2026, 20:001,4075,22
4. nov. 2026, 21:001075,82
4. nov. 2026, 22:000,70772,2
4. nov. 2026, 23:000,4077,82,3
5. nov. 2026, 00:000,5078,32,4
5. nov. 2026, 01:000,80,179,22,3
5. nov. 2026, 02:001,60,277,62,2
5. nov. 2026, 03:001,5078,52
5. nov. 2026, 04:001,1077,52,1
5. nov. 2026, 05:001077,72,2
5. nov. 2026, 06:000,8076,82,3
5. nov. 2026, 07:000,8077,42,3
5. nov. 2026, 08:001,7076,22,4
5. nov. 2026, 09:005,5064,92,6
5. nov. 2026, 10:008,4054,22,5
5. nov. 2026, 11:0010,2048,52,5
5. nov. 2026, 12:0011,20462,2
5. nov. 2026, 13:0011,7044,61,9
5. nov. 2026, 14:0011,8044,81,8
5. nov. 2026, 15:0011,3046,81,9
5. nov. 2026, 16:009,8059,62,1
5. nov. 2026, 17:007,5061,21,5
5. nov. 2026, 18:006,1067,31,4
5. nov. 2026, 19:005,10,471,31,5
5. nov. 2026, 20:004,50,776,41,4
5. nov. 2026, 21:004,10,579,21,5
5. nov. 2026, 22:003,50,781,51,4
5. nov. 2026, 23:003,30,781,31,4
6. nov. 2026, 00:003,20,482,11,1
6. nov. 2026, 01:002,80,283,21,2
6. nov. 2026, 02:002,40,483,91,3
6. nov. 2026, 03:002,80,7841,1
6. nov. 2026, 04:002,90,584,21
6. nov. 2026, 05:0030,884,90,9
6. nov. 2026, 06:002,91871,1
6. nov. 2026, 07:002,80,888,31,1
6. nov. 2026, 08:003,10,287,81,4
6. nov. 2026, 09:004,3089,51,4
6. nov. 2026, 10:005,7088,61,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,2 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 56 h

4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:20

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

850 m10,7°C1 400 m7,4°C2 000 m3,8°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

850 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

850 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 2°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
01—Over vurderingsgrensen · −1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
2 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,9°C
19✓Egnet vær · −3,7°C
20✓Egnet vær · −4,1°C
21✓Egnet vær · −4,4°C
22✓Egnet vær · −4,6°C
23✓Egnet vær · −4,9°C
00✓Egnet vær · −4,8°C
01✓Egnet vær · −4,4°C
02✓Egnet vær · −3,7°C
03✓Egnet vær · −3,8°C
04✓Egnet vær · −4,2°C
05✓Egnet vær · −4,3°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

7,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time7,4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°14°4. nov., 116. nov., 10
1 400 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,4° / 8,7°0 mm (13 h)
5. nov. 20260,5° / 11,8°3,3 mm (24 h)
6. nov. 20262,4° / 5,7°5 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:20 · Hentet: 4. nov., 07:17 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
850 m1 400 m2 000 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 19:0056 h · 1 400 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 4,8 °C
Siste varsel: 4,8 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 15 mm
Siste varsel: 15 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert
Utilgjengelig
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,8 °C4,8 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel15 mm15 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert——Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert——Utilgjengelig

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

850 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:20
1 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:20
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:21

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Saint-Gervais · Bettex liftRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Utvalgte eksempler på heiser og løyper oppført av kilden, ikke en lokal total. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert. Utenfor driftsperioden er ukjent.

Heisstatus
  • TC BETTEX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser

Saint-Gervais · La RosayRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun én utvalgt løype. Ingen verifisert lokal heisoversikt. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.

Løypestatus
  • LA ROSAY · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – MEGEVERapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens forbindelsesmarkering er adskilt fra lokale oversikter. Utenfor driftsperioden er ukjent, ikke bevis for stenging eller åpning. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • LIAISON SKI SAINT GERVAIS – MEGEVE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLASRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens forbindelsesmarkering er adskilt fra lokale oversikter. Utenfor driftsperioden er ukjent, ikke bevis for stenging eller åpning. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAISRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kildens forbindelsesmarkering er adskilt fra lokale oversikter. Utenfor driftsperioden er ukjent, ikke bevis for stenging eller åpning. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Saint-Gervais · Bettex lift4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser

Saint-Gervais · Bettex lift3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser

Saint-Gervais · La Rosay4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – MEGEVE4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser

Saint-Gervais · La Rosay3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – MEGEVE3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Saint-Gervais-les-Bains?

For Saint-Gervais-les-Bains viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:20 – 4. nov., 06:21, modellert snøfall på 0 mm på 850 m, 0,2 mm på 1 400 m og 0,3 mm på 2 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Saint-Gervais-les-Bains?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Gervais-les-Bains. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Saint-Gervais-les-Bains?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Saint-Gervais-les-Bains. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Le Bettex ble valgt i 1936 som mellomplatå, og en forbindelse fra 1937 til Mont d’Arbois koblet løypene til Megève. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
Saint-Gervais (landsby)[2]
Landsbyens høyde
Høydemerke ved kirken 809 m[5]
Fjellbane
Tramway du Mont-Blanc fra Le Fayet, første strekning åpnet i 1909[5]
Forbindelse
Le Bettex – Mont d’Arbois (Megève), siden 1937[5]

Før skidagen

Hvorfor ligger varselet for Saint-Gervais så mye lavere enn løypene?

Byen ligger omtrent 850 m i dalen, og skikjøringen begynner høyere opp ved Le Bettex. Les radene 1 400 og 2 000 m for løypene og byraden som dalen.[2][5]

Kan jeg kjøre fra Saint-Gervais til Megève?

En forbindelse via Le Bettex og Mont d’Arbois har eksistert siden 1937. Om den går en gitt dag, avhenger av heisene imellom, så sjekk den offisielle rapporten før du regner med hjemturen.[5][4]

Er Tramway du Mont-Blanc en del av skivarselet?

Nei. Turistkontoret sier at man når Les Houches–Saint-Gervais-området med den banen, men kjøredagene står i en egen rutetabell og ikke i dette varselet.[6]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Évasion Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
  2. Saint-Gervais-les-Bains · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Évasion Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
  4. Évasion Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
  5. Saint-Gervais-les-Bains · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
  6. Saint-Gervais · SkiområdeSaint-Gervais turistkontor
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo