Maurienne · Savoie · Frankrike
Saint-Jean-d’Arves: værmelding og snøvarsel
For Saint-Jean-d’Arves viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Saint-Jean-d’Arves: Heiser: Antall åpne ukjent · 5 oppført (SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 12:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Saint-Jean-d’Arves er en spredt fjellkommune med hovedbyen La Tour og 22 grender; skikjøringen går fra La Chal, omtrent 1 600 m, over Arvan-dalen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 5 oppførtSAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er La Chal, ikke hovedbyen La Tour og ikke de øvrige grendene. Saint-Sorlin-d’Arves er et eget sted i samme dal, selv om begge bærer navnet Arves.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Saint-Jean-d’Arves
−0 – 7 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 600, 2 000 og 2 400 m er modellestimater for punktet La Chal; kommunens eget spenn fra 1 009 til 3 514 m viser hvor mye høyere terrenget når enn noen av dem.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,6 | 0 | 56 | 2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,4 | 0 | 56 | 3 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,1 | 0 | 57 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 3,2 | 0 | 59 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 1,9 | 0 | 65 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 0,7 | 0 | 70 | 2,8 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −0,2 | 0 | 74 | 3,6 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 0 | 0 | 72 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 0 | 0 | 72 | 2,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 0,3 | 0 | 69 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 0,1 | 0 | 71 | 4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 1,1 | 0 | 64 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,1 | 0 | 75 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −0,1 | 0 | 75 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,6 | 0 | 70 | 2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 0,8 | 0 | 69 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 1,6 | 0 | 66 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1,5 | 0 | 64 | 1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1,2 | 0 | 65 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,5 | 0 | 65 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3,5 | 0 | 59 | 1 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 4,4 | 0 | 59 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 5,8 | 0 | 55 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 6,7 | 0 | 53 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 7,2 | 0 | 51 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 7,2 | 0 | 52 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 6,4 | 0 | 55 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 5,7 | 0 | 58 | 3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 4,2 | 0 | 65 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,2 | 0 | 68 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,6 | 0 | 68 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,4 | 0 | 68 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 3 | 0,1 | 68 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,8 | 0,2 | 76 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,2 | 0,1 | 79 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,7 | 0,1 | 84 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,8 | 0 | 82 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,4 | 0,1 | 85 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,9 | 0,2 | 91 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 1,3 | 0,4 | 88 | 1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,2 | 0,3 | 90 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,3 | 0,7 | 95 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,3 | 2,3 | 97 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,1 | 1,3 | 97 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,5 | 0,1 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 1,7 | 0 | 94 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,3 | 0,3 | 91 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 2,3 | 0,8 | 93 | 0,9 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 7/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 5 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
1°C
Vind: 2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:003,6°C
Vind: 2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:006,5°C
Vind: 2,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
1 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
7 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3,6°Mulighet for snøproduksjon
7 / 48 hLengste kuldeperiode: 5 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,2° / 4,4° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,1° / 7,2° | 0,4 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,3° / 2,3° | 6,6 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 12:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 5Utenfor driftsperioden: 5
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 21-TSD CHARVIN EXPRESS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18-TK DE L ALPAGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 22-TK BABY LA CHAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 23-TK PRAZ CHARVIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 24-TAPIS DU CROE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- ESPACE DEBUTANT SJA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L'ESCARGOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE RENARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MILOUCH · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA BLEUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE LAIT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE LIEVRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE CHARDON BAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES CHALETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin
Saint-Jean-d’Arves · Stasjon ST JEAN D'ARVES_SAPCArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Saint-Jean-d’Arves (1 573 m) · Målt snødybde | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 5Utenfor driftsperioden: 5
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les Sybelles · Drift, avgrenset til local
SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 5Utenfor driftsperioden: 5
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin
Saint-Jean-d’Arves · Stasjon ST JEAN D'ARVES_SAPC4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Saint-Jean-d’Arves (1 573 m) · Målt snødybde | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Saint-Jean-d’Arves?
For Saint-Jean-d’Arves viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Saint-Jean-d’Arves?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Jean-d’Arves. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Saint-Jean-d’Arves?
Heiser: Antall åpne ukjent · 5 oppført (SAINT JEAN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 12:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Kommunen stiger fra 1 009 m til 3 514 m, langt over løypene, som Wikipedia plasserer mellom omtrent 1 550 og 2 620 m. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart, og antall løyper og heiser varierer mellom kildene.
Før skidagen
Hvor kjører jeg fra i Saint-Jean-d’Arves?
Fra La Chal, skibasen som brukes som varselpunkt, på omtrent 1 600 m. Hovedbyen La Tour og de andre grendene ligger lavere og har ikke samme snø eller heistilgang.[5][2]
Hvorfor er kildene uenige om løypetallene for Saint-Jean-d’Arves?
Wikipedia-artikkelen oppgir 34 løyper på 90 km i infoboksen, men 138 løyper på 310 km i teksten, fordi det andre paret teller hele Sybelles. Denne siden siterer ingen av dem som stedets eget inventar.[5]
Bekrefter en åpningsmelding at en heis i Saint-Jean-d’Arves går?
Heisrapporten for Sybelles er kilden å lese, og bare sammen med oppdateringstidspunktet. En stengt forbindelse mellom dalene kan etterlate skikjørere fra La Chal i et mindre område enn kartet antyder.[3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Saint-Jean-d’Arves · Fakta og områdeinformasjonMaurienne Tourisme
- La Chal · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
- Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
- Les Sybelles · SkiområdeMaurienne Tourisme
- Saint-Jean-d’Arves · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo